Kredilog.com

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olan Biri Yurt Dışına Çıkabilir mi?

Borç ile Yurt Dışına Çıkabilir mi

Kredi kartı ve kredi borcu mağdurları, günümüz banka kullanıcılarının büyük çoğunluğunu oluşturabiliyorlar. Özellikle büyük meblağlı krediler ve kredi kartları devredeyken maalesef bunları düşünememek ve harcamaları da yine düşüncesiz bir biçimde gerçekleştirmek; oldukça kötü durumlara yol açabiliyor. Bunlardan bir tanesi, örneğin krediniz karşılığı ipotek ettiğiniz emtianın elinizden alınması. Muhtemelen her banka borcu mağduru, bunu bir kez yaşamış ve acısını biliyordur. Bunun dışında, yine kredi ve kredi kartı borcu olan birinin yurt dışına çıkabilmesi de en azından vize ve pasaport işlemleri sırasında engellenebiliyor. Bu yazımızda, kredi borcu olan biri yurt dışına çıkabilir mi? Ve kredi kartı borcu olan biri yurt dışına çıkabilir mi? Sorularına yanıt arayacağız. Siz de, bu sorularınıza cevap arıyorsanız, aşağıdaki başlıklardan cevaplarınızı bulabilirsiniz.

Kredi ve Kredi Kartı Borcu Olan Biri Yurtdışına Çıkabilir mi?

Kredi Borcu Olan Biri Yurt Dışına Çıkabilir mi?

Öncelikle kesin cevabı sunalım: Kısmen hayır. Kredi borcu olan herhangi biri, eğer çok yüklü bir meblağ ise yurtdışına muhtemelen çıkamaz. Ancak bu ülke kabulüne binaen bir olay değildir. Olay, tamamı ile pasaport ve vize işlemleri sırasında ortaya çıkan finansal problem profilinden ötürüdür. Eğer güncel bir kredi borcunuz varsa ve bunu ödememekte iseniz, muhtemelen vize tarafınıza verilmeyecektir; ancak, kredinizi düzenli bir biçimde ödüyorsanız ve herhangi bir problem yoksa, bankacılık profilinize ve hesaplarınızdaki paraya da bakılarak; vizeniz onay alabilir. Bu durum, tamamıyla yukarıda da belirttiğimiz üzere bankacılık geçmişinize ve hesaplarınızdaki para durumuna bağlı olmakla beraber değişim göstermektedir.

Kredi Kartı Borcu Olan Biri Yurt Dışına Çıkabilir mi?

Kesin cevabı sunuyoruz: Bu da, kısmen hayır olarak nitelendirilebilir. Zira; durum tamamıyla kredi kartı borcunun düzenli ödenip ödenmediğine bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer düzenli bir biçimde kredi kartınızı ödüyorsanız ve bu kartı yurt dışında da rahat bir biçimde kullanacaksanız; vizeniz muhtemelen onaylanacaktır ve herhangi bir problem olmaksızın yurt dışına çıkabilirsiniz. Ancak kredi kartı borcunuz avukatlık olduysa yahut aylardır ödenmiyorsa, yine vize başvurunuz bu duruma binaen olumsuz sonuçlanabilir ve siz kredi kartı borcunuzu ödemediğiniz için yurt dışına çıkamayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.