Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

PTT Taşıt Sigortası Yapıyor Mu?

PTT Taşıt Sigortası Yapıyor Mu?

PTT Sigorta

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi bünyesinde hizmet veren PTT sigorta, son zamanlarda yükselen sigorta fiyatlarıyla birlikte gündemden düşmüyor. Genellikle araçlarını sigortalamak isteyen vatandaşlar ucuz bir yol bulmak için PTT’nin sigorta yapıp yapmadığını merak ediyor. Biz de bu konuyu sizler için araştırdık.

Mapgre, AXA Sigorta, Groupama, Ankara Sigorta, HDI, AIG, Generali, RaySigorta ve Güneş Sigorta gibi şirketlerin aracılık hizmetleri yaparak, vatandaşların daha uygun sigorta fiyatlarına ulaşmasını sağlayan bir platformdur. Kullanıcılarına geniş bir seçeneği sunarak, en uygun fiyata en kısa sürede ulaşmaları için kurulmuştur.

Aracılığını yaptığı şirketlerin sigorta fiyatlarını tek bir sayfada listeleyerek, trafik araç sigortası primleri için en uygun fiyatı seçebilmeyi kolaylaştırmaktadır. PTT güvencesi koruması altında sigorta yaptırmak isteyenler, hangi ürünün daha uygun olduğunu karar verdikten sonra en yakın şubeye giderek başvuruda bulunabilirler.

PTT Zorunlu Trafik Sigortası Hizmeti

PTT sigorta firmalarının aracılık hizmetini yapan ve bu firmaların uyguladığı prim miktarlarını baz alarak, araç sahiplerinin ödemesi gereken prim tutarı belirleyen bir şirkettir. Diğer yandan istenmeyen kazalarda karşı tarafa verdiğiniz hasarın karşılanabilmesi için Trafik Sigortası yapılması zorunludur.

Bu nedenle PTT Zorunlu Trafik Sigortası yaptırabilir ve yolculuğa güvenle çıkabilirsiniz. Kazaya sizin sebep olmanız durumunda, PTT Zorunlu Trafik Sigortası devreye girerek karşı aracın hasarını karşılar. Ayrıca kazaya dahil olan karşı araçtaki kişilerin tedavi, hastane, muayene ve ilk yardım giderleri sigortanız karşılar.

Bu kazada aracınızın, bir kimsenin vefatına sebep olması durumunda ise ölen kişinin yardımından mahrum kalan bireylere destekten yoksun kalma zararı teminat altına alınır. Vefat eden kişinin defin masrafları da PTT Zorunlu Trafik Sigortası tarafından karşılanır.

PTT Taşıtlara Trafik Sigortası Yapıyor

Ülke vatandaşlarının 2017 yılında daha da yükselen sigortalar sebebi ile başı dertte. Hal böyle olunca Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi vatandaşın imdadına koşmak adına sigorta karşılaştırma platformu kurarak, en ucuz şeklide sigorta yapılmasını sağlayan çalışmalar başlattı.

Bundan önce zorunlu trafik sigortası kapsamında araç sigorta yapan bankalar mevcuttu. Hatta bu bankalarda indirime gidildiği ile ilgili söylentilerde basında yer aldı. Ancak bu tarz indirimlerin motosiklet için yapılan sigorta belgesinin paylaşımı olduğu anlaşıldı.

Çünkü araç sigortalarında tek fiyat belirlenmesi ya da özel şirketlerin, kurumların indirim uygulaması söz konusu olamaz. Aracın sigorta primleri risk durumuna, ruhsat sahibine ve plakaya göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle Ptt Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak isteyenlerin pttsigorta.com adresinden yararlanarak, aracın plaka numarasına göre sorgulama yaptırması en uygun tekliflerin listelenmesini sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.