Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

MoneyGram Anlaşmalı Bankalar

MoneyGram hangi bankalarda var? sorusunu merak edenler için MoneyGram anlaşmalı bankaların listesini sizler için paylaşıyoruz.

MoneyGram Anlaşmalı Bankalar

MoneyGram

MoneyGram, dünya çapında kullanılan bir para transferi yöntemi olup, dünyanın neresinde olursa olsun, MoneyGram anlaşmalı bankalar ile istediğiniz kişiye para göndermenin ve o kişiden para almanın hızlı ve güvenilir bir yolu olarak herkesin kullanımına sunuluyor. Küresel ölçekte sağlanan yaygın ağ sistemi ile 200’den fazla ülkede ve bölgede şirket tarafından istenen kriterleri yerine getiren işletmeler üzerinden para transferi sağlanıyor. Ülkemizde de tanınmış birkaç bankanın MoneyGram ile anlaşması sayesinde bizler de bu para transfer aracını kullanabiliyoruz. Biz de bu yazımızda MoneyGram para transferine dair merak ettiğiniz soruları cevaplıyoruz.

Ayrıca MoneyGram ile para transferi gerçekleştiği zaman ne kadar komisyon kesileceği ve alıcıya ne kadar ücret verileceğini şeffaf bir şekilde görebiliyorsunuz. Biz de sizler için MoneyGram anlaşmalı bankaları araştırarak MoneyGram hangi bankalarda var? sorusunu bu yazımızda cevaplıyoruz. Gelin ülkemizde Moneygram ile anlaşma sağlayarak Moneygram kullanabileceğiniz bankalara bakalım.

MoneyGram Nedir ve Neden Kullanılıyor?

MoneyGram anlaşmalı bankalar aracılığı ile istediğiniz zaman dünyanın neresinde olursa olsun istediğiniz kişiye para gönderebilir veya tam tersi olarak istediğiniz kişiden para alabilirsiniz. Oldukça cazip komisyon oranları ve hızlı transfer yöntemi sayesinde Moneygram, dünya çapında para transferi konusunda akla gelen firmaların başında geliyor. MoneyGram para transferi sayesinde dünyanın hangi ülkesinde olduğunuz ve dünyanın hangi ülkesine para göndereceğiniz hiç fark etmeden anında para transfer işlemi gerçekleştiriliyor. Dünya çapında 200’den fazla ülkede ve 335 binden fazla ödeme noktası sayesinde Moneygram ile 5 dakika içerisinde dünyanın neresine isterseniz para transferi işlemi yapabiliyorsunuz.

Ayrıca bankaların SWIFT işlemleri ile yurt dışı para transferi işlemleri fazlasıyla yüksek bir komisyon ödendiğinden dolayı Moneygram’ı tercih eden kişi sayısı da oldukça fazla oluyor. Genellikle daha hızlı ve daha ekonomik bir yolda yurt dışındaki arkadaşları veya ailelerinden birisine para göndermek veya birisinden para almak isteyen yurt dışında çalışan kişiler, öğrenciler, gezginler veya turistler MoneyGram’ı tercih ediyorlar. Ayrıca MoneyGram ile gönderilen ücretler, genellikle birkaç dakika içerisinde karşı tarafında kullanımına hazır oluyor.

Moneygram Hangi Bankalarda Var?

Ülkemizde de MoneyGram ile anlaşmalı olarak hizmet veren bankaların şubeleri üzerinden veya bankaların internet bankacılığı aracılığı ile yurtdışı para transferi işlemi yapmanıza imkan sağlanıyor. Artık günümüzde hızlı ve güvenli işlemlerin ön plana çıkması ile para transferi konusunda da teknolojik altyapının oluşturulması ile Türkiye’de MoneyGram anlaşmalı bankalar ön plana çıkıyor ve MoneyGram hangi bankalarda var? sorusu araştırılıyor. Ülkemizde son yapılan anlaşmalar ile MoneyGram anlaşmalı bankalar şunlar:

 1. Kuveyt Türk,
 2. Denizbank ve
 3. PTT

MoneyGram ile Nasıl Para Gönderilir?

MoneyGram ile para göndermek istiyorsanız şu adımları takip edin:

 1. Size en yakın MoneyGram anlaşmalı banka şubesine gidin.
 2. Yanınızda;
  1. TC kimlik kartınız,
  2. Alıcı kişinin tam adı ve kimlik bilgileri,
  3. Göndermek istediğiniz tutar ve komisyon ücreti,
  4. Bunlara ek olarak;
   1. Eğer başka bir banka hesabına para gönderecekseniz alıcı kişinin bankasının adı ve banka hesap numarası,
   2. Eğer mobil cüzdana para göndereceksiniz alıcı kişinin uluslararası telefon kodu ve mobil telefon numarası bilgileri de yanınızda bulunmalıdır.
 3. Ardından görevli kişinin para transfer işlemi için size vereceği formu bu bilgiler doğrultusunda eksiksiz olarak doldurun ve kontrol edin.
 4. Sonrasında ise görevli kişiye transfer etmek istediğiniz tutar ile birlikte sizden istenen komisyon ücretini verin.
 5. Son olarak ise MoneyGram ile para transferi işleminin başarı ile gerçekleştiğine dair görevlinin size verdiği fişi saklayın ve bu fiş üzerinde yazan 8 rakamlı referans numarasını parayı alacak kişiye iletin.
 6. Bu adımlar sayesinde MoneyGram ile para gönderme işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

ManeyGram ile para çekmek için aşağıdaki kimlik yerine geçen şu belgelerden birisini kullanabilirsiniz:

 1. TC kimlik kartınız,
 2. Pasaportunuz,
 3. Sürücü belgeniz ya da
 4. Eski tip nüfus cüzdanınız ile işleminizi yapabilirsiniz.

MoneyGram ile Nasıl Para Çekiliyor?

Eğer size gönderilen MoneyGram ile para çekmek istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

 1. Size en yakın olan MoneyGram anlaşmalı bir banka şubesine gidin.
 2. Kimlik bilgileriniz ve para gönderen kişi tarafından size iletilen 8 haneli referans numarası ile görevlinin size vereceği para teslim formunu doldurun.
 3. Paranızı almak için bu formu doldurduktan sonra kimlik belgenizi de görevliye gösterin.
 4. Sonrasında görevli kişi, sizin adınıza gönderilmiş olan parayı size teslim edecektir.

MoneyGram Para Transfer Ücreti Ne Kadar?

MoneyGram para transfer ücreti, hemen her para transfer işleminde de olduğu gibi sizin göndereceğiniz tutara bağlı olarak değişiyor. Belirlenen değer aralıkları için sabit ücretler komisyon olarak alınıyor.

MoneyGram ile En Fazla Ne Kadar Gönderebilirim?

MoneyGram ile para gönderme işlemlerinde, tek seferde gönderilebilen para limiti en fazla 10.000 $ veya eşdeğerinde tutarlar olarak belirleniyor. Ayrıca bu maksimum tutar ülkeden ülkeye de değişkenlik gösterebilir.

Ayrıca bakınız:

PTT Western Union Para Gönderme Ücretleri > TIKLAYIN

Yurtdışı Şubeleri Olan Bankalar (Tüm Ülkeler) > TIKLAYIN

Kıbrıs Şubesi Olan Bankalar (Tam Liste) > TIKLAYIN

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.