Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

ING Bank Kredi Notu Sorgulama

ING Bank Kredi Notu Sorgulama

ING Bank Kredi Notu Sorgulama

Çekilen kredilerin ya da kullanılan kredili ürünlerin kullanım sıklığı ile ödeme düzenlerinin değerlendirilmesi sonucu hesaplanan kredi notu, özellikle yeni bir kredi başvurusundan önce sorgulanarak öğrenilmelidir.

Çünkü finans sektöründe faaliyet gösteren kurumlar, başvurusu sahibinin finansal değerlerini incelemek için direkt olarak kredi notu verilerini dikkate almaktadır.

Bu nedenle kişiler, kredi başvurusunda bulunmadan önce ING Bank kredi notu sorgulama servislerini kullanarak büyük avantaj elde edebilirler.

ING Bank kredi notunuzu nasıl sorgulayacağınıza beraber bakalım.

ING Bank Aracılığıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi notunuzu bilmeniz sadece kredi ürünlerine müracaat edeceğinizde değil, kredi limitinizi yükseltmek istediğinizde de size avantaj sağlayacaktır.

ING Bank “Borcuna sadık müşterilerimizin yükünü hafifletiyoruz” sloganı ile kredi notu sorgulama servislerinin lansmanını yapmaktadır.

Aşağıdaki kanalları kullanarak ING Bank aracılığıyla kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Ayrıca bu kanalların kullanım bedellerini de aşağıda paylaşarak, bireylerin kredi notu sorgulama karşılığında ne kadar ücret ödeyeceklerini vurguladık.

SMS İle Kredi Notunu Öğrenmek

Ülkemizdeki tüm bankalar ve finans kuruluşlarından anlık olarak alınan kredili ürünlere dair kullanım ve ödeme performansı verileri dikkate alınarak hesaplanan kredi notunuzu mesaj yoluyla öğrenebilirsiniz.

ING Bank SMS ile kredi notunu öğrenmek için kullanmanız gereken ileti servisi 2205’tir. Banka müşterisi olanlar cihazlarının mesaj bölümüne RAPOR TCKN yazarak ilgili numaraya yolladığınızda kısa süre içerisinde kredi notunuz tarafınıza gönderilmektedir. TCKN: Risk raporunu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarasıdır.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Yine ING Bank müşterilerinin kredi notunu öğrenmek için kullanabileceği bir servistir. Bankanın internet şubesine giriş yaptıktan sonra Findeks risk raporuna ait bölüme tıklayarak size özel görüntülenen raporun detaylarını inceleyebilirsiniz.

ING Bank müşteri olmayanlar ise kredi notu sorgulama konusunda sadece bankanın şubelerinden faydalanabiliyorlar. Kredi notu sorgulama işlemi şubelerden kimlik belgesinin ibraz edilmesi sonucunda yapılabilmektedir.

Şube bu işlem karşılığında sizden BSMV dahil olmak üzere 15 TL ücret talep edecektir. Paket rapor satın almanız halinde ise vergiler dahil 5,90 TL ücret bedeli tahsil edilecektir.

ING Bank kredi notu sorgulama için telefon bankacılığını da kullanabilmeniz mümkündür. 0 850 222 0 600 Telefon Bankacılığını aradığınızda bireysel müşteriyseniz kullanıcı kodu ve şifrenizle işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Findeks risk raporunun telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı ile alınmasının ücreti ise 9.90 TL’dir. Söz konusu ücrete vergiler dahil ve rapor başına alınan bir bedeldir. Cep şubesinden kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler ise ING Bank’ın cep şube uygulamasıyla bu işlemi ne yazık ki gerçekleştiremiyorlar.

İlerleyen zamanlarda bankanın bu konuda bir hizmet değişikliği ya da yenilemesi olursa ING Bank kredi notu sorgulama yazımız güncellenerek, yeni ürün ve hizmetler sayfamıza eklenecektir…

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.