Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

PTT Kredi Kartı

Son dönemin en güzel hizmetlerini veren ve vizyonu bakımından da kendini hızla gençleştiren PTT, hem kargo, hem kitabevi, hem de bankacı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Pek çok insan, hem ucuz olduğundan hem de herhangi bir sorun çıkarmadığından PTT’yi oldukça fazla kullanıyor ve seviyorlar. PTT de, hiç şüphesiz bu sevgiyi vizyonu dahilinde karşılıksız bırakmayıp sürekli kendini geliştiren kurumlardan bir tanesi.

İçerisindeki pek çok hizmetinin yanında, son dönemde bir de kredi kartı hizmeti sunmaya başlayan PTT’nin artık Bonus markalı bir kredi kartı var ve isteyen herkes başvurusu dahilinde, PTT Bonus karta sahip olabiliyor. Bugünkü yazımızda, PTT Bonus kartın özelliklerinden ve başvuru aşamalarından bahsedeceğiz. Sizler için hazırladığımız bu yazımızdan keyif almanız dileğimizle.

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu

PTT Bonus Kredi Kartı Nedir?

PTT Bonus kredi kartı, her bankacılık ürünü gibi, PTT’nin sizlere sunmuş olduğu bankacılık ürünlerinden bir tanesidir. Bir kredi kartı görevi görürken diğer kurumlardan daha az masraflı olan bu kredi kartına sahip olarak, hem Bonus kart avantajıyla hemen her şeyi yapabilir, anlaşmalı  mağazalarda bol bol bonus kazanabilir; hem de rahatlıkla ödemelerinizi PTT içerisinde öteleyebilirsiniz. Geçtiğimiz dönemde Posta, Telefon ve Telgraf dışında herhangi bir hizmet bulundurmayan PTT yenilenen vizyonuyla birlikte, PTT Bonus kredi kartını da aktif bir biçimde müşterilerine verebiliyor.

PTT Kredi Kartı Çeşitleri

PTT, içerisinde sadece Bonus markalı kredi kartını bulunduruyor ve bunun dışında herhangi bir kart ürününe sahip değil. İlerleyen zamanlarda, kredi kartı ürünü olarak portföyünü genişletebilecek olan kurumun şimdilik Bonus kart içerisinde üç farklı modeli mevcut.

  • Classic
  • Gold
  • Platinum

Classic kart, hemen herkese verilebilen PTT Bonus kredi kartı olurken, Gold ve Platinum kartlara harcamalarınız dahilinde erişebiliyorsunuz. PTT, kısa bir süre sonra, yüksek ve düzenli harcamalarınız sonucunda size kartınızın sınıfını yükseltmeyi teklif edebiliyor. Kabul ederseniz, Gold yahut Platinum kartla daha fazla ayrıcalığa ve daha fazla kampanyaya sahip olabilmeniz mümkün.  Herhangi bir biçimde sizden aidat dışında, hiçbir kart çeşidinde komisyon alınmıyor. Yıllık kart aidatı ödemeniz yeterli oluyor.

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Bonus kredi kartına başvuruyu, telefondan, internet bankacılığından yahut herhangi bir çağrı merkezinden maalesef yapamamaktasınız. PTT kurumlarına gidip, bir form doldurarak kart başvurunuzu yapmanız gerekmekte. Bu, şehrinizdeki herhangi bir PTT şubesi olabilirken aynı zamanda merkez şube de olabilir; dilediğiniz yerden rahatlıkla kart başvurunuzu, kimliğinizi yanınızda bulundurarak yapıyor ve 1 ila 3 hafta içerisinde onay alabiliyorsunuz. Onay alamadığınız durumlarda ise dilerseniz başvurunuzu koşullarınızı iyileştirdikten sonra yineleyebilirsiniz.

Yakın zamanda başvuru seçeneklerine en azından telefonla yahut SMS ile başvuru seçeneğinin de eklenmesi yine gündemde.

PTT Bonus Kredi Kartı Faiz Oranları

PTT Bonus kredi kartının faiz oranları, diğer bankaların Bonus yahut kredi kartlarına nazaran oldukça düşük. Bakıldığında, özellikle bu kredi kartı ürününün nakit avans çekmek için biçilmiş kaftan olduğu söylenebilir. T.C. Merkez Bankası’nın sunduğu azami gecikme faizlerini kullanan PTT Bonus kredi kartı, aşağıdaki şekildeki gibi bir faizlendirme yapmış.

  • Nakit Avans Sabit Faiz Oranı: %1,84
  • Alışveriş Sabit Faiz Oranı: %1,84
  • Gecikme Sabit Faiz Oranı: %2,34

Kampanyaları kısa süre içerisinde hızlı bir biçimde arttırılabilirse, PTT Bonus kredi kartı ürününün; yakın zamanda popülerleşeceğini söylememiz mümkün olacaktır. Şimdilerde ise sadece klasik kullanıcılar bu kartı tercih edebiliyorlar. Siz de, en yakın PTT şubesinden başvurunuzu yapabilir ve karta kısa sürede sahip olabilirsiniz.

En yakın PTT için > TIKLAYIN

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.