Kredilog.com

TEB İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Şifre Alma İşlemleri

Tam adı Türk Ekonomi Bankası olan ve uzun yıllardır geniş bir müşteri ağına hizmet vermeye devam eden TEB, dijital dünyaya hızlı bir şekilde adaptasyon sağlayarak bankacılık işlemlerini internete taşıdı. Bu sayede TEB kullanıcıları, mobil cihazları ve bilgisayarları aracılığıyla pek çok bankacılık işlemini dünyanın her yerinden, şubeye gitmeye gerek kalmaksızın gerçekleştirebiliyor. CEPTETEB isimli dijital bankacılık uygulamasıyla ön plana çıkan TEB, sadece mobil şube ve internet bankacılığıyla değil aynı zamanda ATM cihazları, çağrı merkezi ve banka şubeleriyle de müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Bireysel Kullanıcılar İçin TEB İnternet Bankacılığı Giriş İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türk Ekonomi Bankası’nın internet bankacılığı sistemine giriş yapmak için ilk olarak bankanın resmi web sitesini açmalısınız.

 • Bunun için işlemlere, bu bölümün en altında yer verdiğimiz bağlantıya tıklayarak başlayabilirsiniz.

 • Türk Ekonomi Bankası’nın ana sayfasını açtığınız zaman sağ üst bölümde internet bankacılığına giriş bölümünü göreceksiniz. Bireysel müşteri iseniz “bireysel” yazısına tıklayarak işlemlere devam edebilirsiniz.

 • Giriş ekranına geldiğiniz zaman iki farklı giriş yöntemi ile karşılaşırsınız. Dilerseniz kullanıcı adı ve internet bankacılığı şifreniz ile sisteme giriş yapabileceğiniz gibi arzu etmeniz halinde T.C. kimlik numarası ve şifrenizi yazarak da sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Bu bilgileri yazıp “devam” butonuna tıkladıktan sonra sistem cep telefonunuza bir güvenlik kodu gönderir. Bu kodu ilgili alana girerek giriş işlemini tamamlayıp internet bankacılığı hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

TEB’in internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ

TEB İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

TEB’in resmi web sitesi aracılığıyla kurumsal hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 • Bunun için ilk olarak TEB’in resmi web sitesini açın.

 • Sağ üst bölümdeki “internet bankacılığı giriş” başlığı altında yer alan “kurumsal” yazısına tıklayın.

 • Kurumsal hesaba giriş ekranı karşınıza çıktığında ise bu ekrandaki ilgili boşluklara kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp “devam” butonuna tıklamanız gerekir.
 • Daha sonra sistemde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza gönderilen kısa mesajdaki şifreyi de ilgili boşluğa girerek kurumsal hesabınızdan bankacılık işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

TEB’in kurumsal hesap internet bankacılığına giriş yapmak için TIKLAYINIZ

TEB İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

 • TEB internet bankacılığı şifremi unuttum ve yeni şifre alma işlemleri için ilk olarak bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın.

 • Bu bağlantıya tıkladıktan sonra TEB Anında Şifre sayfası karşınıza çıkacak. Şifresini unutanlar ya da yeni bir şifre oluşturmak isteyenler bu ekran aracılığıyla şifre sıfırlama ve yeni şifre belirleme işlemini gerçekleştirebilirler.
 • Bunun için ilgili boşluklara sırasıyla banka veya kredi kartı numaranızı, kartınızın güvenlik numarasını, kart şifrenizi, cep telefonu numaranızı ve ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu yazın.
 • Daha sonra sağ alt bölümde yeşil renkli buton içerisinde yer alan “devam” butonuna tıklayın.
 • Bu butona tıkladıktan sonra banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir onay kodu gönderilir. Bu onay kodunu karşınıza gelen ekrana girince yeni şifrenizi oluşturup giriş işlemlerinde kullanmaya başlayabilirsiniz.

TEB anında şifre işlemleri için TIKLAYINIZ

TEB İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

SIM kart değişikliği ya da herhangi bir güvenlik gerekçesi ile bloke uygulanan TEB hesaplarındaki blokeyi kaldırmak son derece basittir. Türk Ekonomi Bankası blokenin kalkması için kullanıcıların çeşitli yöntemler uygulamasına olanak tanır. Bu kapsamda:

 • CEPTETEB internet şubesine kart bilgileriniz ile giriş yaparak,
 • Çağrı merkezini arayıp müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve kart bilgilerinizi vererek,
 • Teb.com.tr’deki anında şifre bölümünden yeni şifre alarak,
 • TEB banka şubelerine giderek bloke kaldırma işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

TEB İnternet Alışverişi Onay İşlemi Nasıl Yapılır?

Yakın dönemde çıkan yeni düzenlemeye göre kredi kartı ve banka kartı kullanıcıları, kartlarını internet alışverişine açmak için bankalarına onay vermekle yükümlüdür. Bankasına onay vermeyen kullanıcılar, kartlarını internet alışverişinde kullanamazlar.

Türk Ekonomi Bankası kullanıcıları kredi ya da banka kartlarını online alışverişe açmak için şu uygulamalardan birini tercih edebilirler:

 • AÇIK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kartın son dört hanesini yazarak mesajı 2941’e SMS formatında gönderebilirsiniz.
 • 0850-200-0-666 numaralı TEB çağrı merkezini arayarak onay işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TEB İnternet Bankacılığı EFT Ücreti Nedir?

İnternet şubesinden yapılan EFT işlemlerinde TEB’in talep ettiği ücret 2 TL’dir. Mobil şubeden yapılan EFT işlemlerinde ise bankanın belirlediği ücret 5,4 TL’dir. Eğer mobil şubeden geç EFT seçeneğini kullanarak para göndermek isterseniz bu durumda talep edilecek ücret 7,5 TL olacaktır. TEB şubelerinden yapılacak olan EFT işlemlerinde ise asgari tutar 54 TL, azami tutar ise 475 TL’dir.

TEB İnternet Bankacılığı Başvurusu Nasıl Yapılır?

TEB internet bankacılığı açma işlemlerini oturduğunuz yerden, şubeye gitmenize gerek kalmadan gerçekleştirebilirsiniz.

 • TEB’in dijital bankacılık sistemi olan CEPTETEB’de hesap oluşturmak istiyorsanız ilk olarak bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayın.

 • Beş aşamalı hesap açma başvurusunda sistemin sizden talep ettiği bilgileri girmeniz gerekir. İlk aşamada T.C. kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı, varsa davet kodunuzu ve ekranda görmüş olduğunuz güvenlik kodunu yazın.
 • Daha sonra alt bölümde yer alan “devam et” butonuna tıklayın.
 • Cep telefonunuza gelen güvenlik kodunu ilgili alana girdikten sonra adres bilgilerinizi ve sistemin talep ettiği diğer bilgileri yazın.
 • Hesap başvurunuz anında işleme alınır ve TEB internet bankacılığı onay işlemi için kısa sürede sizinle iletişim geçilir.

TEB internet bankacılığına başvuru yapmak için TIKLAYINIZ

TEB İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Nasıl Öğrenilir?

Türk Ekonomi Bankası’ndaki hesaplarınızın hareketlerini öğrenmek için internet bankacılığı ya da mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

 • Mobil uygulama ya da internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “hesaplarım” bölümüne gelerek hakkında hareket sorgulaması yapmak istediğiniz hesabı seçin. Bu hesabı seçtikten sonra “hesap hareketleri” bölümüne geçerek aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.
 • Ayrıca TEB’in çağrı merkezi ve banka şubeleri aracılığıyla da hesap hareketlerini sorgulamak mümkündür.

TEB Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

TEB internet bankacılığı indirme işlemlerini App Store ya da Google Play Store üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi doğrudan bankanın web sitesine giderek buradaki bağlantıları kullanmak koşuluyla da gerçekleştirebilirsiniz.

 • TEB’in resmi sitesi aracılığıyla CEPTETEB mobil uygulamasını yüklemek isterseniz öncelikle bu bölümün altındaki bağlantıya tıklayın.

 • Sayfayı biraz aşağıya kaydırdıktan sonra alt bölümde iPhone ve Android tabanlı telefonlar için ayrı ayrı indirme bağlantıları karşınıza çıkar.
 • Bu bağlantılardan birine, telefonunuzun işletim sistemini göz önüne alarak seçin ve tıklayın.
 • Uygulama kısa sürede cihazınıza inecek ve kullanıma hazır hale gelecektir.

TEB mobil uygulamalarını indirmek için TIKLAYINIZ

Tüm Sorularınız İçin: TEB Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.