Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

HSBC Kredi Notu Sorgulama

HSBC Kredi Notu Sorgulama

HSBC Kredi Notu Sorgulama

Bankadan kredi kullanma işlemleri aşama aşama ilerlemektedir. Bu aşamalardan birisi de kredi kullanımına uygun olup olmadığınızın denetlenmesidir. Tüketicinin incelenmesindeki en büyük etken ise kredi konutudur. HSBC kredi notu sorgulama işlemlerine beraber bakalım.

Aynı zamanda ticari itibarınızı da gösteren kredi notu, geçmişte bankalar ile yapmış olduğunuzun çalışmaların neticesinde oluşan bir puan tablosudur. Bankalardan ürün alımı ve borç ödeme işlemlerinizin sonuçlarını yansıtan kredi notu HSBC Bank aracılığıyla sorgulanabiliyor.

Nakit sorunu yaşamadan gereksinimlerini karşılamak ya da bütçenize uygun faiz oranları ile kredi kampanyalarını değerlendirmek amacıyla HSBC Bankası’nın kredi ürünlerine başvuru yapmak istediğinizde aşağıdaki yöntemleri kullanarak kredi puanınızı sorgulayabilirsiniz.

Üstelik bunun için belirli bir zamanın geçmesine veya herhangi bir yere kayıt olmanızı gerek yoktur. İstediğiniz an kredi notunuzu HSBC Bank’tan sorgulatabilirsiniz…

HSBC Aracılığıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Bir bankadan kredi almak istediğinizde, öncelikle banka KKB aracılığıyla notunuzu öğrenerek sizin bu krediye kullanmaya uygun olup olmadığınızı denetleyecektir. Kredi puanı adı da verilen bu nota erişmek için tüm HSBC Bank şubelerini kullanabilirsiniz.

Bunun için kimliğiniz ile birlikte en yakın HSBC şubesine giderek, bireysel müşteri temsilcisine kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi belirtebilirsiniz. Temsilci Kredi Kayıt Bürosu verilerinden faydalanarak, geçmiş süreçte gerçekleştirdiğiniz bankacılık işlemlerinize göre oluşan kredi puanınızı tarafınıza iletecektir.

En yakın banka şubesinin nerede olduğunu bilmiyorsanız, 0850 211 0111 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak ya da HSBC Bankası’nın resmi web sitesinde yer alan şube listesi sayfasını kontrol ederek öğrenebilirsiniz…

HSBC Bank cep şubesinden kredi notunu öğrenmek isteyen tüketiciler olabilir. Ancak HSBC Mobil Bankacılık uygulaması ile mevcut notunuzu sorgulamanız mümkün değildir. Çünkü bankanın mobil uygulaması sadece hesaplar ve kartlara dair işlemleri, fatura ödeme, yatırım işlemleri, para transferi ve mobil güvenli anahtar işlemlerini gerçekleştirmenize imkân tanımaktadır.

Ayrıca SMS ile kredi notunu öğrenmek isteyenlerde ne yazık ki bu işlemi mesaj yoluyla gerçekleştiremiyor. Turkcell hatlı cihazınızın SMS özelliğini kullanarak sadece kredi kartınızda biriken puanları sorgulayabilir ya da katınıza dair güncel ve son ekstre borç bilgilerini öğrenebilirsiniz.

HSBC Bank kredi notunu öğrenmek isteyen tüketiciler şimdilik internet bankacılığı ya da internet şubesi üzerinden de bu işlemi gerçekleştiremiyor. Bankanın, kredi puanını öğrenmek isteyenlere tanıdığı imkanlar şubeler ile kısıtlanmış durumdadır.

Ancak internet şubesinden kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler, sitemizi takipte kalarak bu işlem hakkındaki güncellemeleri görüntüleyebilirler. Çünkü banka kredi notu sorgulama konusunda yeni bir hizmet ya da ürün alımı gerçekleştirdiğinde, bu sayfayı güncelleyerek sizlere duyuru yapacağız…

Aşağıdaki alanlarda kredi notu sorgulama yapılabildiği anda güncellenecektir.

  • Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek
  • SMS ile Kredi Notunu Öğrenmek
  • İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.