Kredilog.com

QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma 2018

QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma

Ülkemizdeki kredi borçlarının ciddi bir artış göstermesi ve ödemesi geciken ya da hiç ödenmeyen kredi oranlarında yükselme olması sonucunda tüketici borçlarına ilişkin bir karar alındı. Bu kararın ardından kredi veya kredi kartı borçları için QNB Finansbank 72 ay yapılandırma yapmak isteyen kişiler için ayrıntıları yazımızda açıkladık…

QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma

QNB Finansbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi kartı borçlarınızı, gerekli şartları sağlamanız durumunda QNB Finansbank 72 ay yapılandırma imkanı ile taksitlendirebilirsiniz. Özellikle kredi kartı borcu olup ödemekte zorluk çeken bireyler için hazırlanan yönetmelik yürürlüğe girmiş olsa da, bu yapılandırmadan herkesin yararlanamadığını belirtelim.

Finansbank 72 ay kredi kartı yapılandırma talebinizden sonra banka kartınızı incelemeye alır. Bu inceleme sırasında kredi notunuzun kötü olduğu tespit edilirse talebinizin kabul edilmemesi olası bir durumdur. Yapılan düzenlemeler özellikle kredi kartı ödemelerinde her ay asgari ödeme döngüsüne girmiş tüketiciler için yürürlüğe girdi.

QNB Finansbank 72 ay kredi kartı yapılandırmasına ilişkin bilinmesi gereken önemli notlar ise şu şekildedir:

  • Tüketiciye yapılandırma için nakit para verilmez.
  • Kartın kapanma bakiyesi ne kadar ise bu borç 72 aya kadar taksitlendirilerek kapatılabilir.
  • Tüketici kart borcu haricinde bir meblağ verilmesini talep ederse, bu tutar ayrı bir değerlendirme ile verilebilmektedir. Gerekli tutar için maksimum 48 ay vade yapılabilmektedir.

QNB Finansbank 72 Ay Kredi Yapılandırma

Finansbank’a kredi yapılandırılması için başvurduğunuz kredi borcunuz eğer ‘canlı’ diye tabir ettiğimiz krediler sınıfında yer alıyorsa, borcunuzun hızlı bir şekilde onaylanacaktır. Çünkü takibe bir diğer deyişte avukat aşamasına düşmemiş olan kredi borçları için yapılandırma yapmak bankanın da isteyeceği bir durumdur.

Aynı durum kredili mevduat hesapları ve kredi kartı borçlarında da geçerlidir. Özellikle şuan ki kredi borcunuzun bulunduğu bankanın faiz oranlarından memnun değilseniz, Finansbank’ın uygun faiz oranlarından yararlanarak yapılandırma yapmanız avantajlı bir duruma geçmenizi sağlayacaktır.

QNB Finansbank 72 Ay Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Online başvuru ve şubeden başvuru olmak üzere iki yöntemle yapılandırma isteğinde bulunabilirsiniz. Ancak QNB Finansbank 72 ay yapılandırma için online servisi kullanmayı tercih etseniz dahi evrakların teslimi için yine şubeye gitmeniz gerecek. İşlem için herhangi bir şubeye kimliğinizi götürerek sözlü başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuzu alan müşteri temsilcisi tarafınıza eski borcunuzun kapatılarak yapılandırılması için yeni bir sözleşme sunacaktır. Bu sözleşmeyi de imzalayarak teslim ettiğinizde, yapılandırma süreciniz başlamış olacaktır. Zaten Finansbank müşterisiyseniz, ödemelerinde zorluk çektiğiniz kredi ürünü için de aynı şekilde şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.