Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Para Yardımı Yapan Kurumlar – Dernek ve Zenginler Listesi

Para Yardımı Yapan Kurumlar – Dernek ve Zenginler Listesi

Para yardımı yapan kurumlar, dernek ve zenginler listesi; Maddi durumu yerinde olmayan ve para yardımı yapa kişileri, zenginleri, devlet yardım kuruluşlarını araştıran kişilere destek olmak amacıyla bu yazımızı oluşturarak yardım yapan yerleri sizinle paylaşıyoruz.

Para Yardımı Yapan Kurumlar

İnternet üzerinde araştırma yapan ve yardıma muhtaç pek çok vatandaş tarafından en çok aranan ve merak edilen konuların başında para yardımı yapan kuruluşlar ve maddi yardım yapan vakıflar geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımları, İl ve İlçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları ile Belediye yardımlarının yanı sıra İhtiyacı olanlara yardım yapan dernekler nelerdir? sorusu da sıklıkla araştırılıyor.

Devletin yardım kuruluşlarının dışında, maddi durumu yerinde olmayan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ihtiyacı olanlara yardım yapan dernekler, para yardımı yapan kişiler ve maddi olarak yardımda bulunan zenginler de bulunuyor. Pek çok resmi kurum ve kuruluş da yardım tutarlarını direkt olarak elden verebildikleri gibi maddi yardımlardan en çok tercih edilen yöntem PTT üzerinden yardım başvurusu onaylanan kişini hesabına aktarılıyor. Sende PTT Yardım Parası Sorgulama merak ediyorsan linke tıklayarak yazıyı ziyaret edebilirsin.

İhtiyacı Olanlara Yardım Yapan Dernekler Nelerdir?

İhtiyacı olan ailelere destek olmak amacıyla para yardımı yapan kurumlar, dernekler, çeşitli kuruluşlar ve zengin iş insanları ile sanatçılar her zaman bulunuyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında oluyorlar.

Maddi durumu iyi olmayarak ve maddi yardıma ihtiyacı olan ailelere bir rehber olması için bu yazıyı hazırlayarak sizlerle paylaşıyoruz. Şimdi gelin maddi yardım veren derneklere, maddi yardım kuruluşlarına ve para yardımı yapan kişilere birlikte bakalım.

Para Yardımı Yapan Kurumlar Hangileri

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Yardımları Nasıl Alınır?

1986 yılında kurulduğundan bugüne kadar maddi durumu yerinde olmayan, dar gelirli, ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç ailelerin her zaman yanında olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından pek çok ailenin temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere çalışmalarını de sosyal yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlara maddi yardım yapan vakıflar içerisinde ilk akla gelen yer olan bu vakıflar, pek başarı elde ederek her yıl binlerce aileye maddi yardım sağlıyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı para yardımı almak isteyen kişiler, direkt olarak bireysel başvuru yaparak vakıf tarafından verilen yardımlardan yararlanabilirler. İhtiyacı olanlara yardım yapan dernekler arasında yer alan ve her il ve ilçe belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren vakıflar, maddi yardımların yanı sıra ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak pek çok konuda da ailelere destek oluyor. Bu vakıflar tarafından sağlanan yardımlardan yararlanmak için yaptığınız başvurudan sonra ihtiyaç sahibi olduğunuz tespit edilmeli ve ilgili birimler tarafından yapılan inceleme sonucunda yardım talebinizin onaylanması gerekiyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yardımlarını aşağıda sıralayabiliriz. Sizde ihtiyacınız olduğu yardımdan yararlanmak için ilgili linke tıklayarak daha detaylı bilgi alabilir ve maddi yardım kuruluşları tarafından verilen yardımlardan yararlanabilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımları şunlardır:

Gıda ve Erzak yardımı

Kömür ve Yakacak yardımı

Doğalgaz Yardımı

Aşı Parası

Doğum ve Süt Parası

Eğitim ve Kırtasiye Yardımı

Gebelik Yardımı

Yaşlılık Maaşı

Engelli Maaşı

Öksüz ve Yetim Maaşı

Elektrik Yardımı

Su Faturası Yardımı

Asker Ailene Maaş Yardımı

Silikozis Aylığı

Kronik Hastalara Elektrik Yardımı

Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Verilen Maaş

Buradaki yardımlara ek olarak fatura destekleri de veriliyor. Elektrik Yardımı Başvurusu hakkında hakkında da detaylı bilgi almak ve başvuru şartlarını öğrenmek için yazıyı ziyaret edebilirsin.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yardımları Neler?

Devletin yardım kuruluşları arasında yer alan ve ihtiyacı olanlara yardım yapan dernekler denince akla gelen isimlerden birisi olan yerlerin başında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da geliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım verildiği gibi pek çok konuda da ayni yardımlar yapılmaya devam ediliyor.

Bakanlık tarafından verilen yardımlardan bazıları şunlardır:

Bakıcı Maaşı (Evde Bakım Maaşı )

SED Yardımı (Sosyal Ekonomik Destek)

Doğum Yapan Annelere Devlet Destekleri

Engelli veya evde bakıma muhtaç olan kişilere yapılan yardımlar gibi pek çok konuda yardım faaliyetleri yürütülüyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Yardım Başvurusu yapmak ve yardım konularına dair detaylı bilgi almak için ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Kızılay Maddi Yardımları Nasıl Alınır?

Devlet yardım kuruluşları arasında, ülkemizin önde gelen en önemli isimlerinin başında Kızılay’da yer alıyor. Yaptıkları Kızılay Para Yardımının yanında Gıda kumanyası yardımı, eğitim yardımı ve kurban eti dağıtımları gibi pek çok farklı konuda ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olarak verilen yardım çeşidi bulunuyor.

Belediye Yardımları Neler ve Nasıl Alınır?

Yardıma muhtaç aileler için yardım veren dernekler arasında Belediyeler de yer alıyor. Siz de ikamet adresinizin bağlı olduğu il veya ilçe belediyesine giderek Belediye Yardım Başvurusu yapabilirsiniz. Belediyeler tarafından verilen maddi yardımlardan, gıda ve erzak yardımlarından ve diğer yardımlardan yararlanmak için ilgili yazımızı ziyaret ederek detaylı bilgi alabilir ve sonrasında da sitemizde yer alan arama butonunda kendi ilinizin belediyesini araştırarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları Neler?

Maddi yardım yapan vakıfların başında gelen ve para yardımı yapan kuruluşlar araştırılırken ilk bakılan yerlerden birisi de Vakıflar Genel Müdürlüğü oluyor. İhtiyacı olanlara yardım yapan dernekler arasında bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü yardımları şunlardır:

Aşevi ile sıcak yemek yardımı

Fakirlik maaşı ( Muhtaçlık maaşı )

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs yardımı

Para Yardımında Bulunan Kurumlar Dernekler ve Vakıflar

Maddi durumu yerinde olmayan ailelere ve ihtiyaç sahiplerine para yardımı, devlet kurumlarının yanı sıra para yardımı yapan kişiler, yardım eden dernekler ve yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları tarafından da veriliyor. Güvenilir yardım kuruluşları veya maddi yardım kuruluşları hangileridir diye araştırırken de karşınız pek çok kurum ve kuruluş çıkacaktır.

Sadece kurumlar tarafından değil, maddi yardım kuruluşları ve ihtiyacı olanlara yardım yapan dernekler tarafından da ihtiyacı olan ailelere iletilmek üzere maddi destekler ve duruma göre ayni destekler de veriliyor. Maddi durumu yerinde olmayan ailelere, fakirlere sosyal yardım yapan kuruluşların sayısı çok fazla olmakla birlikte yardım eden dernekler arasında en çok bilinenler şunlardır:

İHH ( İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı )

Umuda Koşanlar Derneği

Beşir Derneği

Kardeşeli Derneği

Hayrat Yardım

Yardımeli Derneği

Umut Kervanı Derneği

İyilik derneği

Valide İnsani Yardım Derneği

Para Yardımında Bulunan Şirketler

Başta öğrencilere burs olanağı verilmekle birlikte, ülkemiz çapında para yardımı yapan şirketler ve para yardımı yapan kuruluşlar da bulunuyor. Maddi yardım yapan yerlerin ve yardım yapan kuruluşlar hepsini burada belirtmemiz imkansız olmakla birlikte, bilindik ve adı duyulmuş firmaların resmi web siteleri veya sitelerinde yer alan iletişim numaraları üzerinden yardım talebinizi iletebilirsiniz. Talebiniz okunup değerlendirildikten sonra, firmaya vereceğiniz iletişim numarası üzerinden olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş alabilirsiniz.

Zenginlerden Para Yardımı Yapan Kişiler

Muhtaç ailelere para yardımı yapan hayırseverler iş insanları, zenginler ve ünlülerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle ismini sayamayacağımız ünlülerin Twitter, Instagram ya da diğer sosyal medya platformlarındaki hesaplarına mesaj atarak yardım taleplerinizi iletebilirsiniz.

Para yardımı yapan ünlüler arasında en çok bilinen isim olarak Haluk Levent ön plana çıkıyor ve isterseniz kendisinin resmi hesabına isterseniz de para yardımı yapan kuruluşlar arasında kendisinin de faaliyetlerinde yer aldığı AHBAP derneği ile iletişime geçerek maddi yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Yardım Başvurusu

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.