Kredilog.com

Şekerbank Kredi Yapılandırma 2018

Şekerbank Kredi Yapılandırma

Borçlarını yada ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına her gün yüzlerce kişi finansal kurumlara kredi başvurusu yapmaktadır. Özellikle yüklü bir meblağda nakde ihtiyaç durduğumuzda, bunun en kısa yoldan çözümü kredi kullanılmasıdır. Anlık olarak probleme çözüm bulmuş olsak da, kullandığımız kredinin vadesi içerisinde taksit borçlarımızı ödeyemeyebiliriz.

Bu nedenle ödenemeyecek durumda olan veya ödemesi gecikmiş olan kredi borçlarınız için Şekerbank kredi yapılandırma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bankanın müşterilerine sunduğu bu imkân sayesinden borcunuzun yeniden taksitlendirilmesini isteyebilir ve aylık ödemelerinizi düzene koyabilirsiniz…

Şekerbank’a kredi borcu olanlar ve borcunu ödemekte zorluk çekenler yapılandırma imkânından yararlanabiliyor. Her geçen gün daha da fazla tüketicinin tercih etmeye başladığı bu hizmet, özellikle düzensiz ödemeler yüzünden belli bir zaman sonra ciddi faiz oranlarına maruz kalan müşteriler için kurtarıcı bir durum niteliğindedir.

Bu nedenle Şekerbank kredi yapılandırma uygulanması ile kredi kullanımına bağlı olarak yaşanan borç sıkıntılarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak bunun için bankanın müşterilerinde aradığı bazı kriterleri taşıyor olmanız gerekmektedir.

Şekerbank Kredi Yapılandırma

Şekerbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Şekerbank’ın müşterilere özel sunduğu kredi yapılandırma avantajlarından yararlanmak isteyenler, en yakın banka şubesine gitmek şartı ile başvuru yapabilirler. Bu işlemin yapılabilmesi için şube yetkililerinin tarafınızdan isteyeceği bazı belgeler olacaktır.

Bu belgeleri temin ettikten sonra borç transferi yaptırabilir ya da mevcut Şekerbank kredi borcunuzun yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Başvurunuzun incelenip onaylanması ile birlikte daha avantajlı bir ödeme planı hazırlatabilir, bankanın yeni faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Ancak söz konusu işlemlerin gerçekleşebilmesi için tüketicinin mutlaka banka şubesine gitmesi gereklidir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Kişilerin bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacı ile aldıkları ihtiyaç kredileri, kredinin ilk kullanımında belirli bir vade yapılması şartıyla kullandırılmaktadır. Ancak bireyler yaşam koşulları içerisinde çeşitli sebepler ile vade bitimine kadar ödenmesi planlanan kredi taksitlerini ödeyememeye ya da aksatarak ödemeye başlayabilir.

Böyle bir durumda ihtiyaç kredisini Şekerbank aracılığıyla kullanmış olan tüketiciler başvuru yaparak, mevcut borçlarının yapılandırılmasını talep edebilirler. Şekerbank ihtiyaç kredisi yapılandırma ile ilgili bankanın sunduğu avantajlı ve etkili tekliflerden, bir başka bankadan kredi kullanan tüketicilerde yararlanabilir.

Ancak kişilerin herhangi bir yasal sürece takılmamış olması bankanın aradığı en önemli kriterdir. Bu nedenle Şekerbank ihtiyaç kredisi yapılandırma başvurusunda bulunacak kişilerin yasal takibe düşmemiş olması gerekmektedir.

Şekerbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Bankanızın sunduğu taşıt kredisi kampanyalarından birini kullandıysanız ve kredinizin yeni kampanyalar kapsamında yeniden taksitlendirilmesini istiyorsanız en yakın Şekerbank şubesine başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank bu konuda müşterilerine gereken hassasiyeti göstererek, müşterinin yapılandırma işlemlerini borç transferi kredisi üzerinden yapmaktadır. Bu kredi türü sayesinde birçok tüketici, daha önceden kullanmış olduğu taşıt kredisinin yeni koşullar çerçevesinde yapılandırılmasını sağlayabiliyor.

Şekerbank Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredileri, bankaların sunduğu tüm kredi türleri içerisinde en uzun vadeye sahip olan kredi çeşididir. Bu nedenle o yılın konut kredisi faiz oranları uygun olduğu için konut kredisi kullanan bir tüketici, faizlerin düşmesi ile birlikte yeni koşullardan yararlanmak isteyebilir.

Düşük faiz koşullarını kaçırmak istemeyenler için konut kredisi yapılandırma adı altında fırsat sunan Şekerbank, tüm borcunuzun yeni faiz oranları ile düzenlenerek yeniden taksitlendirilmesini sağlıyor. Güncel faiz oranlarının daha makul olduğunu düşünen tüketiciler Şekerbank’ın konut kredisi yapılandırma kampanyasını değerlendirebilirler.

Şekerbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Faizlerin düşmesiyle birlikte daha önce çektiğiniz krediyi 72 ay yapılandırma kararı aldığınızda 3 büyük avantaj elde edebilirsiniz. Bunlardan ilki faiz oranlarındaki düşüşten dolayı daha az ödeme yapma fırsatına sahip olmaktır. Diğeri kredi vadesinin yenilenmesi ile birlikte aylık taksit tutarınızın düşmesidir.

Üçüncü avantaj ise kısa vadeli yapılandırma yaparak, daha az sigorta ücreti ödeme olasılığınızdır. Tüm bu avantajlardan yararlanmak için herhangi bir Şekerbank şubesine başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Bu yapılandırmaya siciliniz uygunsa ve aylık net geliriniz taksitleri karşılayabiliyorsa, 72 ay yapılandırma başvurunuz onaylanacaktır.

Ayrıca Bkz72 Ay Yapılandırma Nedir? – 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Şekerbank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Geçtiğimiz yıl onaylanan yönetmelik gereğince var olan kredi borçlarının 72 aya kadar yapılandırılabilmesi söz konusu oldu. Bu fırsatı değerlendirmek isteyen tüketiciler bankalarına müracaat ederek, vadenin uzatılması ya da yeni faiz oranları üzerinden kredi verilmesini talep ettiler.

Ancak Şekerbank kredi yapılandırma yapmıyor gibi şikâyetlerde bulunan tüketiciler de oldu. Bunun nedeni bankanın yapılandırma talebinizi reddetme hakkına sahip olmasıdır. Çünkü bu konuda bankaya tüketicinin bir yaptırım uygulayabilmesi gibi bir durum mevcut değil.

Banka, taksit tutarlarını ödemeyen ya da sürekli düzensiz ödeyen, kredisi takibe alınmış ya da yasal sürece girmek üzere olan tüketicilerin başvurularını kabul etmeyebilir. Konu hakkında BDDK tarafından aksi bir açıklama yapılmadığı sürece prosedür bu şekilde işlemektedir…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.