Kredilog.com

Şekerbank Kredi Kartı Limiti Yükseltme 2018

Şekerbank Kredi Kartı Limiti

Bankaların limit artırma işlemleri, müşterinin kredi kartını kullanma durumuna göre değişmektedir. Bu kriter Şekerbank’ta da aynıdır.

Limit arttırmak isteyen Şekerbank müşterisi, ödemelerini düzenli yapıyorsa bu noktada kolaylık sağlanacaktır.

Şekerbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limitini yükseltmek için gerekli olan etkinlik kredi notunun yüksek olmasından geçmektedir. Dolayısıyla notun yüksek olması limitin artırılmasında kolaylık sağlamaktadır.

Şekerbank Kredi Kartı Limiti Yükseltme

Banka şubesinden kredi kartı limiti yükseltme

Kartınızın limitini arttırmak istiyorsanız, en yakın Şekerbank şubesine uğrayabilir ve işlem yapmak istediğiniz miktara göre ne kadar limit artırımı talep ettiğinizi yetkililere bildirebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerinden kredi kartı limiti yükseltme

Bu yöntem haricinde müşteri hizmetleri kanalıyla da limit artımı yapmak mümkün. Bunun için 444 7 878 numaralı Şekerbank telefon bankacılığını kullanabilirsiniz.

Ek kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız, asıl kartınızın limitini geçmeyecek şekilde başvuru yapabilirsiniz. Ancak istediğiniz limit artırımının, güncel ek kredi kartı borcunuzdan az olmaması gerekmektedir.

İnternet şubesinden kredi kartı limiti yükseltme

Bankanın müşterileri limit arttırma konusunda daha hızlı bir yöntem olan internet şubesini de kullanabilirler. Bunun için sırası ile internet bankacılığına giriş, kredi kartları ve limit değişikliği adımlarını kullanmanız yeterli olacaktır.

Bu menü tamamen müşterilerin kredi kartı limit azaltma ya da yükseltme taleplerini iletebilmeleri için hazırlanmış. İlk ekranda kredi kartınızı seçerek, yükselmesini istediğiniz limiti ilgili boşluğa yazdıktan sonra devam tuşuna basınız.

Sonrasında gelen ekranda bilgileri mutlaka kontrol ediniz. Kontrol işlemleriniz bittiğinde ise onayla butonuna basarak, kredi kartı limit değişikliği talebinizin anında bankanıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler

Kredi kartı limit artış talebinizin değerlendirilebilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunuyor. Bunlardan ilki başvurunuzun değerlendirilmeye alınması için son ekstre asgari ödeme tutarının ödenmiş olması gereklidir.

Ayrıca kartınız aktif kullanımda olmalıdır. Daha öncede limit yükseltme talebinde bulunduysanız, bu iki limit artışı talebiniz arasında en az 3 ay olması gerekmektedir.

Kredi kartınızın limitini yükseltmek için güncel kredi kartı borcunuzdan az olmamak şartı ile bir talepte bulunabilirsiniz.

İlaveten başvurunuzun değerlendirilmeye alınması için maaş evrakınızı 444 78 78 numaralı faksa göndermeniz istenmektedir.

Şekerbank Kredi Kartı Limitimi Nasıl Öğrenebilirim?

Kartınızın limitini öğrenmek için şubelere uğrayabilir ve işlem yapmak istediğiniz miktara göre limitinizin yetip yetmediğini kontrol ettirebilirsiniz.

Eğer internet şubesi kullanıcısıysanız online olarak internet üzerinden limitimizi öğrenebilirsiniz. Bunun için bankanın web sitesine giriş yaptıktan sonra Kredi Kartları bölümüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Hangi kredi kartına ait limit bilgisini öğrenmek istiyorsanız, o kart için İzleme bölümüne tıklayarak, ekstre bilgilerinizle birlikte limit bilgilerinizi de görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz ekstre bilgilerinizi sistemde kayıtlı e-posta adresinize gönderebilirsiniz.

Şekerbank limitinizi öğrenmek için kredi kartınızın ilk teslimatında gelen belgeye de göz atabilirsiniz. Çünkü kart bilgileriniz detaylı bir şekilde o belgede yer almaktadır.

Son olarak kredi kartı limit bilgileri için çağrı merkezini arayabilirsiniz. İster menü yardımıyla, isterseniz de müşteri temsilcisine bağlanarak mevcut kart limitinize dair detaylı bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.