Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

ParaMara Nedir? Nasıl Kullanılır?

ParaMara Nedir? Nasıl Kullanılır?

ParaMara

Alışveriş sırasında kullanabileceğiniz ödeme yöntemlerine bir yenisi daha eklenerek, alternatif ödeme seçenekleri çoğaltıldı. Bu sayede ödemelerinizi daha kolay yapabileceksiniz. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte hızla gelişmeye devam eden ödeme kanalları, kullanıcıların ödeme işlemlerinde daha hızlı olabilmesi adına sistemlerini geliştirmeye devam ediyor. Yenilikçi ödeme seçenekleri sunan bir uygulama da ParaMara adı altında ING Bank’tan geldi!

ParaMara Nedir?

ParaMara kısa bir tanımla kart bazlı çalışan, birine para göndermede ya da almada çok kolay bir şekilde kullanılabilen yenilikçi ödeme metotları sunan bir uygulamadır. Özellikle temassız ödeme özelliği sayesinde kullanıcılarına işlemler sırasında zaman kazandıran bu uygulama sayesinde hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Uygulamanın diğer bir özelliği ise kolay bir platforma sahip olmasıdır. Bu özelliği sayesinde de Android, Windows Phone ya da iPhone telefona sahip olan herkes kolaylıkla sistemi kullanabiliyor. Uygulama için gereken tek şey 18 yaşını doldurmuş olmanız ve uygulamayı cihazınıza indirmenizdir.

ParaMara Nasıl Kullanılır?

ParaMara uygulamasını Google Play Store, AppStore ve Windows Store’dan indirmeniz mümkün. Bunun için paramara.com.tr web sitesinde yer alan indirme linkine tıklamanız ve “Paramara” yazarak ücretsiz indirme işlemi gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. alternatif bir indirme yöntemi arıyorsanız o halde SMS kanalını kullanabilirsiniz.

Bu yöntem için de PARAMARA yazarak, 2205’e mesaj gönderebilirsiniz. İndirme linki tarafınıza en kısa sürede gönderilecektir. Uygulamayı kullanmak için ING Bank müşterisiyseniz, cep telefonu bilgilerini ve kimlik numaranızı girmeniz ve sonrasında da 4 haneli şifre belirlemeniz gereklidir.

ING Bank müşterisi olmayanlar ise cep telefonu bilgilerini ve kimlik numaralarını girdikten sonra birkaç soru ile karşılaşacaklardır. Bu sorulara doğru yanıt verildiğinde 4 haneli şifre belirleme işlemlerine geçilir. Şifrenizi belirledikten sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Sadece 2 adımda giriş yapılabilen bu uygulama sayesinde birçok işlemi anında gerçekleştirebilirsiniz.

ParaMara İle Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

ParaMara uygulamasını edindikten sonra onunla neler yapabileceğinize bir göz atalım;

  • Tarafınıza gönderilen paraları, ING Bank ATM’lerinden 7/24 çekebilirsiniz. Bunun için illaki ING müşterisi olmanıza gerek yoktur. Bankanın müşterisi olmayanlarda her an para çekimi yapabilme özgürlüğüne sahiptir.
  • ING Bank kartlarına, cep telefonuna ya da ininal kartlara dilediğiniz zaman para gönderebilirsiniz. Bu işlem tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.
  • NFC destekli ile Android 4.4 ve üzeri işletim sistemli bir cihaza sahipseniz, ING kredi kartınız ile cep telefonunuzla temassız ödeme yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz an yeni bir ininal kart yarabiliyorsunuz. Üstelik diğer bankaların kredi kartı ile banka kartınızı uygulamaya dâhil ederek, ininal kartınızı anında doldurabiliyorsunuz.
  • Apple Watch sahibiyseniz, gelen bildirimleri saatinizde kolayca kontrol edebilir ve saatinizle işlem yapabilirsiniz.
  • Sadece kendi ininal kartlarınıza değil, arkadaşlarınızın ininal kartlarına da bakiye yükleyebiliyorsunuz.
  • Uygulamaya eklediğiniz ininal kartların bakiye durumunu anında görüntüleyebilirsiniz. ParaMara uygulaması sayesinde işlem geçmişinizi de anlık olarak inceleyebilirsiniz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.