Kredilog.com

Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar 2018

Türkiye genelinde, 2015 yılından itibaren 850 Binden fazla öğretmenin görev yaptığı ve bunun sadece devlette görev yapan öğretmenlerin sayısı olduğu biliniyor. Mezun olmuş ancak atanamayan yahut özel sektörde çalışan öğretmenler, bu sayıya dahil değiller. Bu şartlar altında, öğretmenlere verilen maaşlar da eleştirilirken, dönem dönem kredi çekerek ev almak isteyen, taşıtını yenilemek isteyen yahut ihtiyacı olduğu için bu bankacılık ürününden yararlanan pek çok öğretmen görebiliyoruz. Biz de, bu yazıda tüm öğretmenler için bir rehber niteliğinde, öğretmenlere kredi veren bankalar ve bankaların teklifleri hakkında bir inceleme yapmaya gayret ettik. Siz de bir öğretmen yahut öğretmen adayıysanız ve kredi ürünleri hakkında, öğretmenlere özel teklifleri merak ediyorsanız, yazımızı takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar

Öğretmenlere Kredi

Öncelikle, öğretmenlere kredinin pek çok banka tarafından rahatlıkla sağlanabildiğini belirtelim. Zira, bir devlet memuru olarak görev yapan öğretmenler, sabit maaşları ile ödeme düzenlerini aksatmayan ve gerektiğinde, sabit maaşlarından tutarlarının / borçlarının çekilebileceği meslek grubunda bulunmaktadırlar. Dolayısıyla, öğretmenin ödemediği zamanlarda, maaşlar sözleşmede belirtildiği üzere rahatlıkla kesilebilmektedir. Her öğretmen aldığı kredi ürününde bu minvalde bir sözleşme imzalamakta ancak genelde sözleşmeyi okumadığından, bu durumu da önemsememektedir.

Genelde, ödemeyi düzenli ve aksatmadan yapan devlet memurları, dolayısıyla öğretmenler; her bankadan, ihtiyaç, taşıt, konut fark etmeksizin her kategoriden krediye sahip olabilirler. Siz de, bir öğretmenseniz herhangi bir sorun olmaksızın dilediğiniz bankaya, kredi başvurusu yapmak için gidebilirsiniz. Peki, bu gidişte neler gerekli, yanınıza neler almalı ve nasıl başvuru yapmalısınız?

Öğretmenler İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğretmenler için kredi başvurusu, genelde her kanaldan rahatlıkla yapılabilmektedir ancak “öğretmene özel kredi” minvalinde sunulabilen bazı kredi ürünlerine, şubelerden başvuru yapmak da gerekebilir. Genelde, dilediği krediye, dilediği gibi başvuru yapabilen devlet memurları; herhangi bir ayrıksı duruma gerek duymamaktadır.

Örneğin, bir öğretmen taşıt kredisi almak isterse; öğretmen olduğu için ayrıca bir başvuru belgesine gerek duymaz. Direkt olarak, banka üzerinden başvurusunu gerçekleştirebilir ve bankanın istediği tüm belgeler, genelde taşıt kredisinde istenen belgelerden ibaret olurlar. Ancak, öğretmen kredisi dediğimiz kredilerde bu durum biraz daha değişiklik gösterebilir.

Örneğin, Akbank’ın sunduğu 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel sunulan öğretmenler günü kredisinden faydalanabilmek ve bu krediye başvurabilmek için, öğretmen olduğunuzu bir şekilde kanıtlamanız gerekmektedir ve bunun için spesifik belgeler sizden talep edilebilmektedir; ancak, söylediğimiz gibi bu tür kredilerin dışında, diğer kredi ürünlerine direkt, her insan gibi başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Sizin avantajınız, kredinizin bir devlet memuru olduğunuz için yüksek ihtimalle olumlu yanıtlanması durumudur. Bu sebepten, öğretmenlere kredi genelde çok daha kolay verilir yönündeki iddia, doğrudur. Her devlet memuruna, kalıcı bir mesleği ve devamlı bir maaşı olduğundan çok kolay kredi verilebilir.

Öğretmenlere Kredi Veren Bankalar

Bu başlık altında, öğretmenlere kredi veren bankaları listelerken aynı zamanda bu bankalarda ilgimizi çeken bazı kredi ürünlerine ve öğretmenlere özel faiz oranlarına değinmeye gayret edeceğiz. Siz de bir öğretmen yahut öğretmen adayı olarak, kredi almak istiyor ancak kuşku duyuyorsanız, aşağıdaki avantajlı fırsatlardan, vakit geçmeden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Özellikle düşük faiz oranları ve yüksek vade seçenekleri ile öğretmenlere kredi veren pek çok banka, bu tekliflerini sınırlı tarihlerde açmaktalar ve bu tarihleri kaçırmanız halinde, sıradan meslek gruplarının katıldığı faiz oranlarına katılmak durumunda kalabilirsiniz. Aşağıdaki kampanyaların pek çoğu örneğin, öğretmenler günü için özel sunulan kredi tekliflerini içermektedir.

Garanti Bankası Öğretmen Kredisi

Garanti Bankası’nın öğretmenler gününe özel sunduğu, öğretmenler günü kredisi ile oldukça düşük faiz oranları ve dosya masrafsız olarak para sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca, web sitesinde yer alan bilgilere baktığımızda, her yıl öğretmenler gününde bu kredinin sağlanabildiğini görebilmekteyiz. Sizin de, yakın zamanda krediye ihtiyacınız varsa, bunun için düşük faiz oranlı öğretmen kredisi ürününden yararlanabilirsiniz.

Garanti bankası öğretmen kredisi, tarafınıza 15 Bin Liradan başlayarak, 36 aya varan vade seçenekleri ile %1,39’dan başlattığı faiz oranları akabinde kredi sunabiliyor. Miktar arttıkça, otomatik olarak faiz oranının artış gösterme gibi bir durum ise yok. Dilediğiniz zaman bu krediyi sadece %1,39 faiz oranıyla 25 Bin TL’ye kadar kullanabiliyorsunuz.

Başvuru

Garanti Bankası öğretmen kredisi başvurusunu, tüm Garanti Bankası şubelerinden yapabilmeniz mümkün. 24 Kasım’a yakın bir süreçte açılan kredi başvuruları, öğretmenler gününde muhtemelen paranızın elinize geçmesini sağlıyor ve siz bu parayı özgürce kullanabiliyorsunuz. Garanti Bankası öğretmen kredisi ürününe telefondan yahut mobil bankacılık yoluyla başvurmanızın ise ihtimali henüz bulunmuyor.

İş Bankası Öğretmen Kredisi

Türkiye İş Bankası’nın da her yıl öğretmenlere açtığı bir öğretmen kredisi mevcut ancak bu ürünün 2017 yılında var olup, var olmayacağını henüz bilmiyoruz. Bu konuda, herhangi bir biçimde kesin bir bilgi sunmayan İş Bankası, bunun dışında oldukça cazip faiz oranlarıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerine sahip.

Geçtiğimiz yıllarda, %1,09 faiz oranıyla sunulan İş Bankası öğretmen kredisi, 2017 yılında da farklı oranlarda faiz oranlarıyla da olsa sunulacaktır. O dönemde, 5000 TL’ye kadar sunulan kredinin bu yıl limitinin ne olacağı bilinmiyor.  2017 Yılında İşbank öğretmen kredisi ürününün hem limitinin hem de vade seçeneklerinin arttırılması bekleniyor. Bakalım, önümüzdeki aylarda gelecek haberler, öğretmen kredisi ile öğretmenlerin yüzlerini güldürecek mi?

Vakıfbank Öğretmen Kredisi

Türkiye’nin en nitelikli bankacılık hizmetlerini tarafınıza koşulsuz şartsız sunan ve bugüne kadar çiftçisinden öğrencisine pek çok kesime verdiği destekle bilinen Vakıfbank’ın öğretmenler için de pek çok hizmet sunduğunu bilmekteyiz. Öğretmenim-MEB kredi kartı ürünüyle örneğin, öğretmenlere büyük kolaylık sağlayan ve kredi kartına ek özellikler koyan Vakıfbank; bunun dışında her yıl öğretmenlere özel krediler vermeye gayret ediyor. Geçtiğimiz yıllarda, %1,23’ten başlayan faiz oranlarıyla sunulan bu kredilerin, bu yıl sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.

Vakıfbank içerisinde, bu kredinin açılmasını beklemek yerine, eğer alacağınız meblağ düşükse ihtiyaç kredisi ürününe, tıpkı öğretmen kredisi ürünü gibi başvurabilmeniz mümkün zira faiz oranları çok da farklı değil. Herhangi bir Vakıfbank şubesinden yahut direkt web sitesinden başvurunuzu gerçekleştirebilir, müşteri hizmetlerinden ise detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğretmen Kredisi

Ziraat Bankası’nın da öğretmenler için 2017 yılında duyurduğu herhangi bir kredi ürünü henüz mevcut değil ancak oldukça düşük faiz oranlarıyla her öğretmenin, Ziraat Bankası öğretmen kredisi minvalinde krediler çekebileceğini bilmekteyiz. Pek çok meslek grubuna yardımı esirgemeyen ve ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde de girişimlerin öncüsü olan Ziraat Bankası, öğretmenlere de bu uğurda yardım için muhtemelen hazır. Gerek taşıt, gerekse konut kredisi gibi ihtiyaçlarınızda Ziraat Bankası kolaylıkla size yardımcı olacaktır.

Kredi başvurularınızı, kredi seçiminizi kesinleştirdikten hemen sonra herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden ya da Ziraat çağrı merkezi, Ziraat internet şubesi gibi yerlerden yapabilirsiniz.

Halkbank Öğretmen Kredisi

Geçtiğimiz senelerde %0,97 gibi çok ama çok düşük bir faiz oranıyla, öğretmenlere özel kredi verebilen Halkbank bu yıl aynı sistemi uygulayacak mı, yahut öğretmenlere özel kullanım için kredi ürünleri sunulacak mı bilinmiyor. 24 Kasım’a özel olarak verilen bu faiz oranı pek çok kimseye göre biçilmiş kaftan olmakla birlikte, yeniden gelse muhtemelen oldukça fazla rağbet görecektir; ancak, Halkbank en azından böyle bir faiz oranıyla tekrar kredi vermeyebilir.

Bunun yanı sıra, Halkbank’ta hem öğretmenler hem de çeşitli meslek grupları için oldukça iyi kredi ürünleri bulunduğunu bilmekteyiz. Siz de, herhangi bir Halk Bankası’na uğrayarak ya da direkt çağrı merkezlerinden bilgi alarak, Halkbank kredileri hakkında detaylara sahip olabilirsiniz. Taşıt, konut, ihtiyaç fark etmeksizin, hemen her alanda yanınızda olan bankanın öğretmenlere özel teklifleri, söylediğimiz gibi şimdilik bulunmuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.