Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar; Finans sektöründe faaliyet gösteren kurumlar, uzun süredir müşterine finansman sağlarken ilk başta başvuru sahibinin ödeme geçmişine bakmaktadır. Çünkü kredi kullandırımına dair bankaların izledikleri politikalar tamamen kişinin kredi notuna yani müşteri puanına yönelik olmaktadır. Müşterinin puanını direkt etkileyen unsurlardan birisi de sicilinizin bozuk olup olmadığıdır. Peki, Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicili Bozuk Olana Kredi

Banka riskini en aza indirgeyerek, karlılık oranını yüksek tutmak isteyen ticari bir kurumdur. Bu amaç doğrultusunda müşterilerini analiz eden bankalar başvuru sahibinin sicil kaydını da incelemeye dâhil etmektedir. Ancak bu incelemenin ardından kredinin verilip verilmeyeceğine karar verebilirler.

Bu nedenle sicili bozuk olan müşteri banka için tehlike arz etmektedir. Bu müşterinin geçmişte ödenmemiş borçları ya da geç ödemeleri olduğu için banka yeni bir kredi kullandırımında tereddüt etmektedir. Aslında sicili bozuk olanlar da kredi kullanabilirler. Fakat bunun için kredi çekme başvurusunda bulunulan bankanın diğer şartlarını sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Sicili Bozuk Olan Kişi Nasıl Kredi Çekebilir?

Genellikle ödemeleri düzenli olmayan kişiler kara liste ile kötü sicil kavramlarını karıştırmaktadır. Kara liste ödemesini hiç yapmayan kişilerin Merkez Bankası’na bildirilmesi sonucunda kredi verilmemesi gereken kişiler grubudur. Ancak kötü sicil ise kredi notu sorgulaması sırasında riskli olarak görülen kişilerdir.

Genellikle taksitlerin düzenli ödememesinden kaynaklı olan bu durum sonucunda takip başlatılması ve icralık olunması sicilin bozulmasına neden olmaktadır. Sicili bozuk olan kişiler nakde ihtiyaç duydukları anda bazı bankaların belirli şartlar karşılığında sunduğu kredi ürünlerinden faydalanabilirler. Özellikle yeni işe giren ve ödeme gücünü yeniden kazanan, geçmişte sicili kötü olan tüketicilerin kredi alma şansı daha yüksektir.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar İçin TIKLA

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar İçin TIKLA

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar İçin TIKLA

Sicili Bozuk Olan Kişilerin Kredi Çekmesi İçin Gerekli Şartlar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar arasında sicili bozuk olanlara kredi imkânı tanıyan kurumlar mevcut. Ancak bu bankalardan kredi kullanabilmeniz için kurumun tarafınıza sunduğu şartları kabul etmeniz ve istenilen kriterleri sağlıyor olmanız gerekmektedir. Örneğin birçok banka kefil gösterilmesi durumunda sicili kötü olan kişilere kredi verebilmektedir. Veyahut taşınmaz bir malın ipotek edilmesiyle kredi veren bankalarda mevcut.

Bakınız > Kefilsiz kredi

Bu nedenle bankaların herhangi birine kredi başvurusu yapmadan önce kurumun şubesine giderek, daha önceden kullanmış olduğunuz kredi ürününe dair yaşadığınız sıkıntıları ve şuan ki ödeme gücünüzü birebir anlatmalısınız. Bu şekilde kuracağınız bir diyalog sonrasında gerekli incelemelerle birlikte kısa zamanda kredi alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren 4 Banka

Bir kişinin sicilinin bozuk olması iki nedene bağlanabilir. Bunlardan ilki yukarıda da bahsettiğimiz gibi kara liste kaydı olmamasına rağmen daha öncesinden kullanılan kredinin taksitlerinin düzenli ödenmemesi sebebi ile kişiye olumsuz not verilmesidir. Diğeri ise kredi başvurusunda bulunan kişinin daha önce kredi kartı kullanmaması ya da kredi almaması sebebiyle hakkında olumsuz veya olumlu bir sonuç alınamayan kişilerin riskli grupta görülmesidir.

Her iki grupta da yer alan tüketicilere, çeşitli yöntemler ile finansman sağlayan bankalara ise sicili bozuk olan kişilere kredi veren bankalar denilmektedir. Ülkemizde sicili kötü olanlara finansman sağlayan bankaları incelediğimizde Denizbank, Odeabank, Akbank ve Garanti Bankası’nın bu grupta yer aldığını görüyoruz. Söz konusu bankaların kredi kullandırmalarına dair detaylı bilgileri aşağıdaki konu başlıklarından edinebilirsiniz…

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kötü sicil sahibi müşterilere kredi kullandırımı konusunda destek olmaya çalışan Denizbank, belirli kriterler karşılığında bu grupta yer alan kişilere kredi vermektedir. Özellikle ekonomik anlamda geçim sıkıntısı çeken ve bu nedenle ihtiyacı olan bir şeyi kötü sicil nedeniyle alamayan kişiler Denizbank’ın bireysel kredi ürünlerine başvuruda bulunabilirler.

Hatta bankanın dönem dönem düzenlediği kampanyalar kapsamından çok uygun faiz oranları ile kredi kullanabilirler.

Başvuru için tıklayın.

Odeabank Sicili Bozuk Olana Kredi

Bankacılık sektörüne yakın dönemde giren ya da sonradan girmiş olan kurumlar kredi verme konusunda rakiplerine nazaran daha esnek davranmaktadır. Bu bankalardan birisi de Odeabank’tır. Banka belirli bir limite kadar müşterinin sicili kötü de olsa kredi kullandırımı sağlamaktadır.

Özellikle kısa vadeli kredi kullanmak isteyen ve ödeme gücü olduğunu kanıtlayan kişilere daha hızlı finansman vererek karlılık oranını arttırmayı amaçlayan bir bankadır. Odeabank’ın sicili bozuk olanlara sunduğu kredi türleri hakkında herhangi bir şubesinden bilgi alabilir, faiz oranları ve ödeme koşullarını daha kapsamlı değerlendirebilirsiniz…

Başvuru için tıklayın.

Akbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicilinin bozuk olmasından dolayı kredi başvurusuna red cevabı alanlar Akbank bireysel kredi ürünlerini de değerlendirebilirler. Özellikle şuan ki mali durumu iyi olan fakat geçmişin yakasını bırakmadığını düşünenler Akbank kredi başvurusunda bulunarak finansman elde edebilirler.

Bu başvurunun ardından size göre masum görünse de, bankanın politikasına uymayan bir kriter mevcut ise müracaatınız onaylanmayabilir. Fakat benzer bir durumunuz söz konusu değilse ve Akbank faiz oranlarını kabul ediyorsanız, siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi kullanmanız mümkün olacaktır.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olana kredi kullandıran bankalar arasında uzun yıllardır bankacılık alanında faaliyet gösteren Garanti Bankası ’da yer almaktadır. Kredi kartlarında sürekli minimum ödeme gerçekleştiren, karşılıksız çek ya da icra takibi gibi nedenlerden dolayı olumsuz not alan ve kredilerini gecikmeli kapatan kişiler Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu kredi ürünleri için başvuruda bulunabilirler.

Ancak banka bu başvurunun ardından kredi sicilinizin düzelmesi gerekliliğini, bir diğer ifade ile notunuzun artması gerektiğini öne sürerek olumsuz yanıt verebilir. Bu konuda Garanti Bankası’nda yüksek mevduatı bulunan müşteriler ile kefil ya da ipotek gösterebilen kişiler daha şanslı bir konumdadır.

Başvuru için tıklayın.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Niyazi Kelemli dedi ki:

    Ben emekliyim nekadar kiredi alabilirim