Kredilog.com

Media Markt Denizbank Kredi Başvurusu 2018

Media Markt Denizbank Kredi Başvurusu

Türkiye’nin en hızlı büyüyen bankalarından, Denizbank; tarafınıza teknoloji marketlerinde de kolaylık sağlamak amacıyla kolları sıvadı. Bilindiği gibi, geçtiğimiz yıllarda telefon, tablet, laptop yahut ev eşyası fark etmeksizin, teknolojik cihazların pek çoğunun alım işlemlerinde kredi kartıyla taksit seçeneğine devlet tarafından yasak kondu.

Dolayısıyla, artık taksitle telefon alma devri neredeyse bitti diyebiliriz. Bu durum en azından kredi kartıyla artık yapılmıyor; ancak, bazı teknoloji marketleri, bazı bankalarla anlaşma yapıp bu taksit engelini aştı diyebiliriz. Özellikle Türkiye’nin en büyük teknoloji marketlerinden bir tanesi olan, Alman menşeili şirket Media Markt da bunlardan bir tanesi.

Bakmadan alma sloganıyla ilk kez geçtiğimiz yıllarda büyük bir açılışla, Türkiye’nin her yerinde bir şube açmaya çalışan teknoloji şirketi, sizlere taksitle teknolojik ürün vermek için; Denizbank ile anlaştı. Media Markt’ta Web’de kredi özelliği ile, tüm Denizbank şubelerinden uzaktan kredi çekebiliyor ve bu kredinizi Media Markt mağazalarında, dilediğiniz gibi kullanabiliyorsunuz.

Bu yazımızda, sizler için Media Markt mağazalarında Denizbank aracılığıyla nasıl kredi çekebileceğinizi ve taksitle nasıl ürün satın alabileceğinizi tartıştık. Siz de, taksitle telefon, taksitle bilgisayar almak istiyorsanız ve beğendiğiniz ürün Media Markt içerisinde stoktaysa, yazımızı okumaya devam ederek, uygun faiz, yüksek vade oranlarla Web’de Kredi ürününden yararlanın.

Media Markt Denizbank Kredi Başvurusu

Media Markt Denizbank Kredisi ile Alışveriş Nasıl Yapılır?

Media Markt mağazalarından, Denizbank kredisi ile alışveriş yapabilmeniz için öncelikle istediğiniz ürünün Media Markt mağazasında, stoklarda bulunması gerekiyor. Bunu dilerseniz web sitesi üzerinden öğrenebilir, dilerseniz hemen her gün açık olan herhangi bir Media Markt mağazasına uğrayarak, ürünleri fiziksel olarak inceleyip, seçiminizi yapabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan hemen sonra, uygulamanız gereken işlem Media Markt Denizbank Kredisi kullanacağınızı personele belirtmektir.

Pek çok Media Markt mağazasında, Denizbank veznesi bulunmaktadır ancak bulunmadığı durumlarda, personeller sizi gerek web üzerinden başvuruya, gerekse telefon üzerinden başvuruya yönlendirebilir. Media Markt mağazaları ile anlaşmalı olan Denizbank’ta, Web’de kredi seçeneği genelde en uygun yoldur. Bu teknoloji mağazasına özel olarak açılmış Denizbank’ın kredi başvuru sayfasında sadece T.C. Kimlik numaranızı ve cep telefonunuzu göndererek başvuru yapabiliyorsunuz.

https://www.denizbank.com/bankacilik/bireysel-bankacilik/bireysel-krediler/webden-kredi-basvuru-mediamarkt.aspx

Yukarıdaki bağlantıdan, Denizbank Media Markt kredi başvurusu gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Gerek personel, gerekse siz bunu yapabilmektesiniz. “Devam” butonuna bastıktan hemen sonra, kredi başvurunuz alınır ve cep telefonunuza bir kod gelir. Kod geldikten sonra, Denizbank tarafından dakikalar içerisinde aranırsınız.

Bu aramada Denizbank Media Markt Kredisi ürününü kullanmak istediğinizi bir kez daha, müşteri hizmetlerindeki şahıs size bildirir. Onaylamanız için sizden, cep telefonunuza gelen kodu da isteyebilir. Bu kodu da kendisine verdikten sonra, gerekli işlemleri uzaktan hallederek, Denizbank Media Markt kredi başvurusu yapabilirsiniz. Onay, tarafınıza telefonunuzdan birkaç dakika içerisinde verilebilir yahut olumsuz bir yanıt da sunulabilir.

Olumsuz yanıtlar, aldığınız ürüne değil; ürünün fiyatına göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin, aldığınız ürünün fiyatı 10 Bin TL ve üzeriyse ve tarafınızın zaten kredi borçları varsa bu kredi size çıkmayabilir. Bu açıdan, hem kredi notunuzu hem de ödemelerinizi düzenli tutmanızda fayda var. Bunun yanında, genelde düşük meblağlı ürünler karşısında kredi hemen her banka tarafından tahsis edilebiliyor ve Denizbank da bu tarz kredilerin başvurusunu geri çevirmeyenlerden. Başvurunuzu, Media Markt içerisindeyken yapmanız, hızlı bir alım işlemi için uygun olacaktır.

Krediniz onaylandıktan hemen sonra, müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeyi sonlandırabilirsiniz. Krediniz hazırdır ve dilediğiniz gibi kullanmanız için Media Markt’a tanımlanmıştır. Bu saatten sonra yapmanız gereken tek şey ürünlerinizi kasaya götürmek olacaktır. Personel yönergelerini uygulayarak, faturanızla beraber ürününüzü satın alabilirsiniz.

Kredi ödemelerini, telefonda da onay verdiğiniz gibi her ay Denizbank ATM’lerinden yahut şubelerinden yapabilirsiniz.

Media Markt Denizbank Kredi Hesaplama

Faiz oranları ve taksit orantısına gelecek olursak, Denizbank’ın diğer bankalara ve teknoloji marketlerine nazaran; Media Markt kredisinde iyi bir orantı sunduğunu belirtebiliriz. %1,39’dan başlayan faiz oranları ile verilen krediler, 48 aya kadar taksitlendirilebilirken genelde bu kredinin faiz oranlarının taksitlere göre artmasını beklersiniz; ancak Denizbank’ta böyle bir durum yok. Dilediğiniz gibi yapabileceğiniz alışverişlerde, %1,39 faiz oranı ile kredi çekebilmeniz mümkün oluyor.

Yani, örneğin 10 Bin TL’lik bir alışveriş yaptınız ve bunu Media Markt Denizbank kredi ürünü ile almak istiyorsunuz. Toplam borcunuz, dosya masraflarını dahil etmezsek 13900 TL olacaktır ve siz bunu 48 aya kadar vade seçenekleri ile ödeyebiliyorsunuz.

Diğer bankalar elbette faiz oranlarını daha düşük tutabiliyorlar ancak bu, düşük tutarlı ve düşük vadeli işlemleriniz için geçerli oluyor. Örneğin fazla vade seçeneği talep ettiğinizde, faiz oranı da bu minvalde, artış gösterebiliyor. Denizbank Media Markt kredisi ile böyle bir durum olmaksızın vade seçeneğini arttırıp sabit faiz oranı ile ödeme yapmanız, şüphesiz oldukça başarılı.

Media Markt Denizbank Kredi Başvurusu

Media Markt üzerinde Denizbank kredi başvurusunu üç biçimde yapabilmeniz mümkün oluyor. Bunlardan birincisi, SMS ile başvuru; ikincisi Web’de Kredi başvurusu ve üçüncüsü direkt personel yoluyla başvuru. Bunların hepsini, herhangi bir ücret ödemeksizin yapıyorsunuz. Gelelim, nasıl yapabileceğinize.

SMS ile Başvuru

SMS ile Media Markt Denizbank kredi başvurusu yapmak için, izlemeniz gereken yol öncelikle mesajlar bölümüne girip ardından metin bölümüne büyük harflerle KREDİM yazarak, boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik numaranızı yazmak. Bu mesajı, 3280’e gönderdiğiniz vakit, beş yahut altı dakika içerisinde bir ön onay mesajı tarafınıza gelebiliyor. Bu ön onay mesajından hemen sonra, yapmanız gereken şey sadece beklemek zira Denizbank müşteri hizmetleri, sizi dakikalar sonra arayıp uzaktan başvuru yöntemiyle başvurunuzu alacaktır. Sonrasında, yine aynı telefon görüşmesi içerisinde kredinize onay verilip verilmediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Web’de Kredi ile Başvuru

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Denizbank Web’de kredi sayfasında, T.C. Kimlik numaranız ve cep telefonunuzu girerek, hemen Denizbank Media Markt ürün kredisine başvurmanız mümkün olabiliyor. Aşağıdaki adresten bu başvurunuzu yaptıktan sonra, yapmanız gereken şey cep telefonunuza gelen onay kodunu aklınızda tutarak, yine Denizbank yetkililerinin uzaktan başvuru için aramasını beklemek. Bu arama ve uzaktan başvurunuzun sonucuna dair bilgi de yine dakikalar sonra olumlu yahut olumsuz tarafınıza sunulabiliyor.

Personel ile Başvuru

Herhangi bir Media Markt mağazasına gidip, dilediğiniz ürünleri seçtikten hemen sonra, bunları Denizbank Media Markt kredisi ile ödemek istediğinizi belirtebilir ve kredinizi personel aracılığı ile kullanabilirsiniz. Media Markt personeli, muhtemelen tarafınızdan bir T.C. Kimlik numarası, bir de cep telefonu talep edip Web’de kredi başvurusunu sizin için gerçekleştirecektir.

Bunun dışında, yine Media Markt mağazalarında bulunan Denizbank görevlileri de mesai saatleri içerisinde tarafınıza kredi vermek için oradadırlar ve onlardan da bu uğurda yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ürünü seçtikten sonra, vezneye giderek durumunuzu aktarmanız ve Denizbank Media Markt kredisi kullanmak istediğinizi belirtmeniz. Sizden, bazı bilgiler isteyen banka personeli işlemlerini gerçekleştirerek, kredinizi dakikalar içerisinde onaylayabilmektedir. Onay verildikten sonra, mağazadan dilediğiniz ürünü alabilmeniz mümkündür.

ETİKETLER: , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.