Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama

Kredi Kayıt Bürosu’nun Findeks markası altında vermiş olduğu çeşitli hizmetler bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında yer alan kredi notu ve risk raporu, tüketiciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. İş Bankası kredi başvuru sonucunuza nasıl ulaşırsınız beraber bakalım.

Çünkü tüketiciler bu ürün ve hizmetlerin sayesinde halen aktif olan ya da belirli bir zaman içerisinde kapanmış olan kredilerine ait ödemeleri detaylı olarak inceleyebiliyor, geçmiş dönem verilerini kontrol edebiliyor ve bu veriler üzerinden oluşturulan kredi notunu sorgulayabiliyor. Bu da tüketicinin kredi başvuru öncesinde nasıl bir ilerleme yaşadığını raporda analiz etmesini sağlıyor.

İş Bankası Aracılığıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi Kayıt Bürosu’nun vermiş olduğu bu hizmetlerden İş Bankası aracılığıyla yararlanmanız mümkün. Bankanın aşağıda yer alan kanallarını kullanarak Findeks kredi notunuzu öğrenebilir, bekleyen borçlarınızı kontrol edebilir, geçmiş dönem ve halen aktif olan kredi ürünlerinize ilişkin ödemeleri inceleyebilir ve istenmeyen gecikmelerin önüne geçebilirsiniz.

En önemlisi İş Bankası aracılığıyla kredi notunu öğrenmek kişiye ödeme gücü hakkında detaylı bilgi vermektedir. Bu da kişinin, bilinçli bir tüketici olmasını sağlamaktadır. Peki, bu işlem için bankanın hangi kanallarını kullanabilirsiniz?

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Tüm bankacılık ürünleri ile ilgili ödeme performansınıza bağlı olarak oluşturulan kredi notunuzu, İş Bankası cep şubesinden öğrenebilirsiniz. Bunun için öncelikle İşCep uygulamasını edinmeniz ve giriş yapmanız gereklidir.

İşCep uygulamasına erişmek için bankanın web sitesinde yer alan linke tıklayabilir ya da mobil cihazınızın tarayıcısına www.isbank.com.tr/indir yazarak indirme işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemin ardından uygulamaya giriş yaparak, Krediler bölümünden Kredi Risk Raporu bağlantısını kullanabilir ve kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Türkiye’nin Bankası hayallerinizin yanında sloganı ile müşterilerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefleyen İş Bankası internet şubesinden kredi notu sorgulama işleminin yapılmasına olanak tanımaktadır. Ancak SMS ile kredi notunu öğrenmek konusunda şu anlık hizmet veremeyen banka, sadece internet şube, cep şube ve bankamatikler aracılığıyla kredi notunun öğrenilmesini sağlamaktadır.

İş Bankası internet şubesinden kredi notunu öğrenmek için kişisel bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra Kredilerim adımını seçiniz. Sağ tarafa doğru açılan menüde Kredi Risk Raporu sekmesi yer alacaktır. Bu sekmeye tıklayarak, işleminizi iki aşamada gerçekleştirebilirsiniz. İlk aşamada raporun gönderilmesini istediğiniz mail adresini ve kredi notu sorgulama ücretinin tahsil edilmesini istediğiniz hesabı seçiniz.

İkinci aşamada ise belirttiğiniz mail adresinin ve çekilecek tutarın bilgisiyle birlikte onayınıza sunulan ekrandaki bilgileri kontrol ederek Onayla butonuna basmalısınız. Bu işlemin ardından 5 dakika içerisinde kredi notu bilgileriniz, belirttiğiniz e-mail adresinize gönderilecektir.

ATM aracılığıyla kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler ise İş Bankası’nın tüm bankamatiklerini kullanarak sorgulama işlemi yaptırabilirler. Bunun için izlemeniz gereken yol; İş Bankası Bankamatiği >Bilgi Sorma > Kredi Risk Raporu.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.