Kredilog.com

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu 2018

Kuveyt Türk İhtiyaç Kredisi

Kuveyt Türk bankası Türkiye’nin en büyük katılım bankalarından birisidir. Bu nedenle diğer bankalardan biraz daha fazla faiz oranı ile bizlere kredi vermektedir. Fakat Kuveyt Türk bankasının en güzel özelliği birçok müşterisini geri çevirmiyor ve kredi vermeye çalışıyor. Bu nedenle de birçok kişinin ilk durağı olurken birçok kişinin de son durağı olabiliyor. Fakat şu bilinmeli ki, hızlı bir krediye ihtiyacınız var ise hemen bir Kuveyt Türk şubesine gidebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kuveyt Türk bankasından otomobil, konut ve eğitim gibi birçok alanda kredi çekebilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki, Kuveyt Türk bankasının uyguladığı farklı bir prosedür bulunmaktadır.

Kuveyt Türk bankası kesin suret ile kimseye elden bir para vermemektedir. Bu nedenle elinize hiçbir para geçmeyecek ve istediğiniz miktar istediğiniz yere havale/eft yolu ile gönderilecektir. Bu hususa dikkat etmeniz ve ona göre hareket etmeniz daha doğru olacaktır. Örneğin bir araba almak istiyorsanız, araba sahibinin hesabına parayı sizin adınıza Kuveyt Türk bankası gönderecek ve size dekontunu verecektir. Böylece siz elinizi sürmeden her işiniz kolayca halledilmiş olacaktır.

Bu kimileri için bir avantaj iken sıcak paraya ihtiyacı olan kişiler için ise maalesef bir dezavantajdır. Eğer ihtiyaç kredisine ihtiyacınız var ise bunu banka ile görüşüp parayı nakit olarak alabilirsiniz. Fakat diğer kredilerde bu maalesef geçerli olmayacaktır.

Kuveyt Turk Kredi Basvurusu

Kuveyt Türk Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk bankasına başvuru sürecine geldiğimiz zaman ise, telefon, SMS ve web üzerinden bir kredi başvurusu almamaktadır. Bu nedenle en yakın şubeye giderek yüz yüze görüşmeniz ya da 444 0 123 / 0850 251 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. Hangi belgelere ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Kuveyt Türk Kredisi için gerekli belgeler;

  • Tüketici Kredisi Başvuru Formu (İhtiyaç Kart için Kredi Kartı Başvuru Formu ve Sözleşmesi kullanılmalıdır.)
  • Gelir belgesi (maaş bordrosu, finansal tablolar, vergi levhası)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Ücretli çalışanlar için iş yerinden onaylı maaş bordrosu veya onaylı iş yeri SSK bildirimi

Gelir belgeniz yok ve herhangi bir yan gelire sahip değilseniz, Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okuyarak nasıl kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.