Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar

Peşinatsız Araba Kredisi

Peşinatsız araba kredisi veren bankalar sayesinde ise sıfır yada ikinci el bir araç almak için peşin ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Satın alacağınız aracın değeri kadar krediyi alıyorsunuz ve %0 faiz oranı avantajı ile uzun vadede kolay bir şekilde geri ödüyorsunuz. Peşinatsız araba kredisine nasıl ulaşacağınızı beraber inceleyelim.

Peşinatsız Araba Kredisi

Peşinatsız Araba Almak

Peşinatsız araba almak önceden sadece senet karşılığı bazı firmalardan mümkündü. Çünkü normalde bankalar, araba kredisi olarak; satın alınacak aracın fiyatının %70 kadarı için kredi vermekteydi. Kalan %30’luk kısmının ise peşin karşılanması istenirdi.

Peşinatsız araba kredisi veren bankalar ise düzenledikleri çeşitli kampanyalar kapsamında araç fiyatının %100 kadarını karşılıyor. Bu sayede herhangi bir peşinat ödemenize gerek kalmadan dilediğiniz modeli satın alabiliyorsunuz.

Peşinatsız Araba Kredisi Alma Şartları ve Belgeleri

Tıpkı diğer kredi seçeneklerinde olduğu gibi peşinatsız araba kredisinden de faydalanabilmek isteyenlerin sağlaması gereken bazı şartlar söz konusudur. Kredi başvurusunda bulunacak kişinin kredi sicilinin temiz olması en önemli şartların başında gelmektedir.

Bu şartı karşılayan bir banka müşterisinin kredi talebinin kabul edilme olasılığı çok yüksektir. Diğer peşinatsız araba kredisi alma şartları ve belgeleri ise şu şekilde:

  • Sabit bir gelire sahip olmanız ve bu geliri belgelemelisiniz.
  • Peşinatsız araba kredisi aldığınızda arabanız ipotek altında olacaktır.
  • Bazı bankalar kefil de isteyebiliyor.

Başlıca katılım şartları bu şekilde sıralandırılırken, başvuru belgeleri de aşağıdaki gibi sıralandırılabilir;

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi
  • Gelir durumu belgesi
  • Söz konusu araç ikinci el ise bu durumda satışı yapan kişiye ait son Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi

Kimler Peşinatsız Taşıt Kredisi Alabilir?

Peşinatsız taşıt kredisi almak isteyen bir banka müşterisinin sağlaması gereken şartlar, genel olarak kredi talebinde bulunulduğunda bankalar tarafından araştırılan koşullar ile aynı olmaktadır.

Bu doğrultuda kişinin;

  • Kredi notunun düşük olmaması ve kredi sicilinin bozuk olmaması gerekir.
  • Sabit bir geliri olması gerekir.

Bu kriterleri sağlayan bir banka müşterisi peşinatsız kredi imkânından kolaylıkla faydalanabilir.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların büyük bir çoğunluğu peşinatsız taşıt kredisi vermektedir. Ayrıca normal taşıt kredisi şartlarında gerekli olan peşinat kısmını, ihtiyaç kredisiyle birleştirerek de kullandıran bankalar mevcut.

Bu nedenle çeşitli yöntemlerle taşıt kredisi veren bankaları; İş Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Akbank, Garanti Bankası, TEB, ING Bank, Kuveyt Türk, Finansbank, Denizbank, Vakıfbank ve HalkBank olarak sıralandırabiliriz.

Ziraat Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Bankası peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Satın almak istediğiniz model için karar verdiğinizde, 48 ay vadede kredinizi alabilirsiniz. En önemli şart ise aracın en fazla 5 yaşında olmasıdır. Ziraat Bankası, araç rehinini teminat olarak kabul etmektedir ve gerekli gördüğü takdirde ek teminat isteyebilmektedir.

Ziraat Bankası peşinatsız taşıt kredisi başvurusunda bulunabilmek için bizzat şubeye gidebileceğiniz gibi; telefon bankacılığı yada internet bankacılığı üzerinden de başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Peşinatsız Taşıt Kredisi

Vakıfbank, araç rehinini teminat olarak kabul etmekte olup, 48 aya kadar vade vermektedir. Oldukça düşük kredi faiz oranlarından faydalanarak kredi imkânından faydalanabilirsiniz. Bunun için bizzat şubeye gidebilir veya Vakıfbank resmi web sitesi üzerinden Bireysel Kredi Başvuru Formu’nu doldurabilirsiniz.

Halkbank Peşinatsız Taşıt Kredisi

Halkbank müşterisiyseniz yada değilseniz bile sizlere en yakın Halkbank şubesine giderek, peşinatsız taşıt kredisi imkanından faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için gerekli belgeleri sağlamanız yeterli olacaktır.

Denizbank Peşinatsız Taşıt Kredisi

Denizbank, faydalanabileceğiniz en iyi bankalardan birisidir. Üstelik oldukça düşük faiz oranları sunarken, Hayat Sigortası veya KASKO imkânından da faydalanmanız durumunda 3 ay ödemeyi erteleme avantajına sahip oluyorsunuz. Denizbank peşinatsız taşıt kredisi için başvuruda bulunmak istiyorsanız şubeye gitmelisiniz. Çünkü bankanın normal şartlarda, peşinatsız kredi kampanyası bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi

Garanti Bankası da tıpkı diğer pek çok bankalar gibi 48 ay kadar vade vermektedir. Ayrıca pek çok açıdan ödeme kolaylığı sağlaması ile bilinen kurum, aynı zamanda başvurularınız için en hızlı onay veren bankalardan birisi olma özelliğindedir.

Garanti Bankası peşinatsız taşıt kredisi ile ilgili güncel olarak 3 araç modeli için kampanya mevcut. Kampanyalar hakkında bilgi almak için kurumun Alo Garanti hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi

Yeni bir araç satın almak, aracınızı yenilemek yada sadece ikinci el bir araba satın almak için bile faydalanabileceğiniz bu kredi için Türkiye’nin en çok müşteriye sahip bankalarından birisi olan İş Bankası’na da başvuruda bulunabilirsiniz.

İş Bankası peşinatsız taşıt kredisi ürününü, 48 aya kadar vadeli vermekle birlikte %1,30 gibi oldukça düşük faiz oranları ile geri ödemede büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Kurum, peşinat yatırılmadan araç kredisi vermek için web sitesi üzerinden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Bu nedenle ister online, isterseniz de klasik şubeler aracılığıyla müracaatınızı gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Taşıt Kredisi

QNB Finansbank, 5 yaşa kadar olan otomobiller için kredi imkânı sağlamaktadır. Diğer bankalar gibi 48 ay vade seçeneğine sahiptir. Oldukça düşük faiz oranları ile taksitlendirilirsiniz ve bu taksitleri ödemek zor değildir.

Başvuru için ise Finansbank resmi web sitesi üzerinden kredi başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. QNB Finansbank peşinatsız taşıt kredisi ile ilgili güncel bir kampanya bulunmadığı için bankaya başvuru yaptığınızda, peşinat kısmıyla ilgili ihtiyaç kredisi çekmek istediğinizi belirtebilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.