Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

Refinansman Kredisi

Son dönemde sıklıkla duyduğumuz bir terim aslında Refinansman. Uzun süredir bankalar tarafından refinansman kredisi adıyla sunulan krediler, birtakım borçlarınızın transferi için kullanılabiliyor ve günümüzde bunu en çok banka kredisi borcu için yapanları görmekteyiz.

Herhangi bir bankadan çok daha iyi teklif aldığında, bireyler kredi borçlarını bu bankaya taşıyabiliyorlar; böylece herhangi bir problem olmaksızın hem daha az ödüyor, hem de masraflarını arttırmamış oluyorlar. Gayet avantajlı refinansman kredisi fırsatını sizler için inceledik.

Özellikle son dönemde kredi kartı mağdurlarının artması ve kredi faiz oranlarının indirime gidilmesi sonucunda, kredi borcu transferinin mümkün kılınması elzemdi. Devlet ve bankalar, iş birliği ile refinansman kredilerini aktif ettiler. Bu yazımızda, sizler için Refinansman kredisine dair hemen her şeyi paylaşacağız.

Refinansman Kredisi Nedir?

Refinansman kredisi, bankalar aracılığı ile tarafınıza sunulan “daha iyi kredi teklifleri” sayesinde, kredinizi yeniden finanse etmek olarak tanımlanabilir. Yani, bir bankadan faiz oranı yüksek bir kredinizin olduğunu farz edelim. Refinansman dolayımında, başka bir banka, size dosya masrafsız olarak, daha düşük faizle kalan borcunuzu ödetebileceğini belirtiyor; üstelik daha fazla taksit seçeneği ile! Yeni bankadan alacağınız krediye, bankacılar günümüzde “Refinansman kredisi” diyorlar.

Özellikle konut kredisi ve kredi kartı borçları dolayımında oldukça fazla kullanılan refinansman kredileri için bankalar, kişiye özel teklifler oluşturabilmekte yahut dönem dönem kampanyalar yapabilmekteler. Refinansman kredisi dolayımında, bir nevi kredi yapılandırma işlemini farklı bir banka ile hallediyor ve ödemelerinizi kolay kılabiliyorsunuz.

Kredi yapılandırma fırsatları için > TIKLAYIN

Bir örnekle açıklamamız gerekirse, eski krediniz dolayımında 36 aylık bir taksit ile kredilerinizi aylık periyotta ödemekte zorlanıyorsanız, refinansman kredisi ile bulduğunuz bir teklif sizlere 36 aya kadar cazip vade fırsatı tanıyabilir. Böylece daha kolay bir ödeme şansına erişebilirsiniz.

Refinansman Kredisi Hesaplama

Refinansman kredisini hesaplamak için elinizde birkaç bilginin bulunması gerekmekte. Öncelikle, eski kredinizin faiz oranları, dosya masrafları, kısaca sizden ana paranız dışında alınan bütün parayı ortaya verilerle dökebilmeniz şart. Bu adımdan hemen sonra, yapmanız gereken işlem refinansman kredisi ile ödeyeceğiniz miktarı bulmak. Refinansman kredisi teklifi de içerisinde dosya masrafı, faiz oranı ve benzeri şeyleri bulundurabilir ancak toplamdaki tutar; eski kredinizin kalan tutarından azsa, refinansman kredisi sizin için uygundur.

Refinansman kredisi alınırken, krediyi alacağınız banka; hali hazırdaki kredinizi bulundurduğunuz bankaya birkaç ücret ödemek zorundadır. Bu ücretler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

– Kredi tahsis ücreti
– Ekspertiz ücreti
– Taşınmaz rehin ücreti

Yukarıdaki üç ücret, genelde 2000 TL dolayımında bir masraf oluşturmaktadır ve bu ücretlendirme refinansman kredinize yansıyacaktır. Refinansman kredisi hesaplama işlemlerinde sizin için önemli olanı bulmanız, hesaplama sonrasında avantajlı durumda olup olmamanız adına size kesin sonuç verir. Örneğin, siz daha geniş bir ödeme planı çizdirmek için refinansman kredisi kullanıyorsanız, bu durumda faiz oranının refinansman kredisi ile biraz artması sizin için sorun olmayacaktır. Ancak, daha az bir miktar ödemek için bu krediyi kullanıyorsanız; daha yüksek bir ana borç ödemeniz elbette refinansman kredisini mantıksız kılar.

Refinansman kredisi hesaplama işlemi gerçekleştirirken bu tarz bilgilere önem vermenizde ve olabildiğince detaylı incelemenizde fayda var.

Refinansman Kredisi Faiz Oranları

Refinansman kredisinin faiz oranları, dönem dönem pek çok kampanya ile düşürülebilmektedir ancak genel hatları ile varolan kredinizden daha düşük olması beklenir. Bilmeniz gereken bir diğer etmen de taksit tutarı arttıkça, refinansman kredisi faiz oranları da bu bağlamda artış göstereceğidir. Dolayısıyla, refinansman kredisini neden kullandığınız bu bağlamda önemlidir. 36 Aylık bir krediyi refinansman kredisi kullanarak yapılandırmak istediğinizde ve 72 ay bir vade talep ettiğinizde; 36 Aylık kredinin faiz oranı ile yeni kredinizin faiz oranı aynı kalamaz ve daha yüksek bir ana borç ödersiniz. Eski kredinizin faiz oranına ve isteklerinize göre değişen refinansman kredisi faiz oranlarını teklif alarak karşılaştırmalı değerlendirmenizde fayda var.

Refinansman Kredisi Veren Bankalar

Aşağıda tarafınıza refinansman kredisi verebilecek avantajlı üç bankayı sıralayacağız. Siz de, refinansman kredisi çekmek istiyorsanız, bu bankalara müracaat ederek refinansman kredisi tekliflerini alabilirsiniz.

Şeker Finans

Şekerbank yapısı altında ilerlemeye devam eden ve günümüzde refinansman kredisi tekliflerini tarafınıza sunabilen Şeker Finans’tan rahatlıkla kredinizi yapılandırabilmeniz ve daha geniş taksit seçenekleri bulabilmeniz mümkündür. 444 33 77 Numaralı Şeker Finans müşteri hizmetlerini arayarak, detaylı bilgiyi alabilir, hatta refinansman kredisi hesaplama işlemlerini de bu hattan gerçekleştirebilirsiniz. Bireysel, ihtiyaç, konut, taşıt kredisi ve benzeri her krediye refinansman kredisi seçeneğini sunan Şeker Finans’ın pek çok bankadan daha düşük faiz oranları sunduğu da aşikar.

Vakıfbank

Günümüzde konut kredisi bağlamında refinansman kredisi sunan bankalardan bir tanesi de Vakıfbank. Bir Vakıfbank şubesine giderek, hali hazırdaki kredinizin refinanse edilmesini isteyebilir; bu bağlamda gerekli bilgileri Vakıfbank müşteri temsilcisine vererek direkt hesaplamalarla ne kadar kâra geçtiğinizi dahi öğrenebilirsiniz. Vakıfbank’ın refinansman kredisinin faiz oranlarını, önceki kredinize göre yapılandırdığını bilmekteyiz bu sebepten sabit bir faiz oranı mevcut değil. Detaylı bilgiyi, 0850 222 0 724 Numaralı Vakıfbank müşteri hizmetlerinden de alabilmeniz mümkün.

Akbank

Türkiye’de en güvenilir bankalardan bir tanesi olan Akbank da müşterisi olan, olmayan herkese refinansman kredisi teklifleri sunabiliyor. Herhangi bir Akbank şubesinden ya da 444 2 525 numaralı Akbank müşteri hizmetlerinden, refinansman kredisi ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Akbank’ın faiz oranı ve benzeri masrafları da kredi tipinize ve eski kredinizin faiz oranına göre değişebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.