Kredilog.com

Teb 72 Ay Yapılandırma 2018

Teb 72 Ay Yapılandırma

Bireysel kredilerde ve kredi kartlarında bankacılık sektörüne dair çıkarılan ve borçların 72 aya kadar yeniden yapılandırılmasına olanak tanıyan yönetmelik geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete ’de yayımlandı.

Ayrıca Bkz: 72 Ay Yapılandırma Nedir?

Bu yönetmeliğin değişikliği ile tüketicilerin giderek artan kart borçlarının kolay ödenebilmesi ve bireysel kredi ürünlerinde yatırılamamaya başlanan taksitlerin düzene girebilmesi hedeflenmektedir.

Türk Ekonomi Bankası ‘da ilgili yönetmelik kapsamında müşterileri tarafından gelen taleplere yanıt vererek, TEB 72 ay yapılandırma işlemi gerçekleştirmektedir.

Böylelikle bankanın müşterileri maksimum 72 ay ile sınırlı olan bu avantajdan yararlanma imkânı bulmuş oluyor.

Teb 72 Ay Yapılandırma

Teb 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Söz konusu yönetmeliğin değişikliğinde, kredi kartı sahiplerinin mevcut borç bakiyelerinin en fazla yetmiş iki ay olmak üzere taksitlendirme yapılabileceği de yer aldı.

72 ay ile sınırlı olan bu taksitlendirmenin yapılabilmesi için kart sahiplerinin talepte bulunması gereklidir. TEB 72 kredi kartı yapılandırma talebinde bulunmak isterseniz aşağıdaki başlıktan yapılandırmanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Teb 72 Ay Kredi Yapılandırma

Belirli bir zaman önce satın aldığınız kredi paketinin ödemelerinde artık güçlük çekiyorsanız ya da paketi satın aldığınız zaman aralığında faizler yüksek, şuan ise oranlarda düşme yaşandıysa TEB 72 ay kredi yapılandırmasından yararlanabilirsiniz.

Bu işlem için bankanın güncel faiz oranları, diğer çıkarılacak olan masraflar ve toplam maliyet hakkında öncelikle şubelerden bilgi almanızı öneririz.

Ayrıca borcunuzu hiç ödememe gibi bir durumunuz varsa TEB 72 ay kredi yapılandırma fırsatından yararlanamazsınız. Çünkü bu yapılandırma takibe düşmemiş olan kredi borçlarını kapsamaktadır.

Teb 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

TEV 72 ay yapılandırma işleminin gerçekleşebilmesi için öncelikle bankanın müsaade ettiği kanalları kullanarak, taksitlendirme talebinde bulunmalısınız.

Bunun için bankanın tahsilat birimiyle irtibata geçmeniz ve ne kadar süreyle kart borcunuzun yapılandırılmasını istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. Tahsilat birimi yapılan bu başvurunun ardından bazı evrakları şubeye teslim etmenizi isteyecektir.

Söz konusu evrakların teslimatından sonra inceleme süreci başlatılacak olup, kredi notunuza ve diğer kriterlere göre değerlendirme yapılarak sonuç tarafınıza bildirilecektir. Olumlu bir sonuç üzerine kredi kartınızın mevcut borç bakiyesi kadar yapılandırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

TEB 72 ay yapılandırma işleminin tercih edilmesi durumunda, başvuru yapılarak taksitlendirilen kredi kartının kullanımına kapatıldığını unutmayınız. Ayrıca müşterinin siciline de yapılan yapılandırmayla ilgili bir kayıt atılmaktadır.

Çünkü ileriki tarihlerde yeniden taksitlendirme işlemi için başvuru yapan kişiler, yeni yapılandırmanın kaydı nedeniyle red cevabı almaktadırlar. Bu nedenle Türk Ekonomi Bankası’na yapılandırma başvurusu, bu işleme en çok ihtiyacınız olan bir dönemde yapmanız sizin için yararlı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.