Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

TEB Kredi Kartı Yapılandırma İşlemleri

TEB Kredi Kartı Yapılandırma İşlemleri

TEB, tüketicilerin talepte bulunmaları durumuna göre çeşitli harcama limitleri tanımlayarak bünyesinde bulunan kredi kartlarını müşterilerine tahsis etmektedir. Bankanın internet sitesinden detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Harcamaları doğrultusunda kartlarını kullanan tüketiciler ise borçlarını, belirlenen ödeme tarihlerinde maksimum seviyede yatırmadıkları takdirde ödeme temerrütlerinin oluşması söz konusudur.

Bu durumda mali sicil durumunun kötüye gitmesini istemeyen tüketiciler genellikle borçlarını tek çatı altına toplamak ve kolay ödeme yöntemlerinden yararlanmak isterler. İşte tüketicilerin bu isteklerine yanıt verebilmek için Türk Ekonomi Bankası, tüm müşterilerine TEB kredi kartı yapılandırma işlemini önererek tüm borçlarını kapatma fırsatı sunmaktadır.

TEB kredi kartı yapılandırması sayesinde bankaya olan kredi kartı borç tutarınızı ya da diğer bankalara ait kredi kartı ürünlerinizin borçlarını taksitlendirebilirsiniz. Nasıl mı? Başvurunuzun onaylanması durumunda diğer bankaya ait olan kredi kartı ürününün tüm borcu Türk Ekonomi Bankası tarafından kredilendirilerek taksitlendirilir.

Veyahut TEB kredi kartı borç bakiyenizi artık düzenli ödeyemeyeceğinizi belirterek yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Eğer bu işlemi başka bir banka için yaptırdıysanız, sizin tek yapmanız gereken yapılandırma işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından ilgili bankayı arayarak tüm borcunuzun kapatıldığına dair bilgi vermek ve hesabınızın kapatılmasını sağlamaktır.

TEB Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Kredi kartı yapılandırma işlemi borçlu kişinin başvurusu üzerine bankanın onay vermesi durumu ile gerçekleşmektedir. TEB kredi kartı yapılandırılmasından faydalanmak istediğinizde en yakın şubeyi ziyaret etmeniz ve durumunuzu sözlü olarak beyan etmeniz gerekmektedir. Bu beyanatın ardından banka yapılandırma ile ilgili kredi notu ve benzeri hususları analiz ederek size yanıtını bildirecektir.

Şayet müracaatınızın cevabı olumlu olursa bankanın uygulayacağı faiz oranlarını kabul ettiğinize dair sözleşme düzenlenerek imzalamanız istenecektir. Bu oranları dikkatli bir şekilde incelemeli ve mevcut kart borçlarınızdan çok fazla zarar almadan kurtulabilmeniz için faizleri iyi değerlendirmelisiniz.

Hatta bu konuda banka personelinden ayrıntılı bir ödeme planı da talep edebilirsiniz. Buna göre kendinize finansal bir yol haritası çizebilir ve faiz oranlarını uygun bulmanız durumunda sözleşmeyi imzalayarak kart borçlarınızı yapılandırabilirsiniz.

TEB 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı ürününün zafiyete uğradığı kabul edilmiş olan bireyler haricinde belirlenen kriterlere uyan herkes TEB 72 ay kredi kartı yapılandırma imkânına sahip olabilirler. Yapılandırma kapsamındaki söz konusu kriterler şu şekildedir:

  • Kredi notunun belirlenen seviyede olması,
  • Son kredi kartı ödemelerinde özellikle asgari tutarların ödenmesinde bir gecikme olmaması,
  • Başvuru yapan kişinin birinci ya da ikinci grup tüketicilerden olması,
  • Kredi notunda son döneme bakılarak ciddi bir düşüşün gözetilmemesi,
  • Kredi kartı borcunun takibe düşmemesidir. (Kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarında belirtilen meblağının, 90 gün boyunca ödenememesi durumunda temerrüt faizi uygulanarak yasal takip süreci başlatılmasına takibe düşmek denilmektedir.)

TEB web sitesi için > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

Türkiye Ekonomi Bankası’na ait kredi kartınızın borçlarınızı Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konuyla alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile kredi kartı borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.