Kredilog.com

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama 2018

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplaması

Yenilenen ismiyle, 2017 yılında artık yepyeni logosu ve ekibi ile hizmet veren QNB Finansbank; bu isim değişikliği ile birlikte pek çok gelişimi de beraberinde getireceğe benziyor. İlk olarak kredi kartlarında büyük bir değişikliğe gitmeye hazırlanan QNB Finansbank’ta, sonrasında kredi ürünleri bağlamında bir reform yapılması muhtemel. Özellikle konut kredisi ürünü çok fazla tercih edilen QNB Finansbank’ın, eski ismiyle de faiz oranları epey tercih edilebilir aralıklarda gelişim gösteriyordu ve her müşterisine özel ilgi gösteren bankanın konut kredisi ürünü ile ev sahibi yaptığı pek çok müşterisi vardı.

Bugünkü yazımızda, konut kredisi çekmek ve QNB Finansbank’ı araştırmak isteyenler için; QNB Finansbank konut kredisi hesaplama işlemi hakkında detaylı bilgi verecek ve ertesinde konut kredilerinin faiz oranlarına biraz değineceğiz. Siz de, konut kredisi arayışındaysanız, yazımızı okuyarak QNB Finansbank’ta konut kredisine dair sayısal tüm detayları öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Konut Kredisi Çeşitleri

QNB Finansbank’ın müşterilerine yahut potansiyel müşterilerine sunduğu konut kredisi ürünleri, pek çok bankanın aksine birden fazla olarak karşımıza çıkıyor. Konut kredisi çeşitleri, aşağıdaki gibi listelenebilirken; her kredinin kendine has bir özelliği mevcut. Bazılarını adından da rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  • Standart konut kredisi
  • Evini değiştiren konut kredisi
  • Artan taksitli konut kredisi
  • Azalan taksitli konut kredisi
  • Peşinatsız %100 konut kredisi
  • Kentsel dönüşüm kredisi

Yukarıdaki kredi ürünleri içerisinde faiz oranlarının aynı olduğunu bilmekteyiz ancak söylediğimiz gibi kredilerin özellikleri değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, azalan taksitli konut kredisi tercih ederseniz, ilerleyen taksitlerde ödemeleriniz aylar geçtikçe azalabiliyor. Bunun dışında, konut kredisi hesaplama işlemi hepsinde aynı faiz oranları ve ücretlendirmeler kullanıldığından değişiklik göstermiyor.

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank üzerinden konut kredisi kullanmak istiyor ancak bir türlü bu kredileri hesaplayıp ana borcunuzu ortaya çıkaramıyorsanız, öncelikle bilmeniz gereken etmenlerin olduğunu belirtelim. Bu etmenler, QNB Finansbank tarafından ve daha pek çok banka tarafından ödemenizin zorunlu olduğu ücretler olarak biliniyorlar. Aşağıda listeleyeceğimiz 7 kalem, QNB Finansbank’ın tarafınıza zorunlu tuttuğu ücretlendirmelerdir.

– Faiz oranı
– Kredi tahsis ücreti
– Vergilendirmeler
– Hayat sigortası ücreti
– İpotek tesis ücreti
– Ekspertiz ücreti
– DASK Sigorta ücreti

QNB Finansbank’ta kredi tahsis ücreti ve vergilendirmeler genellikle sabit bir ücret dahilinde sunulurken, ekspertiz ücreti alınacak evin metrekaresine göre değişiyor. Keza, ipotek tesis ücreti de belli şartlara göre değişiklik gösteriyor ve son olarak QNB Finansbank sizden bazı durumlarda zorunlu başka sigortalar da isteyebiliyor. Örneğin, DASK; genel olarak konut kredisi alırken sunulan sigortalardan bir tanesi ve bunu ödemeden herhangi bir biçimde kredi çekmenize imkan yok.

QNB Finansbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Örnekle açıklamak gerekirse QNB Finansbank konut kredisi hesaplama işlemi için, 100.000 TL’lik bir konut kredisi çektiğinizde öncelikle bu miktarı faiz oranına endekslemeniz ve faiz oranı eklentili borcunuzu bulmanız gerekiyor. Çekeceğiniz kredi tutarı ve vade farkı ile en düşük %0,90, en yüksek %1,20 arasında değişen faiz oranı eklenmiş total borç tutarınızı bulduktan sonra, yukarıdaki kalemleri de kesin tutarları ile olmasa da ortalama tutarları ile total borcunuza eklediğiniz vakit; ana konut kredisi borcunuzu hesaplamış olursunuz.

Ben bunlarla uğraşmayayım, derseniz eğer http://www.qnbfinansbank.com/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx bağlantısından QNB Finansbank kredi hesap makinesi de kullanabilmeniz mümkündür. Hesap makinesi ile rahatlıkla konut kredisi hesaplama yapabilirsiniz. Ancak belli başlı tutarların kesin olmadığını, örneğin DASK sigorta ücretinin eklenmediğini de belirtelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.