Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Lazerle Göz Çizdirmenin Fiyatı

Göz bozukluğunuza uzun süreli bir çözüm arıyorsanız, lazerle göz çizdirmenin fiyatını sizin için araştırdık.

Lazerle Göz Çizdirmenin Fiyatı

Lazerle göz çizdirmenin fiyatı; Gözlerinde belirli bir oranda bozukluk olup normal yaşantısında bundan dolayı sıkıntı yaşamaya başlayanlar ve gözlük kullanmak istemeyen kişiler için en rahat, en kolay ve acısız tedavi yöntemi olan Lazerle göz çizdirme yolunu kullanmak isteyen kişiler tarafından en çok araştırılan ve merak edilen konu ise lazerle göz çizdirme fiyatlarının ne kadar olduğu; göz çizdirme ameliyatlarının nasıl yapıldığı ve Lazerle göz çizdirmenin fiyatının ne olduğu merak ediliyor. Bunların yanında ise hangi göz tipleri lazerle göz çizdirme ameliyatı için uygun olur? konularını sizler için araştırdık ve derledik. Sizin için hazırladığımız bu yazımızın faydalı olması dileklerimizle.

Lazerle Göz Çizdirme Operasyonu Ne Oluyor?

Göz çizdirme ameliyatı olarak tabir edilse bile aslında diğer ameliyatlara benzemeyen bir işlem olan lazerle göz çizdirme operasyonu daha çöz çizdirme olarak tabir ediliyor. İleri derecede miyop, astigmat veya diğer görme sorunları veya göz problemleri olan kişiler için bu durumu ortadan kaldırmak amacıyla yapılan lazerle göz çizdirme operasyonu ortalama olarak 10 dakika gibi kısa bir sürede bitiyor ve sizi gözlük kullanmaktan kurtarıyor.

Lazerle göz çizdirme operasyonu olmak için bazı yasal prosedürleri sağlamanız isteniyor. Lazerle göz çizdirmenin fiyatı ise devlet ve özel hastanelerde elbette değişiyor. Ayrıca göz çizdirme operasyonuna başlamadan önce Dünya Göz Hastanesi SGK Muayene Ücreti Ne Kadar? diye merak ediyor ve muayene olmak istiyorsanız ilgili yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Lazerle göz çizdirme fiyatları birçok farklı değişkene bağlı olarak farklılık gösterir. Bu fiyatlar, göz çizdirme operasyonunu yaptıracağınız hastane ve tıbbi kuruluşlardan, tercih edeceğiniz doktorun profesyonelliği ve alandaki ünü ile operasyonun hangi teknik ve hangi ekipman vasıtası ile yapıldığına göre değişiyor. Göz Çizdirme Fiyatlarını belirleyen temel unsurların başında ise göz kusurları ve tıbbi rahatsızlık, rahatsızlığın türü ve ne kadar ileri seviyede olduğu, göz topolojisi etkili oluyor. Bu diğer etkenler nedeni ile hastanın yaşı ve genel sağlık durumu da hastanelerin belirlediği kriterler arasına eklenebilir.

Göz Çizdirme Operasyonu Kimlere Uygulanabilir?

 1. 18 yaş üzerinde olan kişiler,
 2. Görme sorunu nedeniyle gözlük veya lens kullanmak istemeyen kişiler,
 3. Göz dereceleri son 1 senede 0,50 derece diyoptriden fazla değişmeyen kişiler,
 4. +4 numaraya kadar hipermetrop olan kişiler,
 5. -6 numaraya kadar astigmat olan kişiler,
 6. -10 numaraya kadar miyop olan kişiler,
 7. Kornea dokusu kalınlığı göz çizdirme operasyonu için elverişli olan kişiler,
 8. Diyabet, romatizma gibi kalıcı bir rahatsızlığı olmayan kişiler,
 9. Gözlerinde kornea sivrileşmesi, göz tansiyonu vb. hastalık olmayan kişiler,
 10. Göz muayenesinde ve tetkiklerin sonucunda göz yapısı doktor tarafından uygun görülen kişiler lazerle göz çizdirme operasyonu olabiliyor.

Göz Çizdirmenin Fiyatı Ne Kadar?

Lazerle göz çizdirme fiyatları özel ve devlet hastanelerine göre farklılık gösterdiğini söylemiştik. Bu operasyon için göz çizdirmenin fiyatları ise kullanılacak tekniğe göre 3.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiyor. Göz çizdirme operasyonu için şu hastanelere başvurabilirsiniz;

 • Veni Vidi Göz Hastanesi,
 • Batı Göz Hastanesi,
 • Kudret Göz Hastanesi,
 • Göz Vakfı gibi özel göz hastanelerde göz çizdirme operasyonu yapıldığı gibi göz ve göz hastalıkları tedavileri diğer özel hastanelere de başvurabilirsiniz.

Göz çizdirmenin fiyatları her hastaneye göre değişiyor ve içeriğimizde ise sizler için araştırdığımız göz çizdirme fiyatları güncel olsa da yine de son bilgi için doktorunuz ile konuşmanız gerekiyor.

Göz Vakfı Hastanesi Göz Çizdirme Ücreti

Ülkemizde Göz Vakfı Hastanesi, İstanbul ve Bursa hizmet veriyor. Hastane bünyesindeki son teknolojik cihazlar ile göz çizdirme operasyonları başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu hastanenin Bağ-Kur, SGK ve Emekli Sandığı ile de anlaşması var. Göz Vakfı Hastanesinde oldukça başarılı göz çizdirme operasyonları yapılırken Göz Çizdirme Fiyatları ise ortalama olarak 3.500 TL ile 6.000 TL arasında değişebiliyor. Göz Vakfı muayene ücreti ise yaklaşık olarak 100 TL‘dir.

Kudret Göz Hastanesi Göz Çizdirme Ücreti

Ankara ve İstanbul illerinde bulunan ve özellikle de İstanbul şubesinde çok başarılı ve son derece tecrübeli doktorları ile Kudret Göz Hastanesinin muayene ücreti SGK anlaşmalı olarak 18 TL‘dir. Kudret Göz Hastanesinin göz çizdirme fiyatları ise yaptıracağınız göz muayenelerinden sonra belirleniyor. Bu yıl için standart göz çizdirme ameliyatı olacak kişiler için göz çizdirmenin fiyatları ortalama olarak 5.500 TL civarında oluyor. Muayene ücreti sigortalı çalışan için 110 TL olurken, Emekli sandığı olanlar için muayene ücreti ise 95 TL civarında oluyor.

Batıgöz Göz Hastanesi Göz Çizdirme Ücreti

İstanbul, Manisa, İzmir, ve Hatay ( İskenderun ) gibi pek çok ilde merkezi olan ve SGK ile anlaşmalı olarak hizmet veren Batıgöz Göz Hastanesinde yapılan göz ameliyatları ReLEx SMILE Lazer, Excimer Lazer, İlasik, Femtosaniye Lazer, No Touch Lazer, PRK, LASEK, PRESBYOND lazer gibi yeni ve son teknoloji ile her hastanın değişen ihtiyacına göre cevap verecek şekilde uygulanıyor. Batıgöz Göz Hastanesi’nde göz çizdirme operasyonu yaptırmak isteyen kişiler için belirlenen tutar 6.500 TL’den başlayarak istediğiniz yönteme göre değişkenlik gösteriyor. Batıgöz Sağlık Grubu Merkezlerinde muayene ücretleri yaklaşık olarak;

 • Sigortalı çalışanlar için 165 TL,
 • Emekli olanlar için 150 TL,
 • Emekli ve Profesör Muayenesi ücreti 260 TL
 • Profesör Muayenesi ücreti ise 275 TL oluyor.

Veni Vidi Göz Hastanesi Göz Çizdirme Ücreti

Veni Vidi Göz Hastanesinde yapılan lazer tedavileri şunlar;

 • iLASIK Tedavisi,
 • Göz Kuruluğunda Lazer Tedavisi
 • IRPL,
 • PresbyMAX,
 • Argon Laser,
 • YAG Laser,
 • FDT (Fotodinamik Tedavi),Excimer Laser,
 • LASIK, TPRK,
 • No Touch Lazer (Göz lazer ameliyatı),
 • SLT (Selektif Laser Trabeküloplasti) gibi lazer ameliyatı yapılmaktadır. Tüm bunlar olacağınız muayene sonucuna göre göz topoloji haritanıza belirlendikten sonra karar veriliyor.

Veni Vidi Göz Hastanesinde göz çizdirme fiyatları 4.000 TL ile 8.000 TL arasında değişebiliyor. TransPRK (No Touch Laser) tekniği ile göz çizdirme ameliyatı yaklaşık olarak 6.000 TL civarında bir tutar ile yapılabiliyor.

Veni Vidi Göz Hastanesi muayene ücretleri ise şu şekilde;

 • SGK çalışan için 100 TL,
 • Emekliler için 85 TL‘dir.
 • No Touch Laser muayene ücret 75 TL olarak belirlenmiştir.

Ayrıca yapılacak olan testler tamamen ücretsiz olarak yapılıyor. Göze dokunmadan, temassız miyop, hipermetrop ve astigmatlara uygulanabilen No Touch Laser kampanya fiyatı 4.790 TL civarında oluyor. Ayrıca 75 TL’lik muayene ücreti de bu tutar içerisinden düşülüyor.

Ayrıca bakınız:

Akbank Faizsiz 5000 TL Kredi

CarrefourSA Faizsiz Kredi ( 40000 TL %0 Faiz )

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.