Kredilog.com

Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu ve kredi sicil puanı olarak bilinen bankacılık terimleri insanların hizmetlerden yararlanmaları adına gereklidir. Bu puanlar bankaların müşterilerini değerlendirmesi adına gereklidir. Bu puanlar sayesinde bankalardan kredi kullanımı, kredi kartı kullanımı ve benzeri diğer hizmetlerden yararlanmak mümkündür. Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kayıtlar sayesinde kişilerin kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

KKB tarafından yapılan puanlama sistemlerine ulaşmak isteyen ve kendinin kredi sicil notunu öğrenmek isteyen kişiler Findeks kredi notunu sorgulama, bankalardan sorgulama ya da telefon operatörlerinden sorgulama yapabilirler. Findeks bu raporlar ile bireysel ve ticari iş yapan kişilerin gelecek ile alakalı planlarına ışık tutmaktadır.

Kredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kredi notu sorgulama nasıl yapılır?

Bankalar ve özel kuruluşlar müşterilerine kredi ve diğer hizmetler konusunda destek sağlamaktadır. Özellikle kredi kullanımları ile kısa süre içinde nakit kullanımı yapılabilmektedir. Bu işlemin yapılması ve acil nakit ihtiyaçlarının kullanılması adına muhakkak kredi sicil notunun düzgün olması gerekir. Kredi sicil notu sorgulama için Findeks’in verdiği hizmetlerden yararlanmak gerekmektedir.

Online şekilde vermiş olduğu hizmet için internet sitesi üzerinden üye olarak belli bir bedel karşılığında detaylı şekilde kredi sicil notu sorgulaması yapılabilir. Bunun haricinde insanlar çalıştıkları bankaların resmi internet sitelerinden yardım alarak kredi sicil notunuzu belli bir ücret karşılığında elde etmek de mümkündür.

Cep telefonundan kredi notu sorgulama

Cep telefonları yani kullanılan operatörlerin sağladığı hizmetler dâhilinde bu işlemleri yapmak mümkün hale gelmiştir. KKB işbirliği ile ortaya çıkan servisler kapsamında SMS ile kredi notunu öğrenmek mümkündür. Bu detayla insanlar geçmiş dönemdeki ödeme performanslarını meydana çıkartan referanslarını alabilirler. Operatörler üzerinden kredi notu öğrenme ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamından alabilirsiniz.

Findeks ile kredi notu sorgulama

Bankalar aracılığı ile kurulmuş olan Kredi Kayıt Bürosu Findeks resmi internet sitesi üstünden hem bireysel hem de kurumsal kimliğe sahip olan kişilerin not hesaplamalarını görme amacı ile hizmet vermektedir. Bu internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulama yapmak isteyen kişiler ilk olarak Findeks üyeliğine başvuru yapmalıdır. Bu işlemler oldukça kısa zaman içinde tamamlanır. Kişisel veriler ve kimlik bilgilerinin girilmesi ile üyelik işlemleri tamamlanır.

Üyelik işlemlerinin tamamlanması ile kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ekranda bulunan kredi notu sorgulama butonundan yardım alınmalıdır. Bu butona tıklamanın ardından gerekli ödemeyi yaptıktan sonra kısa süre içinde kredi notunuzu yani geçmişe dönük ödeme performansınızın raporunu alma imkânına sahip olursunuz. Findeks üyeliği yapan kişilere ücretsiz şekilde kredi notu sorgulama işlemleri bir defaya mahsus olarak sunulmaktadır.

Bankalardan kredi notu sorgulama

Aşağıda bir çok bankanın internet şube veya cep şube gibi kanallarından ücretli veya ücretsiz kredi notu nasıl sorgulanır sorusuna cevaplar bulabilirsiniz.

Garanti Bankası kredi notu sorgulama

Garanti Bankası kredi sicil notu sorgulaması yapmak isteyen kişiler bankanın resmi internet sitesi üzerinden başvurular menüsünün altında bulunan KKB raporu sorgulama butonuna tıklamalıdır.

Bu raporu almak için banka hesabınızdan belli bir bedel kesecektir. Alınan rapor ile geçmişe dönük olan işlemlerinizi ve bankalar nezdindeki ortalama puanınızı hemen öğrenme imkânınız bulunur.

Daha fazla bilgi içinKredi Notu Sorgulama Garanti Bankası

İş Bankası kredi notu sorgulama

İş Bankası tarafından kredi notunu öğrenmeniz için hizmet verilmektedir. İş Bankası internet bankacılığı kullanan kişiler başvurular menüsünün altından bu uygulamayı tercih ederek raporunu alabilir.

Diğer bankalarda olduğu gibi İş Bankasında da bu işlemler için belli bir ücret kesintisi yapılmaktadır. Ayrıca İş Bankasından kredi notu öğrenmek isteyen kişiler internet sitesi üstünden T.C Kimlik numarası ve cep numaralarını girerek sorgulama işlemleri belli bir ücret karşılığında yapabilirler.

Daha fazla bilgi içinKredi Notu Sorgulama İş Bankası

Akbank kredi notu sorgulama

İnsanların genel ihtiyaçlarını karşılaması adına muhakkak kredi notlarını yüksek tutması gerekir. Ödemelerin düzenli yapılması kredi sicil notunun yüksek olmasına olanak sağlar. Akbank’tan sorgulama yapmak isteyen kişiler mobil interneti indirerek kredi sicil notunuzu öğrenme imkânınız bulunur.

Akbank mobil interneti indiren kişiler giriş yaptıktan sonra başvuru menüsü ve nakit ihtiyaçlar menüsünden risk raporu sekmesini tıklayarak belli bir bedel karşılığında kredi notunu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Kredi Notumu Ücretsiz Nasıl Öğrenebilirim?

Operatörler ile kredi notu sorgulama

Aşağıdaki başlıklarda ülkemizde faaliyet gösteren operatörlerden kredi notu öğrenme yollarını okuyabilirsiniz.

Turkcell kredi notu sorgulama

Turkcell KKB iş ortaklığı ile Findeks kredi notunuzu kısa sürede SMS ile öğrenme imkânı sağlamaktadır. Anında kredi notunu ücretli olarak öğrenmek mümkündür.

Akıllı ya da diğer cep telefonlarına sahip olan kişiler ve Turkcell operatörüne kayıtlı olan kişiler SMS yardımı ile 1112’ye T.C. Kimlik numaralarını yazıp, bir boşluk bırakıp ve doğum tarihlerini yazıp mesaj göndermelidir.

Bu kısa mesaj sayesinde kısa süre içinde cep telefonunuza 9 TL karşılığında raporunuz size gelmektedir.

Türk Telekom kredi notu sorgulama

Avea ile birleşen Türk Telekom Findeks kredi notu sorgulama işlemleri için 1122 kısa mesaj numarasına T.C. Kimlik numarasını yazıp, bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazıp göndermeniz gerekmektedir.

Bu kısa mesajın gönderiminden sonra cep telefonuna mesaj ile kişinin kredi notu gelecektir. Gelecek olan mesaj rakamsal şekilde size iletilecektir. Eğer daha çok detay isterseniz Findeks’in resmi internet sitesine üye olmanız gerekir. Bu üyelikten sonra sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulamada geçmişe dönük tüm detayları görmek mümkündür.

1122’ye kısa mesaj ile alınan kredi sicil notu için 9 TL ödemek gerekmektedir. Faturalı hatta sahip olan kişilerin bu ücret faturasına yansır. Faturaları hat kullanımı yapmayan kişilerinde hattında o anda mevcut para varsa oradan düşecektir.

Vodafone kredi notu sorgulama

Vodofone operatör olarak bu uygulama için müşterilerinden belli bir ücret talep etmektedir. Sorgulanacak olan her kredi notu için aynı ücret kesintisi yapılır. Bu ücret 9 TL’dir. Faturalı hatta sahip olan kişilerin faturasına yansırken, faturasız hatta sahip olan kişilerin o andaki parasından düşülecektir.

Vodofone operatöründe kredi sicil notu için 1122 kısa mesaj numarasına T.C Kimlik numarasını yazıp, bir boşluk bırakıp doğum yılınızı yazıp göndermeniz gerekmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.