Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Peşinatsız Araba Kampanyaları

Peşinatsız Araba Kampanyaları

Peşinatsız Araba Kampanyaları

Peşinatsız araba kampanyaları sayesinde birikiminiz olmasa dahi istediğiniz ikinci el ya da sıfır aracı satın alabilirsiniz. Peşinatsız bir şekilde araç satın almayı kolaylaştıran bu kampanyalar, son yıllarda giderek tüketicilerin daha fazla dikkatini çekmektedir. Bu kampanyaları yakalamak bazen zaman alabilir.

Bu nedenle peşinatsız araba nasıl alınır ve hangi bankalar peşinatsız taşıt kredisi veriyor merak edilmektedir. Bazen finans kuruluşları, bazen de otomobil firmaları tarafından “aracın hepsine kredi” şeklinde düzenlenen kampanyalarla, arabasını değiştirmek ya da yeni bir araba almak isteyenlere sıfır faizli finansmanlar verilmektedir.

Peşinatsız Araba Kampanyaları

Peşinatsız Araba Nasıl Alınır?

Peşinatsız araba almak için değerlendirebileceğiniz 3 alternatif yöntem bulunmaktadır.

  1. Honda, Hyundai, BMW, Toyota, Fiat gibi otomobil firmalarını ziyaret ederek 2.el ya da sıfır kilometre peşinat ödemeden araba almak istediğinizi belirtin. Söz konusu firmalar, kendi finans kuruluşları sayesinde araba satın alma işlemlerinizde, peşinatsız kredi çekmenizi sağlayacaklardır.
  2. Otomobil değiştirme amacındaysanız, yeni aracı alacağınız firmaya giderek eski otomobilinizi peşinat saydırabilir ve geri kalan tutar için araç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.
  3. Kredi notunuz yeterli sevideyse direkt olarak bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilir ve aracınızı ipotek altına aldırmadan gerekli olan finansmanı sağlayabilirsiniz.

Peşinatsız Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalar mevzuat gereğince, binek araba satın almak amacıyla tüketicilerin kullanmak istediği kredi tutarına göre belirli bir oranda finansman sağlamaktadır. Taşıt kredilerinde ya da finansman kiralama işlemlerinde, taşıtın nihai fatura değeri 50.000 TL ve altında ise kullanılan maksimum kredi limiti yüzde 70’i aşamaz.

Taşıtın nihai fatura değeri 50.000 TL’den daha fazlaysa bu oran elli bin liralık kısmı için yüzde 70 olarak uygulanırken, üstünde kalan kısım için yüzde 50 olarak uygulanmaktadır. Değer hesaplaması yapılırken, ikinci el binek otomobillerde kasko değeri esas alınmaktadır.

Bu da demek oluyor ki; peşinatsız taşıt kredisi kampanyaları haricinde bankalardan finansman almak istediğinizde aracın bir kısmı için birikiminiz olmalıdır. Eğer mevduat sahibi değilseniz ve hiç birikiminiz yoksa peşinat verilmeksizin araba satın alabileceğiniz kampanyalardan yararlanmalısınız.

Peki, peşinatsız araba kredisi nasıl alınır? Bunun için araba alımlarında peşinat talep etmeden kredi veren bankalara başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Müşteri kredi notunuz, bankanın prosedürlerine uygunsa istediğiniz meblağda kredi alabilirsiniz.

Hangi Bankalar Peşinatsız Taşıt Kredisi Veriyor?

Türkiye’de faaliyet gösteren finans kuruluşları genellikle aracın bedelinin, belirli bir oranına kadar kredi vermektedir. Ancak Garanti Bankası’nın Opel Finans Sistemi ile yaptığı anlaşma gibi bazı bankalar, otomobil firmalarıyla uzlaşma sağlayarak tüketicilere sıfır peşinatla kredi vermektedir.

Bunun için peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar arasından faiz oranı ve kredi kullandırma şartları en uygun olan finans kurumuna başvuruda bulunmanız yeterlidir. Kurumun politikaları kapsamında, dilerseniz tüketicisi kredisi ile taşıt kredisini birleştirerek de arabayı tamamen taksitle alabilirsiniz.

Bankaların dışında peşinat verilerek araç alınabilen bir diğer kurum ise Wowwo.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyaları

Dönem dönem otomobil markaları, peşinatsız taşıt kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Satın alınmak istenen aracın tamamına kredilendirme şansı veren bu kampanyaları inceleyerek, ödeme gücünüze ve istediğiniz modele göre araç satın alabilirsiniz. Senetle araba almak seçeneğinden çok daha avantajlı olan firma kampanyaları, birçok tüketici tarafından tercih edilmektedir.

Ziraat Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

48 aya kadar vadelendirme yaparak, o km ve en fazla 5 yaşında olan taşıtlar için Ziraat Bankası’ndan kredi kullanabilirsiniz. Kredinin vadesi boyunca KASKO ve hayat sigortası yapılmakta olup, araç teminat olarak bankanın lehine rehin alınmaktadır.

Ziraat Bankası taşıt kredisi kampanyası için şubelerden, internet ve mobil şubeden, çağrı merkezinden, ATM’den ve internet sitesinden başvuru yapılabilmektedir.

Vakıfbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Vakıfbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası için şubelerle birebir görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü banka, çalışma politikası gereğince belirli bir oranda teminat talep edebiliyor.

Halkbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Halkbank’ta aslında çok cazip oranları ile araba kredisi vermektedir. Fakat kredi maksimum tutarı, taşıtın değerinin yüzde 50 ya da yüzde 70 oranında olabilmektedir. Bu nedenle Halkbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası şuan için mevcut değildir.

Denizbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Denizbank belirli dönemlerde, sıfır peşinatla araç kredisi veren finans kurumlarından biridir. Ancak bu ay itibariyle güncel Denizbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Kurumun kampanyalarını düzenli bir şekilde Denizbank.com adresinden ya da web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

İkinci el 10 yaşına kadar olan araçlar ile tüm sıfır kilometre otomobiller için Garanti Bankası peşinatsız taşıt kredisi kampanyası düzenlenmektedir. Kurumun bu kampanyasından, 10 yaşından büyük olan araçlar için başvuruda bulunan kişiler yararlanamamaktadır.

Kredinin maksimum vade süresi 48 ay olup, başvurulara belirtilen vade sayısına göre sözleşme düzenleneceği için gelir akışınıza uygun bir ödeme planı oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Kampanyalar, model ve marka bazında cazip oranlarla sunulmaktadır.

İkinci el taşıtlarda, kredi vadesi ile aracın yaşı toplamı en fazla 108 ay olabilmektedir. Ayrıca bu kredilerin verilebilmesi için başvuru sahibinin kredi notuna bağlı olarak, kefil talep edilebilir.

İş Bankası Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

Peşinatsız taşıt kredisi veren bankalar içerisinde İş Bankası’da yer almakta olup, kurum hem sıfır hem de ikinci el arabalar için finansman sağlıyor. Sıfır km için yapılan başvurularda, taşıt ipotek altına alındığından dolayı kefil istenmiyor.

Ancak ikinci el arabalar için İş Bankası peşinatsız taşıt kredisi kampanyasına başvuruda bulunursanız, kefil talep edilebilir. Kurumun hangi model arabalara kredi verdiğini, resmi web sitesinden inceleyebilir ya da şubelerden öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Peşinatsız Taşıt Kredisi Kampanyası

QNB Finansbank peşinatsız taşıt kredisi kampanyası da güncel değildir. Bankanın web sitesinden yeni dönem düzenlenecek olan kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.