Kredilog.com

SMS ile Kredi Veren Bankalar 2018

SMS İle Kredi Çekmek

Kredi çekmek isteyen ve daha öncesinde kredilerini çekerek ödeme aşamasında olan kişi sayısı artık milyonlarla ifade ediliyor. Bu sebeple de bankalar olabildiğince kolay yöntemler kullanarak kişilerin kredi başvurularını çok bir şekilde yapmasını istiyorlar. Bu aşamada ilk adımlar kredi notu sisteminin getirilmesiyle atılmış oldu. Kişiler SMS yoluyla başvurularını yaparken başvurular sistem düştüğünde otomatik olarak kredi notu inceleniyor ve buna göre kişilere cevap veriliyor. Otomatik olarak verilen onay ya da ret cevapları sonrasında da kişilerin çekmek istedikleri kredilerde ki yol haritası da ortaya çıkmış oluyor.

Bu sistem sayesinde kişiler bankalara gitmek zorunda kalmazken istedikleri her yerde SMS yoluyla başvuru işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Bankalar ise yapılan bu başvuruları özel sistemler tarafından değerlendirirken kısa sürede cevap veriyor. Bu işlem için de işçi çalıştırmasına ya da herhangi bir alan ayırmasına gerek kalmıyor. Her şey otomatik olarak gerçekleşiyor ve böylece hem bankalar hem de krediyi çekmeyi düşünen kişiler bu işlemlerden kazançlı çıkmış oluyor.

SMS İle Kredi Veren Bankalar

SMS İle Kredi Veren Bankalar

Bankalara SMS ile başvurular gerçekleştirilirken kişiler farklı numaralara farklı bilgileri girerek başvuru işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Gerçekleştirilen bu işlemler sonrasında kişilere verilen ilk cevaplar sonrasında değişiklik gösterebiliyor. Özellikle kişiler kredileri için ilk onayı almış olsalar da sonrasında belgelerini teslim ettiklerinde ilk onay yok sayılarak krediler bankalar tarafından reddedilebiliyor.

Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası ülkemizin en önemli bankaları arasında gösterilirken müşteri sayısı olarak da oldukça üst sıralarda yer alıyor. Bu doğrultuda birçok kişi sonuna kadar güvendiği bu bankadan kredileri çekerek herhangi bir sorun yaşamamak istiyor. Bunun için de kişiler SMS ile kredi başvurusu yapmayı seçerlerse bu aşamada mesajlarını 4747’ye göndermeleri gerekiyor. Kişiler tüketici kredisi, taşıt kredisi ya da konut kredisi başvurularını bu numara üzerinden gerçekleştirebilirken hepsi için gönderilmesi gereken mesaj da farklı oluyor.

Bankaya tüketici kredileri için başvuracak olan kişiler telefonlarının mesaj kısmına girdikten sonra TUKETICI yazdıktan sonra sürekli bir boşluk bırakan TC kimlik numaralarını, almak istedikleri kredi tutarını, vade sayısını ve aylık net gelirlerini yazarak 4747’ye gönderiyor. Böylece de tüketici kredisi için başvurular gerçekleştirilmiş oluyor.

Taşıt kredisi çekerken mesajın başına TASIT yazan kişiler sonrasında aynı bilgilere ek olarak en sona alacakları aracın fiyatını da ekliyorlar. Bu şekilde kısa süre içerisinde taşı kredileri başvuruları sisteme düşüyor karşılığında cevap hemen alıcıya ulaştırılıyor.

Konut kredilerinde de KONUT yazarak başlanan mesajlarda taşıt kredilerinde olduğu gibi ilerliyor. Mesajın son bölümüne evin değeri de yazılarak mesaj 4747’ye hemen gönderiliyor.

İş Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

İş Bankası SMS ile yapılan kredi başvurularında ihtiyaç kredisine izin vermektedir. Diğer krediler için işlemler biraz daha karmaşık olduğundan müşterilerinin banka şubelerine gelmesi beklenmektedir. İhtiyaç kredisi alacak olan kişiler NAKİT yazdıktan sonra birer boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını, alacakları kredi miktarını ve aylık gelirlerini yazarlar ve mesajı 4402’ye gönderirler. Böylece de kişilerin kredi başvuruları gerçekleşmiş olur. Taksit sayısı kredilerde girilmezken sonrasında banka tarafından numaralar aranarak taksit sayısı konuşarak belirlenir. Bu aşamada kişiler en fazla 25.000 TL ihtiyaç kredisine başvuruda bulunurken alabilecekleri maksimum taksit sayısı da 48 ay olacaktır.

Garanti Bankası SMS İle Kredi Başvurusu

Garanti bankası da teknolojinin tüm imkânlarından faydalanarak müşterilerine SMS ile başvuru imkânı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda garanti bankası da yalnızca ihtiyaç kredisi başvurularını SMS ile alır. Bunun için kişiler TC kimlik numaralarından sonra birer boşluk bırakarak alacakları kredi miktarını, taksit sayısını ve aylık gelirlerini yazarlar ve mesaj 3390’a gönderilir. Yapılan kredi başvurusunun cevabı birkaç dakika içerisinde kişilere ulaştırılacaktır. Bunun sonrasında kişiler Garanti Bankası üzerinden kredilerini rahatlıkla çekebilirler.

Yapı Kredi SMS İle Kredi Başvurusu

Yapı kredi bankası ihtiyaç kredisinin yanında konut kredisi için de SMS ile başvurular kabul etmektedir. Ancak banka kendi aldığı bir karar ile birlikte taşıt kredileri için bu yolla yapılan başvuruları kabul etmez. Bu sebeple de taşıt kredisi için kişilerin şubelere gitmesi gerekmektedir.

Kişiler eğer Yapı Kredi bankasından bireysel kredi almak istiyorlarsa telefonlarının mesaj bölümlerine Bireysel yazdıktan sonra birer boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını ve aylık gelirlerini yazarlar.

Kontu kredisi için başvuracak olan kişiler de Konut yazdıktan sonra TC kimlik numarasını ve aylık gelirlerini yazarak mesajı tamamlarlar. Sonrasında bu mesajlar 4411’e gönderilmektedir. Gönderilen bu mesajlara kısa süre içerisinde cevaplar gelirken kişiler kısa süre içerisinde aranırlar ve kredilerine diğer şartları telefonda konuşarak belirlenir. Bu şartlara göre de kişiler rahatlıkla kredilerini çekebilirler.

Halkbank SMS İle Kredi Başvurusu

Halkbank da tüm kredi türlerinde SMS ile başvuruları kabul etmektedir. Bu doğrultuda kişiler telefonlarının mesaj bölümüne girdikten sonra TC kimlik numaralarını yazarlar. Bunun ardından kişiler birer boşluk bırakarak kredi türünü, kredi miktarını ve sonrasında aylık net gelirlerini yazarak başvuruları gerçekleştirirler. Bu mesajlar 3401’e gönderilmektedir. Mesaj gönderildikten sonra kısa süre içerisinde cevap gelir ve kredilerin onaylanıp onaylanmadığı belli olur. Bu durumda da kişiler eğer onay cevabı alırlarsa diğer kişisel bilgilerinin alınması için bankalar tarafından aranacaklardır. Bu sayede krediler rahatlıkla alınabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.