Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma

QNB Finansbank kredi kartı yapılandırmasından faydalanarak tüm borçlarını yapılandırmak isteyen kişilere konunun içeriğini detaylandırdık.

QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma

QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma

Bankacılık sektörü kişilerin daha rahat ödeme koşullarına sahip olabilmesi için her geçen gün farklı bir yenilikle karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki bazı finans kurumlarının taksit erteleme, bazılarının ise ekstre atlatma diye adlandırdığı bir ay sonra ödeme avantajı bile birçok tüketicinin kısa vadeli finansal rahatlamasına yardımcı oldu. Bu avantajı buyurun beraber inceleyelim.

Bankaların sunmuş olduğu bu ödeme seçeneklerine bir yenisinin daha eklenmesi BDDK’nın konuya ilişkin çıkardığı yönetmelik ile kesinleşti. QNB Finansbank kredi kartı yapılandırmasından faydalanarak tüm borçlarını 72 ay süre ile yapılandırmak isteyen kişilere konunun içeriğini detaylandırdık…

QNB Finansbank kredi kartını ya da kartlarını kullanıyorsanız ve borç bakiyenizde biriken meblağı ödeyemez durumuna geldiyseniz bankanın yapılandırma hizmetine başvuruda bulunabilirsiniz. Özellikle asgari ödeme tutarını takip edemeyecek kadar finansal durumunuzda bozulma var ise kredi ve kredi kartı ürünlerinize dair sicilinizin bozulmaması için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

QNB Finansbank kredi kartı yapılandırma için her ne kadar farklı yöntemler mevcut olsa da, 2020 yılı Eylül ayında çıkarılan yönetmelik kapsamında borçları 72 aya kadar taksitlendirme seçeneği tüketiciler tarafından en çok tercih edilen yöntemdir.

Çünkü bu yöntem ile bir türlü kredi kartı borcunu kapatamayan vatandaşlar, küçük meblağlardan oluşan taksit tutarlarını daha kolay ödeyerek tüm borçların kapatılmasını sağlamaktadırlar.

QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank kredi kartı yapılandırma işlemine dair vatandaşlar tarafından merak edilen iki soruyu bu bölümünde yanıtladık. Öncelikle yapılandırmadan herkesin yararlanabilmesi mümkün mü, aranan özel bir kriter var mı? Ülkemizde faaliyet gösteren tüm bankalar kredi kartı ürünleri için yapılan taksitlendirme başvurularında kişilerin mali sicil durumunu inceleyerek karar almaktadır.

Bu nedenle bazı özel kriterlere uymayan kişilerin başvuruları olumsuz olarak değerlendirilebilmektedir. Hatta beşinci grup tüketiciler arasında yer alan başvuru sahiplerinin bankadan direkt red yanıtı alması söz konusudur. En çok yöneltilen diğer soru ise QNB Finansbank kredi kartı yapılandırma nasıl yapılır?

Finansbank aracılığıyla borçlarını yapılandırmak isteyenler, bankanın bu tür borçlar ile ilgilenmesi için görevlendirdiği şube birimine başvuru yapabilirler. Şuana dek ödeyemediğiniz borç meblağlarını hesaplattırarak, yapılandırma yapılması durumunda söz konusu olan meblağı kolay bir şekilde ödeyebileceğinizi dile getirin.

Görevli başvurunuzu kaydettikten sonra bankanın olumlu sonuç vermesi durumunda kredi kartı borcunuzun tamamı için yapılandırma işlemi gerçekleştirilecektir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı borcunun 72 ay vade ile yapılandırılabilmesi için mali sicil notunuzun düşük olmaması, birinci grup tüketiciler veya ikinci grup tüketiciler arasında yer almanız ve borç ödeme alışkanlığınızın kötü olmaması gereklidir.

Bu da her tüketicinin yapılandırma hakkına sahip olmayacağını açıklamaktadır. Ayrıca her tüketicinin sadece 1 kerelik olmak üzere 72 ay kredi kartı yapılandırma başvurusunda bulunabileceği de önemli bir ayrıntıdır.

QNB Finansbank müşteri hizmetleri için > TIKLAYIN

Ziraat Bankası Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile Kredi Yapılandırma

QNB Finansbank’a ait kredi kartınızın borçlarınızı Ziraat Bankası’nın kredi yapılandırma uygulaması ile taksitlendirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak konuyla alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredisi ile kredi kartı borç yapılandırması hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.