Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

QNB Finansbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

QNB Finansbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

QNB Finansbank Kredi Başvuru Sonucu

QNB Finansbank bünyesinde bireylerin nakit gereksinimlerine çözüm olabilmesi için sunulan pek çok kredi türü mevcuttur. Bu kredilere yapılan başvuruların ne kadar sürede sonuçlandığı ise hangi başvurusu kanalının kullanıldığına ve hangi kredi türüne müracaat edildiğine göre değişmektedir. Sizinle QNB Finansbank kredi başvurusunu inceleyeceğizz.

Banka müşterilerinin ihtiyaç kredisi ürünlerini kullanabilmeleri için 6 farklı bankacılık kanalı sunmaktadır. Bunlar; internet şube, telefon bankacılığı, bankanın web sitesi, şubeler, cep şube ve SMS bankacılığıdır.

KOBİ kredilerinde ya da kurumsal ve ticari kredilerde ise başvuru kanalları değişkenlik gösterebilmektedir. Ancak bankanın en çok bireysel kredilerinin rağbet gördüğü göz önünde bulundurulursa, bu kredi türü için yapılan başvuruların ne kadar sürede sona erdiğini aşağıdaki alt başlıklardan inceleyebilir ve QNB Finansbank kredi sorgulama nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

QNB Finansbank kredisi kullanmak istediğinizde, talep ettiğiniz mablağı alabilmek için iki süreçten geçmeniz gereklidir. Bunlardan ilki kredi başvuru süreci, diğeri ise kredi kullandırma sürecidir. Kredi başvuru süreci ise tamamen talep edilen meblağının kullanım amacına göre değişmektedir.

Örneğin bankanın konut kredisi ürününe başvuru yaptığınızda, mortgage müracaatı için gerekli olan evraklarınızı banka şubesine teslim edersiniz. Evraklarınızın eksikliği ve doğruluğu kontrol edildikten sonra şayet ön onaydan geçerseniz, hemen ekspertiz işlemleri başlatılır.

Ortalama olarak 2 iş günü ekspertiz işlemleri sürmektedir. Bankadan alabileceğiniz kredi tutarını belirleyen ekspertiz raporunun ardından size özel ödeme planı oluşturulur ve eğer bu planı kabul ederseniz, evraklar imzalanarak kredi kullanmanıza müsaade edilir.

Doğal olarak bu işlemlerin tamamlanması ortalama 3-5 iş gününü alabilir. Bireysel kredilerde ise başvuru yaptığınız bankacılık kanalına göre 1-3 iş günü içerisinde müracaatın sonuçlanması mümkündür.

QNB Finansbank Kredi Sorgulama

QNB Finansbank SMS ile kolay kredi başvurusu yaptıysanız, bunun sonucu hemen öğrenebilirsiniz. Çünkü SMS ile yapılan başvurular, sistem tarafından çabuk değerlendirilmekte ve yaklaşık 10 dakika içerisinde müracaatın ön onay alıp almadığı tarafınıza iletilmektedir.

Diğer başvuru kanallarından birini kullanarak müracaat ettiniz fakat banka henüz tarafınıza dönüş sağlamadı. Böyle bir durumda şubelere giderek QNB Finansbank kredi sorgulaması talebinde bulunabilirsiniz. Şube yetkilisi yapılan başvurunun incelenip, incelenmediğini ve ön onay alıp almadığını kısa sürede size bildirecektir.

QNB Finansbank kredi sorgulamasında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise bankanın 0 850 222 0 900 ya da 444 0 900 iletişim numaralarından birini arayarak temsilciye başlanmaktır.

Müşteri temsilcisine bağlandığınızda, size yöneltilen güvenlik sorularına doğru yanıtlar verebilirseniz konut, ihtiyaç ya da taşıt kredisi için yaptığınız başvurunun sonucunu hemen öğrenebiliyorsunuz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.