Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi nasıl alınır?

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Nakit gereksinimleriniz için tahsis ücreti almayan bir banka arıyorsanız Şekerbank tam size göre! Şekerbank emeklilere Özel İhtiyaç kredisi ürünü ile emeklilerin tüm nakit ihtiyaçlarına yönelik kredi kullandırmaktadır. Eğer siz de emeli iseniz Şekerbank’ın emeklilere özel kredisini kaçırmayın.

Üstelik istediğiniz zaman ara ödemeler yapabilir ya da kredinizin tamamını kapatabilirsiniz. Bankanın kredi politikaları gereğince genellikle başvurular aynı gün içerisinde değerlendirmeye alınmaktadır. Değerlendirme aşamasında müşterinin kredi notu, emekli maaş miktarı ve yaşı önemli etkenlerdir.

Şekerbank emekli kredisi, bankanın ihtiyaç finansmanı kategorisinde yer alan bir ürünüdür. Taşıt ve konut kredilerinde faiz oranı indirimi kazanmak istiyorsanız, kurumun emeklilere özel diğer ayrıcalıklarını inceleyebilirsiniz.

Kredi başvurunuz onaylandığında ister nakit çekim yapabilir, isterseniz de Şekerbank bünyesindeki hesabınıza aktarılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca kredi kullanımı esnasında otomatik ödeme talimatı verirseniz, aylık taksit tutarınızın vadesiz hesabınızdan otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Şekerbank Emekli Kredisi Özellikleri

Genel olarak Şekerbank emekli kredisi özellikleri incelendiğinde; kredi tahsis ücretinin olmaması, 3 ile 48 ay vade seçeneklerinin yer alması ve sabit faiz uygulanması göze çarpmaktadır. En az 1.000 TL, en fazla 50.000 TL tutarında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi Kullanımı sırasında Hayat Sigortası yapılacağı için sigorta primleri finansman başvurusunda bulunan kişinin yaş ve cinsiyeti gibi özelliklerine göre değişmektedir. Aylık ya da 3 ayda 1 maaş alanlara özel ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Şekerbank emekli kredisi hesaplama tablosunda sabit faiz oranı yüzde 1,34 olarak belirtilmiştir. Tüketicinin söz konusu faiz oranı üzerinden 10.000 TL tutarında kredi kullandığını farz edersek, 48 ay vade yapıldığında aylık taksit miktarı 300.57 lira olacaktır.

Bu durumda geri ödeyeceğiniz toplam tutar 17,427.36 liraya tekabül etmektedir. Aynı koşullar çerçevesinde daha kısa vade yaptırmayı tercih ederseniz; 12 ay vadeli kredi taksit tutarı 922.98 TL, 24 ay vadeli finansmanda taksit tutarı 505.53 TL ve 36 ay vade ile kredi taksit miktarı 368.06 TL yapmaktadır.

Güncel Şekerbank emekli kredisi faiz oranları ile geri ödeme planını oluşturmak ve finansmanın aylık taksit tutarlarını grafik üzerinden analiz etmek için kurumun hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Ayrıca yukarıda yer alan örnek hesaplamalara hayat sigortası ücreti dâhil edilmemiştir.

Sigorta ücreti, müşterilerin demografik bilgilerine bağlı olarak değiştiği için kredi hesaplamaları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Poliçenizi ister Şekerbank, isterseniz de kurumun belirlediği teminatlar dâhilinde başka bir sigorta şirketinde düzenlettirmeniz mümkün.

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Yaş Sınırı Kaç?

Acil nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm sağlayan Şekerbank, emeklilere özel kampanyalarıyla müşterilerine büyük avantajlar sunmaktadır. Ancak bu avantajlardan faydalanabilmeniz için kredi kullandırma ile ilgili kriterleri sağlıyor olmanız gereklidir.

Şekerbank emekli kredisi yaş sınırı uygulamasına göre yaşınız toplamı ile almak istediğiniz kredi paketinin vadesi toplamının 80’i geçmemesi gerekmektedir. Dolayısıyla 4 yıllık (48 ay vadeli) kredi talep eden kişinin maksimum 76 yaşında olması, uygulama gereğince aranan kriterler arasındadır.

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli maaşınızı Şekerbank üzerinden alıyorsanız ihtiyaç kredisi kullanmanız oldukça kolay! Şekerbank emekli kredisi başvurusu 50.000 TL üst limite kadar yapılabilmektedir. Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi kapsamında kullandırılan bu krediye bankanın tüm şubeleri aracılığıyla başvuru yapabilirsiniz.

Sadece bankanın müşterilerinin yararlanabildiği bu paket için gerekli belgeler; nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisidir. Bunun haricinde bankanın belirlediği teminatlar dâhilinde başka bir sigorta şirketinden poliçe aldıysanız, kurumun ilgili şubesine evrakı ibraz etmelisiniz. İhtiyaç kredisiniz için faiz oranı indirimi kazanmak istiyorsanız, Şekerbank emekli kredisi başvurusu yapmanız yeterli olacaktır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.