Kredilog.com

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2018

Devlet Destekli Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuklar tüm dünyada beyaz et tüketimi için en fazla kullanılan canlılar olurken birçok kişi kurduğu tesisler ile birlikte tavukçuluğa başlayabiliyor. Bu aşamada bazı kişiler tavukların doğal yollardan üretilmesi ve sonrasında satışını yaparken bazıları yumurta üretimi ve satışı ile birlikte gelir elde ediyor. Bu aşamada kişiler tavukçuluğa başlamadan önce devlet tarafından desteklenmiş olan krediler ile birlikte rahatlıkla yeni bir işe atılabiliyorlar. Bu aşamada ilk etapta ihtiyaç duyulan damızlık tavukların ya da çok sayıda civcivin alınması için kredi sunulurken tesislerin profesyonel bir biçimde hazırlanması için de imkânlar seferber ediliyor. Bu doğrultuda kişiler bankalar üzerinden uygun faizler ile kredi alabiliyorlar.

Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları

Bankalardan kredi alacak olan kişiler tavuk çiftliklerinde yetiştirecekleri hayvan sayısını bankaya belirtmek zorundadırlar. Çünkü bankalar belirli bir sayının altında yetiştiricilik için kredi vermemektedir. Bu aşamada eğer profesyonel bir tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız ve krediden faydalanmak isterseniz 1000 adet damızlık tavuk yetiştireceğinizi taahhüt etmeniz gerekmektedir. Eğer kişiler yumurta tavuğu yetiştirecekse bu sayı 10.000 seviyesine çıkmaktadır. Eğer kişiler bu seviyelerde bir tavuk yetiştireceklerini taahhüt etmezlerse banka tarafından kredi alamazlar. Bu şartlar hindi ya da kaz yetiştiriciliklerinde de farklılık gösterirken buna ek olarak kişilerin gerekli belgeleri de bankalara teslim etmesi gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kişiler bu kredilere yalnızca şubeler üzerinden başvuruda bulunabilirken başvurularda diğer kredi türlerinden farklı olarak yalnızca çiftçilik belgesi gerekmektedir. Kişiler nüfus cüzdanlarını ve bu belgeyi yanına alarak banka şubelerine giderler. Bu şubeler üzerinden tavuk çiftliği kredisi için müşteri temsilcileri ile görüştüklerinde kendilerine bankanın kredi şartları aktarılacaktır. Bu aşamada kişiler tavuk çiftliğini kuracakları alan için de bankaya çeşitli taahhütler vermek zorundadırlar. Bu taahhütler için eğer kişiler kendi arsalarında bu işlemi yapacaklarsa tapuların fotokopisinin bankaya teslim edilmesi gerekmektedir. Eğer kişiler kiralayacakları bir arsa üzerinde bu işlemi gerçekleştireceklerse kira kontratlarının teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler tam bir şekilde hazırlanırsa birkaç saat içerisinde kişiler kredilerini bankadan alabilirler.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar

Hayvancılık konusunda sürekli olarak müşterilerine destek vermeyi amaçlayan bankalar genel olarak hem büyükbaş hem küçükbaş hem de tavuk yetiştiriciliğinde aynı desteği sunmaktadır. Bu doğrultuda Ziraat Bankası ve Şekerbank kişiler için kredi alabilecekleri en uygun iki banka olarak görülmektedir. Ziraat Bankası sektör içerisinde çiftçilere en uygun kredi faizlerini sunan banka olarak uzun yıllardır hizmet verirken Şekerbank da sürekli olarak hayvancılık konusunda krediler sunduğu için tecrübeli bir bankadır. Artık bu konuda yaşanabilecek olan sorunları son derece iyi bilen Şekerbank kredilerini buna göre dizayn ederken hayvancılık kredileri için en uygun bankalardan birisi olmaktadır.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat Bankası’ndan tavuk çiftliği kredisi almak için en uygun banka olurken belirlenmiş olan %0.5 seviyesindeki faiz de kişilerin bulabilecekleri en düşük faiz oranıdır. Buna ek olarak kişiler 100.000 TL’ye kadar kredi alma imkânı elde ederler. Genel olarak bu kredi miktarının tamamı alınmamaktadır. Birçok kişi için başlangıç seviyesinde 50 bin TL yeterli bir tutar olarak görülür. Bu kredinin geri ödenmesinde banka tarafından 7 sene taksit imkânı sunulmaktadır. Eğer krediyi alan kişilerin talepleri olursa bu taksit miktarı daha az seviyelere de indirilebilmektedir. Bu sayede kişiler hayvancılıktan bir sene içerisinde dahi ciddi kazançlar elde ederken 7 sene içerisinde bu bedeli çok rahat bir biçimde geri ödeyebilirler.

Şekerbank Tavuk Çiftliği Kredisi

Şekerbank’tan tavuk çiftliği kredisi almayı düşünen kişilerin ilk olarak gerekli şartları yerine getirecek bir çiftlik kurması gerekmektedir. Et tavukçuluğu yapacak olan kişilerin 10.000 adet kapasitesi bulunan ve yapılacak olan yatırımlar ve çalışmalar ile birlikte bu sayıya ulaşacak bir çiftliğin olması gerekmektedir. Bu doğrultuda eğer kişiler bu krediyi almak istiyorlarsa bu şartı yerine getirmeleri gerekirken banka tarafından 60 ay taksitli olarak kredileri alabilirler. Şekerbank tarafından sunulan en önemli imkân ise kredilerin yılda tek seferde ödenmesidir. Hayvan sahipleri hayvanların satışından ya da üretiminden yılın belirli bir döneminde kazanç sağlıyorlarsa yıllık ödemeleri gereken krediyi o ayda ödeyerek diğer aylar sorunsuz bir biçimde işlerine devam edebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.