Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Sıfır Taşıt Kredisi Başvurusu

Sıfır Taşıt Kredisi Başvurusu

Taşıt Kredileri

Artık hemen herkesin şahsi arabası olmakla birlikte araçların fiyatları talep edilen vergiler ile birlikte oldukça yüksek seviyelere çıkıyor. Genel olarak ülkemizde de araç üretimi olmayıp tamamı ithal edildiğinden araçlara ödenene ücretler sürekli olarak artış gösteriyor. Bu doğrultuda kişiler artık araçlarını satın alırken direkt olarak gerekli parayı bulmakta zorlanıyorlar. Bu sebeple de ilk olarak kendilerinin ihtiyacı olan parayı farklı bir yoldan bularak araların satın alınması düşünülüyor. Bu aşamada da banka kredileri devreye giriyor. Kişiler banka kredileri ile birlikte araçlarını rahatlıkla satın alabiliyor.

Sıfır Taşıt Kredisi Başvurusu

Taşı Kredisi Nedir?

Eğer kişilerin araçları satın alabilecekleri bir bütçeleri yoksa bankalara başvurularını yaparak kendileri için taşıt kredisi talebinde bulunabilirler. Taşıt kredisi kişilerin araçların satıcılardan nakit para ile alınmasını sağlayan kredi türü olarak tanımlanabilir. Bu aşamada kişiler aracın tüm fiyatını kredi olarak çekememektedir. Genel olarak taşıt kredilerinde araçların %70 ile %80 arasında değişen bedelleri krediler tarafından karşılanmaktadır. Bu doğrultuda da kişiler bir miktar birikim yaptıktan sonra aracın kalan ücretini banka üzerinden kredi olarak alabilirler.

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi almak için kişilerin ilk olarak bankalara başvuruda bulunması gerekir. Eğer sürekli olarak çalıştıkları bir banka varsa bu banka içerisinde kredilerinin onaylanması daha kolay olacaktır. İlk olarak kişiler şubelerden, telefonlarından ya da internet üzerinden bankaya taşıt kredisi için başvurularını gerçekleştirirler. Sonrasında ise kendilerine kısa süre içerisinde onay mesajı ulaşacaktır. Bu onay mesajı bankaların kredileri kesin olarak verdiğini göstermez. Bu onaydan sonra yapılan ekspertiz çalışmalarından ve gerekli belgelerin tesliminde sonra bankalar fikirlerini olumsuza çevirebilir.

Bu aşamada kişilerin sağlam bir kredi notuna da sahip olması gerekmektedir. Genel olarak taşıt kredilerinde ihtiyaç duyulan miktarlar yüksek olacağından kişilerden iyi bir kredi notu beklenmektedir. Bu not da kişilerin bankalar ile olan daha önceki ilişkilerine göre şekillenmektedir. Böylece kişiler başvurularını yaparak gerekli şartları yerine getiriyorlarsa kredilerini bankalardan alabilirler. Sonrasında da aracı satın alacakları yere ödemeyi nakit olarak yapıp her ay bankaya taksit ile borçlarını ödeme imkanı bulacaklardır.

Taşıt Kredisi Maksimum Ne Kadar Alınabilir?

Taşıt kredisinde aracın değerlerinin belirli bir yüzdesi ile birlikte kredi alındığından bir üst sınır bulunmamaktadır. Kişiler araçların belirli bir bedelini kredi olarak her zaman çekebilirler. Ancak kredi alırken gelir düzeylerine de bakıldığından çok yüksek bedellerde yapılan başvuruların onaylanması da oldukça zordur. Bu aşamada kişiler kendi gelirlerinin %50’si tutarında aylık ödeme yapabilecek şekilde kabul edilirler. Bu bedelin üzerinde bankalar kredileri onaylamamaktadır. Bu sebeple de kişiler aylık olarak maksimum ödeyebilecekleri miktarı kendileri de belirleyerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu doğrultuda taksit imkânı oldukça fazla aya bölünebilirken kişiler faiz oranlarına göre bu kararı da kendileri verecektir.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Genel olarak ülkemizde hizmet veren bankaların tamamı araç kredisi vermektedir. Ancak bu araç kredilerinin hepsi aynı özelliklere sahip olmazken kişiler kendileri için en uygun bankayı bulmaya çalışırlar. Bu doğrultuda ülkemizin en büyük bankaları olarak gösterilen özel bankalara giderek kredi şartlarını öğrenmeleri ve başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Akbank Taşıt Kredisi

Akbank ülkemizin önde gelen bankalarından birisi olurken taşıt kredisinde de olabilecek en iyi hizmeti vermektedir. Bu doğrultuda araçların 50 bin TL’ye kadar olan bedelleri için %70 taşıt kredisi imkânı sunar. Bu bedel 50 bin TL’nin üzerine çıktığında oran %50’ye düşecektir. Banka %1,55 oranında faiz talep etmektedir. Bu doğrultuda banka üzerinden en fazla 48 ay taksitle olmak üzere krediler çekilebilir.

Akbank Müşteri Hizmetleri için > TIKLAYIN

Finansbank Taşıt Kredisi

Finansbank da Akbank gibi taşıtların %70 bedelini karşılayacak şekilde krediler sunmaktadır. Bu doğrultuda kişiler 48 ay taksitle sıfır arabaları için kredi çekebilirler. Eğer kişiler ikinci el araçlar için kredi alacaklarsa kredi taksit yılı ve aracın yaşının toplamı 10’u geçmemektedir. 7 yaşındaki bir aracı kredi ile almak isteyen kişiler bu doğrultuda en fazla 36 ay taksit yapabilirler. Bu hizmet için belirlenen faiz oranı da %1,79 seviyesindedir.

Finansbank Müşteri Hizmetlerine ulaşmak için > TIKLAYIN

İş Bankası Taşıt Kredisi

İş bankası en fazla kullanıcısı olan özel bankalardan biri olurken taşıt kredisinde %1,60 faiz oranıyla yüksek bir talepte bulunmaktadır. Ancak buna rağmen ülkemizin en güvenilir bankalarından olduğundan birçok kişinin tercihi olmaktadır. Araçların %70 bedelleri rahatlıkla banka tarafından karşılanmaktadır. Bunun için kişiler 48 aya kadar taksit talebinde bulunabilirler.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri kolay bağlantı için > TIKLAYIN

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank’tan kredi çekecek olan kişilerin gördükleri faiz oranları sıfır araç almalarına ya da ikinci el araç almalarına göre değişiklik göstermektedir. Sıfır araç alacak olan kişiler %1,59 faiz oranı üzerinden faizlendirilirken ikinci el araç alacak olan kişiler %1,69 faiz ile faizlendirilirler. Bu faiz oranları ile birlikte kişiler 48 aya kadar taksitli taşıt kredilerine başvuruda bulunabilirler. Başvuruları için şubeler ya da internet sitesi kullanılmaktadır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

%1,59 faiz oranı ile sunulan araç kredileri Ziraat Bankası’nın en çok tercih edilen kredileri arasında gösterilmektedir. Emeklilerin büyük bir çoğunluğu maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden aldığından rahatlıkla kredilerini alabilirler. Bu doğrultuda kişilerin alacakları arabalar teminat olacakken kişiler emekli maaşları da bankada olduğundan özel faiz teklifleri de alabilirler. Bu avantajlar için kişilerin şubeye gitmesi yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

Taşıt Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Taşıt kredisi alırken de diğer kredilerde olduğu gibi belirli şartlar bulunmaktadır. Kişilerin gelir düzeylerinin iyi olması ve güzel bir kredi notuna sahip olmaları bu aşamada çok önemlidir. Kişilerin araçları teminat olarak gösterileceğinden kişilerin ekstra mallara sahip olmaları ve bunları ipotek etmeleri istenmemektedir. Buna ek olarak kişilerin 18 yaşını geçmiş olması gerekir. Ancak çoğu banka 20 yaşını geçmemiş olan kişilere taşıt kredisi vermemektedir.

Bunlara ek olarak taşıt kredilerinde araçların özellikleri de önem arz etmektedir. Bazı bankalar yalnızca sıfır araç alımlarında kredi sağlarken bazı bankalar 5 yaşına kadar araç alımlarında sorun yaşatmamaktadır. Kişilerin ödeyecekleri kredi taksitleri belirlendikten sonra kişilerin gelir düzeylerinin bu krediyi karşılayabilecek düzeyde olması gerekir. Eğer bu düzey kişinin gelirinin %50’sinden çoksa krediler onaylanmaz. Bu sebeple de aylık 1500 TL ödemesi olan kişilerin en az 3000 TL maaş alması gerekmektedir. Bu sınıra yakın başvurularda kişilerin kredi notlarının daha iyi olması beklenmektedir. Aksi halde sorunlar ortaya çıkarak krediler onaylanmayabilir.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.