Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de alışverişe harcanan ücretler her geçen gün artış gösteriyor. Birçok farklı kategoriden milyonlarca ürün satın alınırken bu ürünlerin tamamı nakit olarak satın alınmıyor. Özellikle kişiler kendi gelirlerinin üzerinde olan ya da bir seferde ödediklerinde kendilerini zorlayacak olan durumlarda kredi kartı kullanımlarına yöneliyorlar.

Kredi kartı kullanımı için kişilerin 18 yaşını geçmiş olması gerekirken genelde üniversite dönemlerinden itibaren insanlar kredi kartlarına ihtiyaç duymaya ve kullanmaya başlıyor. Bu doğrultuda da üniversite eğitimlerine başlayan kişiler farklı bankalara giderek kredi kartları için başvurularda bulunuyorlar. Bilindiği üzere bir kişinin kredi kartı çıkarabilmesi için gelirinin olması gerekiyor. Ancak öğrencilerden çoğunun bir resmi geliri bulunmuyor. Bu durumun bilincinde olan bankalarda öğrencilere özel kredi kartları ile birlikte öğrencilerin ailelerinden sağlanan gelirleri ile birlikte bu kredi kartlarını kullanmasını sağlıyor. Peki bu sistem nasıl işliyor beraber bakalım.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı seçerken kişiler farklı bankaların tamamını tercih edebilirken kendi ihtiyaçlarına ve harcamalarına göre karar vermeleri gerekiyor.

Ziraat Bankası’ndan Ziraat Genç Kart

Birçok öğrenci üniversite hayatına başladıktan sonra devlet bursu ile ailesinden sağlanan gelirlerine ek olarak aylık bütçelerini arttırıyor. Bazen bu gelirler burs şeklinde olurken bazen de ileri de ödeme şartıyla kredi olarak öğrencilere veriliyor. Bu imkânlar Ziraat Bankası üzerinden sağlandığı için öğrencilerin büyük bir çoğunluğu kredi kartlarını Ziraat Bankası’ndan çıkarttırıyor.

İlk etapta kişilerin kredi ya da burs gelirleri belli oluyor. Bunun sonrasında kendilerine bu paraları çekebilmeleri için bir banka kartı verilirken sonrasında kişiler bu kart üzerinden kredi kart başvurularını da yapabiliyorlar. Öğrencilere 500 TL bakiyesi olan özel kartlar verilirken bu kartlar için banka herhangi bir yıllık ücret talep etmiyor. Bunun yanı sıra isterlerse öğrenciler kredileri yattığı anda kredi kartı borçlarının ödenmesi için otomatik ödeme talimatı da verebiliyorlar. Böylece kendilerinin ekstra bir efor sarf etmesine gerek kalmıyor.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

İş’te Üniversiteli Kampanyası

Kredi kartlarını Ziraat Bankası’ndan farklı bir bankada çıkartmak isteyen birçok kişi İş Bankası’ndan yana tercihlerini kullanıyor. Bu bankada da üniversiteler için özel bir kredi kartı kullanıma sunulurken bu kartın da yıllık talep edilen bir ücreti yer almıyor. Diğer iş bankası kartları gibi bu özel kart da Maximum Kart kampanyalarının içerisinde yer aldığından öğrenciler bu kart ile yaptıkları alışverişlerden puanlar elde ediyorlar. Bu puanları istedikleri gibi kullanma şansları olan öğrenciler isterlerse kart ile internetten de alışverişlerini gerçekleştirebiliyorlar.

Bu karta başvuruda bulunmak için kişiler telefonlarından AİDATSIZÜNİK yazdıktan sonra boşluk bırakarak TC kimlik numaralarını girip mesajı 4402’ye gönderebilirler. Kısa süre içerisinde kredi kartı için yanıtları gelirken bankadan kişiler aranarak gerekli diğer bilgiler kişilerden alınmaktadır. Bu kartların limitleri ilk etapta 300 TL olarak belirlenmiş olup istenildiğinde kişilerin limitlerini arttırma şansları bulunmaktadır.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

Akbank ile Exi26 Kredi Kartı

Kurulduğu dönemden beri gençlerin yanında olan Akbank kredi kartı temininde de birçok farklı avantaj ile birlikte öğrencilere destek oluyor. 18 yaşını geçen kişiler 26 yaşına gelene kadar exi26 için başvuruda bulunabiliyorlar. Yalnızca öğrencilere özel olarak üretilen bu kart sayesinde öğrenciler rahatlıkla alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Kırmızı bir tasarıma sahip olan Axess exi26 ile birlikte kişiler hem mağazalarda hem de internet sitelerinde alışveriş sırasında taksit yapma imkânı bulacaklardır. Bu imkân dahilinde kişiler çok daha rahat bir ödeme planı oluşturabilirler. Böylece harcamalarını rahatlıkla düzenleyerek ay içerisinde de zorluk yaşamazlar.

Akbank Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

ÜniversiTEB Bonus Kart

Türkiye’nin en önemli bankalarından birisi olan TEB, öğrenciler için özel olarak ürettiği kredi kartlarında bonus kart avantajları sunmaktadır. Bu doğrultuda kullanıcılar anlaşmalı noktalara gittiklerinde yaptıkları her alışveriş için bonus kazanırlar. Bu bonuslar biriktikten sonra istedikleri gibi harcama şansı elde eden öğrenciler bu sayede çok avantajlı bir alışveriş imkânı yakalayacakladır.

Bu kart ile anlaşmalı olan firma sayısı çok fazla olduğundan genel olarak diğer kartlardan daha fazla taksit imkânı sağlanmaktadır. Bu da kişilerin kart ile birlikte ödemelerini daha kolay bir biçimde yapmalarını sağlar. Özellikle hafta içi sinema ve tiyatro biletlerinde yapılan indirimler ve gençlere yönelik sitelerde ki alışverişlerde verilen ekstra bonuslar en önemli tercih sebepleri olarak gösterilebilir.

TEB Müşteri Hizmetleri Numarası > TIKLAYIN

Garanti Bonus İle Öğrenci Kartı

Garanti bankası kullanıcılarına sunduğu Bonus kartlarında her zaman büyük avantajlar sunarken öğrenci için üretilen Bonus Genç kartlarında ise bu avantajlar katlanmaktadır. 18 ile 25 yaş arasında kişilerin telefonlarından GENC yazıp 3340’a göndermesi ile birlikte başvurabileceği bu kart sayesinde kişiler yaptıkları alışverişlerden bolca bonus kazanacaklardır. İstedikleri gibi bu bonusları harcama imkânı bulan kişiler bu kart için herhangi bir yıllık ücret ödemek zorunda da kalmayacaklardır. Kişiler sürekli olarak güncellenen Bonus kampanyalarına katılabilirken isterlerse telefonlarına bankadan gelen mesajları cevaplayarak büyük avantajlara sahip olabilirler.

Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

Cardfinans GO İle Kolay Öğrencilik

Finansbank son dönemde çıkardığı ve oldukça tutan GO Kart ile birlikte 25 yaşına kadar öğrencilere bu özel kredi kartını sunmaktadır. Bu kart sayesinde öğrenciler diğer Cardfinans’lar ile yakalayabilecekleri tüm imkânları yakalarlar. Bu da bankanın öğrencileri ayırmadığının ve ekstra değer verdiğinin bir göstergesidir. Kişiler limitlerini yükseltme şansı bulurken üye iş yerlerinde de çeşitli kampanyalardan faydalanmaktadır. İnternet üzerinde en popüler sitelerin tamamından bu kart ile alışveriş yapılırken yıllık ücreti olmadığı için öğrencilerin ekstra bedeller ödemesine de gerek olmaz. Kartın avantajlarından yararlanmak için kredi kartının her ay bir defa kullanılması gerekirken bu durum öğrenciler için de bir problem oluşturmuyor.

Finansbank Müşteri Hizmetleri Numarası > TIKLAYIN

Vakıfbank Like Card

Sosyal medyadan dilimize dâhil olan Like kelimesini kullanarak üretilen Vakıfbank Like kartlar isminde de olduğu gibi oldukça fazla sevilmekte ve tercih edilmektedir. Bu doğrultuda kullanıcılar rahatlıkla Vakıfbank şubelerine giderek kredi kartları için başvuruda bulunabilirler. Kendilerinin öğrenci olduğunu gösteren öğrenci belgesinin yanlarında olması kredi kartı başvuruları için yeterli olmaktadır. Kendilerine verilen formu dolduran kişiler sonrasında rahatlıkla kredi kartlarına kavuşabilirler. Bu kartlar ile de hem taksitli alışverişler yapma hem de World kartları ile anlaşmalı noktalarda indirim kazanma şansları vardır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.