Kredilog.com

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Giriş ve Şifre Alma İşlemleri

Gelişen teknoloji ile birlikte bankacılık sektörünün dijital dünyaya entegre olmasına bağlı olarak; banka müşterileri artık gerçekleştirmek istedikleri pek çok işlem için şubeye gitmeye gerek duymuyor. Dijital bankacılık döneminde geliştirilen uygulamalar neticesinde bankanın kurumsal web sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla birçok işlemi gerçekleştirmek mümkün. Dijital entegrasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştiren bankalardan biri olan QNB Finansbank, mobil uygulaması ve internet bankacılığı aracılığıyla şubede gerçekleştirilen hemen hemen tüm işlemlerin online ortamda gerçekleştirilmesini mümkün kılıyor.

Bireysel Müşteriler İçin QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Giriş İşlemi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank internet bankacılığına giriş yapmak için öncelikle aşağıda paylaştığımız bağlantıya tıklayarak bankanın web sitesini açın.

 • Ardından bankanın web sitesinin ana sayfası ile karşılaşacaksınız. Bu aşamada bireysel kullanıcı olarak internet bankacılığına giriş yapmak için sağ üst köşede yer alan internet şubesi butonuna tıklamanız gerekiyor.

 • Ardından yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz giriş ekranı ile karşılaşacaksınız.
 • Verilen bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza giriş ekranı gelir.
 • Bu sayfadaki ilgili boşluklara müşteri veya T.C. kimlik numaranız ile internet bankacılığı şifrenizi yazıp ileri butonuna tıkladıktan sonra telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilir. Bu kodu belirtilen boşluğa girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.
 • Aynı zamanda ekranın sağ tarafında yer alan karekod ile hızlı giriş bölümünü kullanarak da internet bankacılığına giriş yapmak mümkün.

QNB Finansbank internet bankacılığı sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Kurumsal Giriş Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank kurumsal müşterileri, internet bankacılığına bireysel müşteriler ile aynı sayfa üzerinden giriş yaparlar. Fakat bireysel kullanıcılar hem T.C. kimlik numaraları hem de müşteri numaraları ile sisteme giriş yapabilirken kurumsal kullanıcılar yalnızca müşteri numaraları ile sisteme giriş yapabilirler.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank internet bankacılığı şifremi unuttum ve yeni parola temin işlemlerini bankanın resmi web sitesi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. İlgili bağlantının linkinin yazının devamında paylaştık.

 • İnternet bankacılığı şifrenizi unutmanız ya da bir şekilde sisteme giriş yapamamanız durumunda “FinansŞifremi Unuttum” butonunu kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz.

 • Açılan sayfa üzerinde yer alan şifremi unuttum yazısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan güvenlik adımlarını takip ederek şifrenizi yenilemeniz mümkündür.

 • İlk adımda işlem türünüzü seçmeniz gerekir. Şifre yenileme işlemi yapmak istediğiniz için “FinansŞifre” bölümüne basın.

 • FinasŞifre işlemi için kullanmak istediğiniz ürünü seçtikten sonra gerekli güvenlik adımlarını tamamlayın. Ardından cep telefonunuza gönderilecek kodu sisteme girdikten sonra şifrenizi yenileyebilirsiniz.

QNB Finansbank şifre yenileme işlemi için TIKLAYINIZ.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sebepten ötürü QNB Finansbank internet bankacılığına erişiminiz engellendi, yani hesabınız bloke olduysa; sisteme tekrar giriş yapabilmek için şifrenizi sıfırlamanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken işlemler, şifrenizi unuttuğunuz takdirde gerçekleştirdiğiniz işlemler ile aynıdır. Dolayısıyla yukarıdaki başlıkta paylaştığımız adımları takip ederek hesabınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz.

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı EFT Ücreti Nedir?

Şubelerden yapılan, özellikle EFT ve havale gibi para transferi işlemlerinde banka prosedürüne bağlı olarak yüksek kesintiler söz konusu olur. Hizmet bedeli şeklinde tanımlanan kesintilerin ücreti, aynı işlemin internet bankacılığı üzerinden yapılması halinde daha düşüktür. QNB Finansbank EFT ücreti; işlemin şubeden, ATM veya internet bankacılığından gerçekleştirilmesine göre değişiklik gösterir.

 • QNB Finansbank şubeden EFT ücreti: Gönderilen paranın miktarına bağlı olarak 55-500 TL arasında bir kesinti ücreti mevcuttur.
 • QNB Finansbank ATM’den EFT ücreti: Gönderilen para miktarına bakılmaksızın 18 TL olarak masraf ücreti ödenir.
 • QNB Finansbank internet bankacılığından EFT ücreti: Gönderilen para miktarına bakılmaksızın 6,25 TL şeklinde sabitlenmiş bir ücret mevcuttur.

Finansbank IBAN Numaranızı Öğrenin: Finansbank IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank İnternet Alışverişi Onay İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 2016’da hayata geçirilen yeni düzenleme ile birlikte kredi ve banka kartları, banka onayı olmadan internet alışverişine kapatıldı. Kullanıcıların online alışveriş yapabilmesi için öncelikle kartları internet alışverişine açık hale getirmeleri gerekiyor.

 • QNB Finansbank internet alışverişi onay işlemini gerçekleştirmek için INTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartınızın son 4 rakamını yazarak 2273’e SMS göndermeniz gerekiyor.
 • Aynı zamanda 0850 222 0 900 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak ya da herhangi bir QNB Finansbank şubesine giderek de kartınızın internet alışverişine uygun hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Finansbank Müşteri Temsilcisi İçin Dakikalarca Beklemeyin: Finansbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemi Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank internet bankacılığı hizmetlerinden yararlanmak için yaptığınız başvurunun banka tarafından onaylanması halinde sisteme giriş yaparak işlemlerinizi online ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

 • QNB Finansbank internet bankacılığı onay işlemi için giriş bölümünün altında yer alan “Finans Şifre Al” butonuna tıklamanız gerekiyor. İlgili bağlantının linkini yazının devamında paylaştık.

 • Açılan sayfa üzerinde yer alan “Finans Şifre” bölüme tıklayın.

 • FinansŞifre işlemi için kullanmak istediğiniz ürünü seçin.

 • “Kredi Kartı” veya “Banka Kartı” seçeneklerinden birini seçtiğinizde karşınıza kart bilgilerini doldurmanız gereken sayfa açılır.
 • Bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde ilgili boşluklara girdikten sonra “ileri” sekmesine basın.

 • “Hesap Numarası” seçeneğine bastığınızda ise hesap bilgilerini girmeniz gereken sayfa açılır.
 • Bilgileri doğru ve eksiksiz ilgili boşluklara girdikten sonra “ileri” sekmesine basın.

Girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yönlendirilen şifreyi belirtilen boşluğa girdikten sonra temin edeceğiniz şifre ile internet bankacılığına giriş işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank internet bankacılığı açma işlemi için TIKLAYINIZ

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı Hesap Hareketleri Nasıl Sorgulanır?

QNB Finansbank hesaplarınıza ait hareketleri internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

 • İlk adımda internet bankacılığına ya da mobil şubeye giriş yapın.
 • Doğrulama adımlarını geçtikten sonra hesaplarım bölümünü seçin ve bu adımda hareket dökümlerine ulaşmak istediğiniz hesabınızı belirleyin.
 • Vadeli/vadesiz hesabınızı seçtikten sonra “hesap hareketleri” bölümüne tıklayın ve sorgulama işleminizi tamamlayın.

QNB Finansbank Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

QNB Finansbank internet bankacılığı indirme işlemi için akıllı cihazlarınızın Android veya iOS işletim sistemlerinden birine sahip olması gerekir. iOS işletim sistemindeki cihazlar için App Store’dan; Android işletim sistemindekilerin ise Google Play Store’dan indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Android uyumlu QNB Finansbank mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

iOS uyumlu QNB Finansbank mobil uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.