Kredilog.com

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018

Öğrenciye Kredi Veren 5 Banka

Türkiye, dünya çapında en çok kredi kullanan ülkelerden bir tanesi. Artık, hemen herkes kredi sahibi olabiliyorken, bunu şubeye gitmeden, SMS yolu ile yahut internet üzerinden de gerçekleştirebiliyor. BKZ:SMS ile Kredi Veren Bankalar” Özellikle meslek sahibi olmayanlara ve öğrencilere verilen ihtiyaç kredileri kapsamında, Türkiye’de kredi kullanan sayısının her geçen gün arttığını söylemek, yanlış olmayacaktır.

Öğrenciler, eğitim kredisi yahut ihtiyaç kredisi kapsamında, kredi ürününden yararlanıp acil ihtiyaçlarında yahut öğretim hayatı boyunca karşılaştığı ekonomik problemlerde bu problemlerine deva bulabiliyorlar.

Eğitim kredisi, genelde kişiye yüksek bir meblağ olduğundan ebeveyn onayı ile sunuluyor ancak konu ihtiyaç kredisi olunca, düzenli bir biçimde kredi kartı ödemelerini yapan yahut uzun zamandır bir bankada, banka hesabı bulunan her öğrenci; kolay bir biçimde ihtiyaç kredisi alabiliyor.

Bugünkü yazımızda, öğrenciye kredi veren bankaları sizlere sunacağız ve öğrencinin nasıl kredi kullanabileceğinden bahsedeceğiz.

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Günümüzde, her öğrencinin kendine özgü bir kredi kartı muhakkak oluyor. Ekkart kapsamında olmayan, kendi adına bir kredi kartı bulunan öğrencinin bu kredi kartı ile harcamaları genelde 1000 TL limitin üzerine çıkamıyor.

Nakit avans ve taksitli nakit avans çekimleri de buna dahil; ancak bu ödemeleri düzenli yapması, kredi kartını aktif kullanması halinde, her öğrencinin hem limiti arttırılabiliyor; hem de kredi olanakları dönem dönem karşısına çıkarılabiliyor. Çoğu zaman “ihtiyaç kredisi” kapsamında verilebilen bu krediler; 3 ila 5 Bin TL üzerinde sunulmuyor. Bu meblağlarla öğrenci, herhangi bir teknoloji mağazasında, taksitli alışveriş yapabiliyor örneğin.

Ayrıca Bakınız: Kredi kartından nakit avans nasıl çekilir?

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öğrenci kredisi alabilmek için yapmanız gereken tek şey; bir öğrenci olarak düzenli ödemeler gerçekleştirmek. Kredi kartınız yahut banka hesabınız varsa, özellikle bu ürünlerin ait olduğu bankaya başvuru yapmanız ise öğrenci kredisi kapsamındaki şansınızı birkaç tık arttıracaktır.

Elbette, büyük meblağlarla başvuru yapmanız, öğrenci kredisinin onaylanmamasına sebebiyet verecektir. Bu sebepten, olabildiğince kredi kartı limitinize yakın; kredi kartınız yoksa, 1 ila 3 Bin TL arasında bir başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. KKB puanınız dikkate alınacağından, eğer düzenli ödemeler gerçekleştiriyorsanız, krediniz size en yakın zamanda transfer edilecektir.

Ayrıca Bakınız: Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Gerekli Şartlar ve Belgeler

Öğrenci, ihtiyaç kredisi ürününden yararlanabilmek için eğer kendi çalıştığı banka üzerinden başvuru yaptıysa; herhangi bir belgeye gerek duymaz. Her öğrencinin kredi alabilmek için 18 yaşını geçmiş olması dışında herhangi bir şart da aranmamaktadır. Bazı bankalar, kendi inisiyatiflerinde bir kefil talep edebilirler ancak bu ihtiyaç kredisi kapsamında genelde istenmez.

Eğer, başka bir bankadan öğrenci kredisi başvurusu yapıyorsanız, aşağıdaki belgelerin gerekliliği her banka tarafında şarttır.

  • Nüfus cüzdanı
  • Adres tespiti için ikametgah
  • Öğrenci belgesi yahut kimliği

Yukarıdaki belgeleri internetten başvuru sağladıysanız dahi, genelde göndermeniz şartını koşarlar. Aksi durumda, krediniz onaylansa bile kredinizi kullanamayabilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi, çalıştığınız bir bankada, krediniz direkt hesabınıza yatabilir. KKB puanınız yeterince iyiyse; kredi kartınızın ödemelerini düzenli ve tam yaptıysanız, herhangi bir kusurunuz bulunmamaktadır ve bu koşullarda 3-5 Bin TL arasında bir kredi alabilmeniz muhtemeldir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Aşağıda, tarafınıza öğrenciye kredi veren birkaç bankayı sunduk. İhtiyaç kredisi minvalinde kredi veren bu bankalardan siz de bir öğrenci olarak kredi kullanabilir; ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla sıcak para alıp aylık olarak bankaya, geniş bir ödeme düzeninde ödemelerde bulunabilirsiniz. Düşük faiz oranları ile sunulabilen bu krediler, günümüzde hemen her bankada mevcut.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından Garanti, öğrencinin yanında olduğunu her seferinde gösteriyor. Bonus Genç kart, bunun en büyük kanıtlarından bir tanesiyken; Garanti’nin gençlere kolay kredi verdiğini de bilmekteyiz. Özellikle bir Garanti müşterisiyseniz; Garanti’den 5000 TL’ye kadar 36 ay taksitle, sadece %1,84 faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.

Başvuruları, Garanti Bankası şubelerinden; Garanti Bankası resmi web sitesi garanti.com.tr üzerinden ya da 444 0 333 numaralı Alo Garanti hattından yapabilirsiniz. Eğer bir Garanti müşterisi iseniz, Garanti Cep mobil uygulamasının “başvurular” kısmından da kredi başvurularını gerçekleştirebilmenizin mümkün olduğunu unutmayın!

Garanti Bankası Kredi Başvurusu için TIKLAYIN

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

İş Bankası da, öğrenciye kredi sunabilen bankalardan bir tanesi. %1,27 Faiz oranıyla, İş Bankası’ndan 36 aya varan vadelerle 5000 TL’ye kadar öğrenci kredisi kullanabilmeniz mümkün. Aylık sadece 179,32 TL’lik ödemesi bulunan bu kredinin ihtiyaçlarınıza kesin çözüm olacağını düşünüyorsanız, faiz oranının hayli başarılı olduğunu belirtelim.

Başvurular için isbank.com.tr adresini kullanabilir; 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetlerini arayabilir ya da herhangi bir İş Bankası şubesine uğrayabilirsiniz. Bir İş Bankası müşterisiyseniz ve öğrenci kredisi istiyorsanız; internet şubeniz yahut İşcep mobil uygulaması üzerinden de başvuruları gerçekleştirebileceğinizi unutmayın. Bu sayede, herhangi bir bilgi girmenize, form doldurmanıza da gerek kalmayacaktır.

Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu için TIKLAYIN

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası da öğrenci kredisi sunabilen bankalardan bir tanesi. 48 Aya kadar vade imkanı sunan Ziraat Bankası’nda %1,26’dan başlayan faiz oranları ile siz de ekonomik problemlerinize çözüm üretebilirsiniz. Aylık ödemesi hayli düşük olan bu kredinin öğrencileri sıkmayacak biçimde düzenlenebilmesi ve ödeme planlarının bu biçimde gerçekleştirilebilmesi de cabası.

Başvuruları, Ziraat Bankası şubelerinden; 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hattı üzerinden yahut Ziraat Bankası resmi sitesi ziraat.com.tr üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bir Ziraat Bankası müşterisiyseniz, kolay bir biçimde Ziraat mobil uygulamasından yahut kişisel internet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusunu yapabileceğinizi unutmayın.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu için TIKLAYIN

Odeabank Öğrenci Kredisi

Türkiye’nin hızlı gelişim gösteren bankalarından Odeabank’ta da ihtiyaç kredisi türevinde öğrenci kredisi; tüm öğrencilere sunulabiliyor ancak Odeabank’ta herhangi bir öğrenci kredi kartı bulunmadığı için, öğrencilere yönelik hizmetlerde sıkıntı yaşayabilmeniz de muhtemel. Bakıldığında, %1,29’dan başlayan faiz oranları ile öğrenciye ihtiyaç kredisi sunabilen Odeabank; bu krediyi 3 Bin’den 10 Bin TL’ye kadar sunabiliyor.

Odeabank öğrenciye ihtiyaç kredisine başvuruyu SMS yöntemiyle gerçekleştirebiliyorsunuz. NAKIT yazıp boşluk bıraktıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı 8444’e göndermeniz yeterli olacaktır. Dilerseniz, herhangi bir Odeabank şubesinden yahut 444 8 444 Odeabank müşteri hizmetlerinden de başvuru gerçekleştirilebilir.

Odeabank Kredi Başvurusu için TIKLAYIN

QNB Finansbank Öğrenci Kredisi

Türkiye’nin en yenilenmiş bankalarından biri olan QNB Finansbank’ta da öğrenciye ihtiyaç kredisi verilebiliyor. Sunduğu öğrenciye yönelik kredi kartları ve Enpara altında gençlere yönelik kampanyaları ile adından söz ettiren QNB Finansbank’ın öğrenciye ihtiyaç kredisi; %1,20’den başlayan faiz oranları ile veriliyor. Bu faiz oranının kredi notunuza göre değişiklik gösterebileceği de belirtilmiş.

Başvuruları, dilerseniz qnbfinansbank.com adresinden; dilerseniz 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank iletişim hattından; dilerseniz herhangi bir QNB Finansbank şubesinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir QNB Finansbank müşterisiyseniz; kendinize ait müşteri panellerinden de, hem mobilden, hem de internet şubesinden “başvurular” sekmesi aracılığı ile öğrenciye ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız mümkün.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu için TIKLAYIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.