Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Özel Hastanelerde Tedavi Olmak İçin Sağlık Sigortası Önerileri

Özel Hastanelerde Tedavi Olmak İçin Sağlık Sigortası Önerileri

Günümüzde özel hastanelerde tedavi olmak pek çok kişinin bütçesini zorlayabilen bir süreçtir. Dolayısıyla sağlığa yönelik ihtiyaçlar için özel hastanelerden hizmet almak mümkün olmayabilir. Ancak sigorta şirketleri tarafından sunulan çeşitli özel sağlık sigortası seçenekleri aracılığıyla uygun fiyatlara tedavi almak mümkün hâle gelir. Yüksek bedeller ödenmeden özel hastanelerde kaliteli hizmet alınmasını mümkün kılan farklı sağlık sigortası seçenekleri bulunur.

İçeriğimizde Neler Var?

Kişiye Özel Sağlık Sigortası

Özel hastanelerde tedavi olmak için tercih edilebilecek sigortacılık ürünlerinin başında, kişiye özel sağlık sigortaları gelir. Özel sağlık sigortası poliçesi, isteğe bağlı olarak yalnızca yatarak tedavi teminatını kapsayacak şekilde alınabilir. Ancak kapsamlı sağlık güvencesine ihtiyaç duyanlar için hem yatarak hem de ayakta tedavi teminatlarını içeren tekliflere yönelmek çok da avantajlıdır. Hatta ek teminatlar ile poliçenin kapsamı kişinin ihtiyacına bağlı olarak genişletilebilir. Özel sağlık sigortasının ek teminatları doğum, diş işlemleri ve check-up gibi hizmetleri kapsar.

Özel sağlık sigortası ile çeşitli risklere karşı kendilerini güvenceye almak isteyen kişiler, başvuru aşamasında teminata ilaveten hastane ağı seçimi yapabilir. Böylece hangi hizmet almak istedikleri hastane seçeneklerini sağlık sigortalarına ekletebilir, teşhis ve tedavi süreçlerini bu hastanelerde tamamlayabilirler.

Grup Özel Sağlık Sigortası

Özel hastanelerde tedavi olmak isteyenlerin tercih edebilecekleri bir diğer seçenek ise gruplara özel sağlık sigortalarıdır. Grup sağlık sigortaları, genelde özel kuruluşlar tarafından tercih edilen sigortacılık ürünleridir. Türkiye’de kurumsal yapıya sahip pek çok firmanın çalışanlarına sunduğu bu tür poliçeler, bireysel türdeşleri ile karşılaştırıldıklarında geniş kapsamları ile dikkat çeker. Zira teklif oluşturulması aşamasında tek bir kişinin ihtiyaçları yerine bazen binlerce kişiden oluşabilen gruba odaklanılır.

Grup sağlık sigortalarının sağladığı avantajlar, poliçe kapsamları ile sınırlı kalmaz. Bir özel kuruluşun çalışanlarına sunulan özel sağlık sigortası fiyat teklifleri, standart poliçelere göre daha düşüktür. Üstelik 10 ve üzeri çalışana sahip KOBİ’ler de başta vergi indirimi olmak üzere grup sağlık sigortasının sağladığı avantajlardan yararlanma imkânı bulabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Özel sigorta söz konusu olduğunda, tercih edilebilecek ürünler arasında tamamlayıcı sağlık sigortası da bulunmaktadır. Kısaca TSS olarak adlandırılan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçeleri, SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerden hizmet alınabilmesini mümkün kılar. Kişiye özel diğer sağlık sigortalarının aksine hastaneden alınan hizmet kapsamında oluşan masrafların SGK tarafından karşılanan limitler haricindeki kısımları sigorta şirketi tarafından üstlenilir.

Vergi indirimi gibi avantajları bünyesinde barındıran tamamlayıcı sağlık sigortası, limitsiz yatarak tedavi teminatı içerir. Sigortalılar, ayakta tedavi kapsamına giren hizmetlerden ise bir yıl içerisinde 10 defaya kadar yararlanabilir. Tıpkı modüler sigortalarda olduğu gibi tamamlayıcı sağlık poliçelerinin kapsamı da ek teminatlar ile genişletilebilir.

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi kaza sigortası, kişinin isteği dışında ve beklenmedik anlarda gerçekleşebilecek risklere karşı güvence sağlar. Adından da kolayca anlaşılabileceği üzere genel şartlarında kaza olarak tanımlanan tüm risklerden doğan zararları belirli limitler dâhilinde karşılar. Yaşam kaybı, sürekli sakatlık gibi teminatlara ilaveten poliçe sahiplerinin yararlanabileceği hastanede tedavi tazminatını da içerir. Üstelik geniş kapsamına rağmen primleri son derece uygundur.

Ferdi kaza sigortası, yalnızca belirli risklerin gerçekleşmesi durumunda devreye giren bir sigortadır. Ancak bünyesinde barındırdığı hastanede tedavi teminatı, kişilerin kaza sonrasında aniden ortaya çıkan masrafları tek başlarına üstlenmelerinin önüne geçer. Bu özelliğinden dolayı özel hastanelerde tedavi olmak ya da sağlık sigortası poliçelerinin hasarsızlığını korumak isteyenler için ideal bir tamamlayıcı ürün konumunda yer alır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.