Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kredi

Kredi kullanımında en önemli olan kriterlerden biri sigortalı olmaktır. Sigortanın önem arz etmesinin nedeni ise her bankanın kredi onay süreci için izlediği politika farklı olsa da, finans kurumlarının sigortalı olan kişilerin daha rahat kredi kullandırmasıdır. Bir bakıma bankalar kendilerini gelir güvencesinde görmek istiyorlar.

Ayrıca Bkz: Kredi ön onayı nedir?

Kredi başvurusunda bulunan kişiler derecelendirme ile kredi notuna bakılarak incelenmektedir. Bu nedenle “çok iyi” derecesinde kredi notu bulunan müşteri sayısı azınlıktadır. Özellikle sigortasız olan kişilerin kredi başvurusundan önce detaylı analiz yapabilmeleri için sigortasız kişilere kredi veren bankaları yazımızda listeledik…

Sigortasız kredi, en riskli olan müşteri grubu haricinde olan tüketicilere kullandırılabilen bir bankacılık ürünüdür. Özellikle kara listede yer almayan ve sicili bozuk olmayan tüketicilerin sigortasız olması, kredi kullanamaması anlamına gelmemektedir.

Bu kişiler sigortasız kredi finansmanı sağlayan kurumlardan rahatlıkla kredi alabilirler. Aslında yasalar gereği sigortasız işçi çalıştırmak bir suç olsa da, öğrenciler, ev hanımları ya da serbest mesleğini icra eden kişilerin sigortasız olması olağan bir durumdur. Bu nedenle yaşantısına sigortasız devam eden kişiler ihtiyaçları doğrultusunda kredi kullanmak istediklerinde, sigortasızlara kredi veren bankaları tercih ederek başvuruda bulunmalıdırlar.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar, geri dönüşümünün kolay olması açısından elbette ki kredi başvurusunda bulunan kişiler arasından sigortalı olan müşterilerine öncelik vermektedir. Çünkü düzenli bir gelire sahip olan ve kullanacağı krediyi düzenli bir şekilde ödeyebileceğini bankaya ispatlayan tüketici, finansal kurumlar için bir adım önde olma potansiyeline sahiptir.

Ancak kişinin herhangi bir sosyal güvencesi, sigortası olmaması bireyin kredi kullanıma engel değildir. Her yıl bankalar arasında yaşanan rekabetten dolayı yeni kredi türleri ya da mevcut kredilerin yeni kampanyaları duyurulmaktadır.

Sigortasız bireyler de rekabetin doğurduğu bu kampanyalardan veya kredi ürünlerinden yararlanarak finansal ihtiyaçları için nakit para elde edebilirler. Bunun için bankaların kampanyalarını takip etmeniz ve gerekli şartlara uygun olmanız yeterlidir. Bu şekilde sigortasız kredi ürününe başvuru yaparak siz de bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Sigortasız kredi alabilmek için herhangi bir bankaya başvuruda bulunduğunuzda ilk olarak, bankacılık ürünleri ile ilişkiniz olup olmadığına bakılmaktadır. Eğer bir bankada hesabınız varsa ya da kredi ve kredi kartı ürününü kullanıyorsanız ödeme durumunuz incelenmeye alınır. Özellikle ödemelerine sadık olan ve gününde ödeme gerçekleştiren kişilerin bu aşamada kredi kullanma şansı daha yüksektir.

Söz konusu durum aynı bankada mevduat hesabı olan ve yüksek meblağlarda birikime sahip olan kişiler için de geçerlidir. Çünkü bu kategoride yer alan bir kişilerin sigortasız olması, banka için bir sorun teşkil etmeyecektir. Aksi durumda ise geçmişte idari takip olmuş ya da Merkez Bankası kara listesine girmişseniz kredi kullanmanız oldukça zor bir hal alır.

Bankaların sigortasız kişilerde aradığı bir diğer kriter ise başvuru sahibinin adına kayıtlı evi, arabası, taşınmaz bir mülkü olup olmadığıdır. Mal varlığı olan kişilere kredi kullandıran banka, bir adım daha kendini güvence altına almış olacağı için sigortasız olsanız da krediniz daha kolay onaylanacaktır.

Sigortasız Kredi Veren 6 Banka

Sigortası olmayan kişilere kredi veren bankalar için liste hazırlarken aslında tüm bankaları sıralayabiliriz. Ancak bazı bankalar sadece dönemsel olarak sigortasız kredi imkanı sunduğu için aşağıda belirli koşulları sağlayan müşterilerine sürekli sigortasız kredi veren bankaları sıraladık…

Odeabank Sigortasız Kredi

Müşterilerine kredi kullandırma konusunda son derece esnek davranan Odeabank, gelir belgesi beyan edemeyen sigortasız müşterilerine de kredi finansmanı sağlamaktadır. Üstelik bankanın faiz oranları, müşterinin kredi notuna göre belirlendiği için çok uygun oranlar ile Odeabank’tan kredi kullanmanız mümkün.

Bankanın Nakit Hazır kampanyası ile sigortasız kredilere yüzde 2,07’den başlayan faiz oranları sunulmaktadır. Ancak düzenli ödemeleri olan kişilerin kredi notları yüksek olduğu için daha uygun şartlarda kredi kullanabilmektedirler.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Sigortasız kredi imkânı sunan bankalar arasında Garanti Bankası’da yer almaktadır. Banka maksimum kredi tutarını müşterinin yer aldığı gruba göre düzenlemekte olup, krediyi maksimum 36 ay vadelendirmektedir.

Bu nedenle 36 aya varan vadeler ile avantajlı kredi seçeneklerini değerlendirmek isteyen sigortasız kişilerin, tek yapması gereken en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret etmektir. Banka yetkilileri güncel faiz oranları ve kredi kullandırımına yönelik gerekli evrakları tarafınıza detaylıca bildirecektir…

Başvuru için tıklayın.

Akbank Sigortasız Kredi

Sigortasız kişilere kredi veren bir diğer banka Akbank’tır. Müşterilerinin hızlı başvuru yapabilmesini önemseyen Akbank, neredeyse tüm kanalları üzerinden kredi müracaatında bulunulmasına imkan tanımaktadır.

Bankanın gelir belgesiz kredi ürünü için belirlediği en fazla vade ise 36 aydır. Gerekli belgeleri bankaya sunarak sigortasız kredi başvurusunda bulunan müşterilere özel faiz oranı sunulmaktadır.

Başvuru için tıklayın.

Enpara Sigortasız Kredi

Önemli bir ihtiyacınız için acil nakit gereksinimlerinizde sigortasız olmanızı dert etmeyin. Enpara.com sigortası olmayan, gelir belgesi ibraz edemeyen kişilere de finansman sağlamaktadır.

Tüketici kredisi başvurularını QNB Finansbank şartları kapsamında değerlendiren Enpara, sigortasız kredi başvurunuzu inceledikten sonra olumlu sonuçlanması durumunda aynı gün kredi tutarınızı hesabınıza aktarmaktadır. Özellikle Enpara.com’da hali hazırda mevduatı bulunan sigortasız kişilerin, kredi başvurularının olumlu sonuçlanması daha olağandır.

Başvuru için tıklayın.

İş Bankası Sigortasız Kredi

İş Bankası sigortasız kredi kapsamında belirli bir limite kadar kredi kullandırabilmektedir. Kredi geri ödemelerinin yapılması gereken vade ise azami 36 ay olarak belirlenmiştir.

İş Bankası müşterisi olanlar başvurunun öncesinde güncel faiz oranları ve kredinin kullanıma dair şartları şubelerden ayrıntılı öğrenebilirler. Çünkü faiz oranları vade sayısına ve kredi kullanımında beyan edilen diğer evraklara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi

Kamu kurumları sigortasız kredi kullanımına, özel bankalar kadar sıcak bakmadığı için bireysel tüketici kredisi ürünü dahilinde farklı taleplerde bulunmaktadır. Örneğin kefil talep edilmesi ya da hayat sigortası yaptırma zorunluluğu gibi şartlar aranmaktadır.

Bu koşulları sağlayan gelir belgesiz kişiler Ziraat Bankası’ndan kredi alabilirler. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası’nda mevduat hesabı bulunan ve hali hazırda birikimi bulunan kişiler de daha rahat kredi kullanabilirler…

Başvuru için tıklayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.