Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İşlemleri

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı İşlemleri

1989’da ülkemizde faaliyetlerine başlayan Kuveyt Türk Katılım Bankası, ülkemizin sağlam altyapısı ve  destek imkanı ile güvenilir banka kurumlarından biri olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Yeni nesil teknolojiye hızlı bir şekilde adapte olan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışı ile internet bankacılığı ve mobil şube hizmetlerini hızlı bir şekilde geliştiren banka, bu hizmetler üzerinden pek çok servis sağlamaktadır. Kuveyt Türk müşterileri, bankanın mobil uygulaması ve internet şubesi sayesinde neredeyse bütün bankacılık işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler. Kuveyt Türk’ün son teknoloji ile hazırlanan ATM cihazları da bütün müşterilerin işlemlerini en hızlı ve en rahat bir şekilde gerçekleştirebilmesi için hizmetlerini sürdürmektedir.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Giriş Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk’ün internet bankacılığı sistemine giriş yapabilmek için bilgisayarınızda ya da akıllı cihazınızda internet bağlantısına sahip olmanız gerekir.

 • İnternet bağlantınızı aktifleştirdikten sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Kuveyt Türk’ün bireysel ve kurumsal müşterileri için hazırlamış olduğu internet bankacılığına giriş sayfasını açabilirsiniz.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı

 • Kuveyt Türk giriş işlemleri için üstteki yeşil menüden bireysel ya da kurumsal seçeneklerinden birini seçip giriş yapmak istediğiniz hesap türünü seçebilirsiniz.
 • Eğer bireysel hesabınıza girmek istiyorsanız karşınıza çıkan giriş formundaki ilgili alanlara sırasıyla müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girin.
 • Daha sonra sağ altta yer alan “devam” butonuna tıklayın.
 • “Devam” butonuna tıkladıktan sonra cep telefonunuza kısa mesaj olarak bir güvenlik kodu gönderilecektir. Bu kodu ilgili boşluğa yazıp sisteme giriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı1

 • Kuveyt Türk internet bankacılığı kurumsal giriş için ise üstteki yeşil menüden “kurumsal” yazısına tıkladığınızda karşınıza çıkan formdaki ilgili boşlukları doldurmanız gerekir.
 • Bu formdaki ilk sıraya müşteri numaranızı, ikinci boşluğa şifrenizi ve son boşluğa kullanıcı adınızı yazın ve “devam” butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra güvenlik aşamasını geçerek kurumsal internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk’ün internet bankacılığına giriş için TIKLAYINIZ! 

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Bloke Kaldırma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk internet bankacılığı şifresini unutanlar ve Kuveyt Türk internet bankacılığı bloke kaldırma işlemi yapmak isteyenler yukarıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklayarak bankanın resmi sitesindeki giriş sayfasını açabilirler.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı 2

 • Kuveyt Türk internet bankacılığı şifremi unuttum işlemleri için bireysel müşteri giriş sayfasında alt bölümde yer alan “şifremi unuttum – anında şifre” yazısına tıklayın.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı 3

 • Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formu eksiksiz ve doğru olarak doldurmanız gerekir. İlgili alanlara sırasıyla müşteri numaranızı, Kuveyt Türk kart numaranızı, kartınızın arka yüzündeki CVV numarasını ve kart şifrenizi giriniz.
 • Butona tıkladıktan sonra talimatları takip etmeniz durumunda sistemde tanımlı olan cep telefonu numaranıza yeni bir şifre oluşturmanıza ve sisteme giriş yapmanıza yardımcı olan bir kod gönderilir. Bu kodu girerek yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.
 • Eğer GSM hizmeti aldığınız kartı yenilediyseniz ya da hattınızı değiştirdiyseniz internet bankacılığı işlemlerinize banka tarafından kısıtlama getirilebilir. Fakat bu kısıtlamanın hızlı ve kolay bir şekilde kaldırılması mümkündür. SIM kart bloke kaldırma işlemleri için yine giriş ekranının alt bölümünde yer alan “SIM Bloke Kaldır” yazısına tıklayın.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı 4

 • Sayfadaki ilk boşluğa müşteri numaranızı ya da T.C. kimlik numaranızı yazın. İkinci boşluğa ise internet bankacılığı şifrenizi girin.
 • Daha sonra sağ alt bölümde yeşil renkli buton içerisinde yer alan “devam” butonuna tıklayıp ilgili talimatları izleyerek bloke kaldırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Banka ve Kredi Kartı İnternet Alışverişi Onayı Nasıl Verilir?

Kuveyt Türk onay işlemlerini çeşitli yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. Bankaya henüz onay vermeyen müşteriler, yasal düzenleme gereği kredi kartları ile internet alışverişine devam edebilmek için kartlarının kullanıma açılmasına yönelik onay vermelidir.

 • Onay işlemlerini SMS aracılığıyla gerçekleştirmek için “ONAY” yazıp bir boşluk bırakın, “INTERNET” yazın ve tekrar bir boşluk bırakıp kartınızın son dört hanesini yazarak bu kısa mesajı 2848’e gönderin.
 • Dilerseniz 444-0-123 ya da 0850-251-0-123 numaralı Kuveyt Türk’ün çağrı merkezi numaralarını arayarak da kredi ve banka kartınızın internet alışverişi engelini kaldırabilirsiniz.
 • Kuveyt Türk internet bankacılığı onay işlemlerinizi internet ve mobil şube üzerinden “kart ayarları” menüsüne giderek de tamamlayabilirsiniz.
 • Ayrıca Kuveyt Türk’ün mobil uygulaması üzerinden sisteme giriş yaptığınız zaman ilk sayfada ana hesabınızın gerçekleştirmiş olduğu son 10 hareketi görüntüleme hakkına da sahip olursunuz.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk’ün banka şubelerine giderek Kuveyt Türk internet bankacılığı açma işlemleri için başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığı hesabını aktifleştirme işlemi için sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Bununla birlikte bankanın müşteri hizmetlerini arayarak da aynı talepte bulunabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Hareketleri Nasıl Öğrenilir?

Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesindeki hesabınızda gerçekleştirilen hareketleri öğrenmek için çağrı merkezini arayabilir, banka şubesinde gişeden hesap hareketlerine dair bir döküm talep edebilir veya internet bankacılığı ile mobil şube hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 • Kuveyt Türk’ün internet bankacılığı ya da mobil uygulamasına girdikten sonra “hesaplar” bölümüne tıklayın ve açılan menüden “hesaplarım” seçeneğine tıklayıp işleme devam edin.
 • Eğer birden çok hesabınız bulunuyorsa “hesaplarım” sayfasında tüm bu hesapların listelendiğini görürsünüz. Kuveyt Türk internet bankacılığı hesap hareketleri için ilgili listeden hesap hareketini sorgulamak istediğiniz hesabın üzerine tıklayın.
 • Bu hesaba tıkladıktan sonra hesabın bakiyesini, hesaba ait IBAN numarasını ve hesap hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Detaylı arama özelliği sayesinde hareketleri filtreleyerek daha kapsamlı bir görüntüleme sağlayabilirsiniz.

Kuveyt Türk EFT Ücreti Nedir?

Kuveyt Türk internet bankacılığı EFT ücreti ve havale ücreti bulunmamaktadır. Bankanın mobil uygulamasında da bu işlemlerden ücret talep edilmez. Ayrıca bankanın çağrı merkezi aracılığıyla da ücretsiz havale ve EFT gönderiminde bulunabilirsiniz. ATM’den yapacağınız havale işlemlerinde banka 5 TL ücret talep ederken EFT işlemlerinde ise bu ücret 10 TL tutarındadır.

Kuveyt Türk’ün banka şubelerine gidip gişedeki personel aracılığıyla havale yapmak isterseniz 30 TL’den başlayan ve 330 TL’ye varan ücretlerle hesaptan hesaba havale yapabilirsiniz. EFT’de ise asgari tutar 42 TL iken azami tutar 555 TL’dir.

Kuveyt Türk Mobil Uygulamaları Nasıl İndirilir?

Akıllı telefonunuza ya da tabletinize Kuveyt Türk internet bankacılığı indirme işlemini gerçekleştirmek için App Store ya da Google Play Store mağazalarını kullanabilirsiniz. Bu mağazalar aracılığıyla akıllı cihazlarınıza Kuveyt Türk’ün mobil aplikasyonunu ücretsiz ve hızlı olarak yükleyip bankacılık işlemlerinizi bu uygulama üzerinden gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Android telefonlar için Kuveyt Türk uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ! 

iOS telefonlar için Kuveyt Türk uygulamasını indirmek için TIKLAYINIZ! 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM