Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma

Kredi kullanan bir kişinin yapılandırma ile bankalardan tarafından sunulan avantajları değerlendirmesi aradaki faiz farkının ne kadar cazip olup, olmadığına bağlıdır. Bu nedenle QNB Finansbank kredi yapılandırma işlemi yapmak isteyen tüketicilere bu hizmetin avantajlarını ve nasıl yapıldığını yazımızda ifade ettik. Sizlerde umarım yazımızdan keyif alırsınız.

Kredi kullanan bir tüketicinin mevcut kredisini, farklı bir bankada ya da aynı bankada yeni bir faiz oranıyla güncelleme yapmasına kredi yapılandırma denilmektedir. Yapılandırma hizmeti QNB Finansbank tarafından da verilmektedir. Başka bankalardan yapılacak kredi borç transferlerini kabul eden Finansbank, aynı zamanda belirli bir süre önce Finansbank’tan çekilmiş olan bir kredi ürününün yeni faiz oranları üzerinden yapılandırılmasına da imkân tanımaktadır.

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Başka bir bankadan kredi kullandınız fakat borcunuzu QNB Finansbank’ta toplayarak yapılandırma yapmak istiyorsunuz. Bunun için en yakın Finansbank şubesine gitmeniz ve kredi yapılandırma talebinde bulunmanız gerekmektedir.

İşlem tüm Finansbank şubelerinden yapılabildiği için bankanın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Banka talebinizi onaylarsa, diğer bankadaki borcunuzu kapatarak yapılandırma için yeni bir sözleşme sunar. Tüketici olarak Finansbank müşterisiyseniz, ödemelerinde zorluk çektiğiniz kredi ürünü için de aynı şekilde şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Ödemelerinizde avantajlı bir konuma geçebilmek için uygun vade seçenekleri olan Finansbank’taki ihtiyaç kredisi yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bunun için bankanın Borç Transferi Kredisi adı altında sunduğu ürüne başvuru yapmanız yeterlidir.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi yapılandırma yöntemleri; şubelere şahsen müracaat etmek ya da bankanın resmi web sitesi üzerinden “Hemen Başvurmak İstiyorum” butonu ile online başvuru yapmaktır. Finansbank online başvuru sayfasında ihtiyacınız olan bilgiler; T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızdır. Bu bilgilerin ardından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na ilişkin oluşturulan formu okuduğunuza dair kutucuğu işaretleyerek başvuru yapabilirsiniz…

QNB Finansbank Taşıt Kredisi Yapılandırma

Belirli bir süre önce çektiğiniz taşıt kredisinin, yeni faiz oranlarının kıstas alınarak hesaplanması ve yapılandırılması için QNB Finansbank’a başvurabilirsiniz. Bu hizmet, gerekli koşulları sağlayan uygun ödeme seçenekleri ve faiz oranlarından yararlanarak, ödeme rahatlığına kavuşmak isteyenlere sunulmaktadır.

Borç Transfer Kredisi olarak bilinen kredi ürünü ile başka bir bankaya ait taşıt kredisi borcunuzu QNB Finansbank’a aktarabilirsiniz. Sadece bilmeniz gereken en önemli husus; şube ekranında görünecek olan tutardan daha düşük miktarlı olacak şekilde bir transfer yapılamamaktadır. Bu konuda şube yetkililerinden tarafınıza detaylı bilgi verilmesini talep edebilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Yapılandırma

Refinansman yaparak mevcut konut kredinizin taksitlerini azaltmak, maliyeti düşürmek ve güncel faiz oranlarından yararlanarak avantajlı konuma geçmek için QNB Finansbank konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Üstelik sadece kendi bankanızdaki kredi ürününüzü değil, başka bir bankadan kullandığınız konut kredisinin transfer edilmesini de isteyebilirsiniz.

Bunun için herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek, tarafınıza sunulacak olan sözleşmeyi imzalamanız yeterli olacaktır. Tüketici olarak sizin avantajlı bir konuma geçebilmeniz için sunulan bu yeni sözleşmede belirtilen oranların, eskiden kullandığınız kredi ürününden daha uygun faiz oranlarına sahip olması gerekmektedir. Konut kredisi yapılandırma talebinizin kabul edilmesi halinde sözleşmeyi dikkatlice incelemeniz sizin yararınıza olacaktır.

QNB Finansbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

2016 yılı Eylül ayında onaylanan Yönetmelik kapsamında borcunuzu taksitlendirmek için QNB Finansbank 72 ay kredi yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bu işlem ile mevcut kredi faiz oranından daha düşük bir oranla kredi kullanma avantajına sahip olacağınız için maliyeti azaltabilirsiniz. Önceliği taksit tutarını düşürmek olan bireyler de yapılandırma yoluna gidebilirler.

Kredi yapılandırma yasası içeriğine dayanarak, mevcut borcunuzu taksitlendirmek için banka şubelerindeki müşteri temsilcileriyle görüşmeniz gereklidir. Taksitlendirme kapsamından yararlanabilmeniz, sadece QNB Finansbank 72 ay kredi yapılandırma başvurunuzun banka tarafından kabul edilmesi ile mümkündür. Bu ayrıntıya dikkat ederek müracaatta bulunmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma Yapmıyor

Tüketicilerin mevcut borçlarını aksatarak ödemeleri sonucu yapılandırma yapma istekleri devam etmektedir. Çünkü kredi yapılandırma sayesinde kişiler borçlarını, geniş zamana yayarak yeni belirleyecekleri taksit tutarlarına göre ödeme imkânına kavuşmaktadırlar. Ancak yapılandırma yasasını bankaların kendilerine göre uygulamaları sonucunda, QNB Finansbank kredi yapılandırma yapmıyor gibi şikayetler meydana geldi. Yasayı kendilerine göre uygulamaları ne demek?

Bankaların 2016 Eylül düzenlemeleri sonrasında 72 ay yapılandırmasını kişiye göre değişen faiz oranlarıyla uygulayabilmesi söz konusu oldu. Durumdan şikayetçi olan tüketiciler yapılandırma yapmayan bankalara yaptırım olarak neler yapılabilir diye araştırsa da, konuya ilişkin BDDK ya da hükümet tarafından herhangi bir değişiklik yapılmadı. Bu nedenle kredi yapılandırması yapmayan bankalarla ilgili herhangi bir yaptırım bulunmamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.