Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Notu Sorgulama Garanti Bankası

Kredi Notu Sorgulama Garanti Bankası

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama

Garanti Bankası, müşterilerinin bankalardan kullanmış oldukları kredi kartı hesapları ve bireysel nitelikli kredilerinin geçmiş verileri üzerinden hesaplanan kredi notunu öğrenebilmesi için imkân tanımaktadır. Garanti Bankası kredi notumuzu nasıl öğreniriz beraber bakalım.

Hatta bu konuda Garanti Bankası’nın, müşterilerinin kredi notlarını kolaylıkla öğrenebilmesi için esnek ve pratik çözümler sunan bir kurum olduğunu söyleyebiliriz. Siz de uzun vadede ya da anlık kredi ihtiyaçlarınız için kredi notunuzu sorgulatmak istiyorsanız, bu işlemi Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Aracılığıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Kredi notu, kişilerin finans kurumlarından kullandıkları krediler ve kredi kartı ürünleri sonucunda ödemelerine ait verilerin toplanarak analiz edilmesiyle elde edilen puanlama sistemidir. Bankaların kişilere kredi kullandırırken baktıkları en önemli referans notu da diyebiliriz.

Bu nedenle ödeme düzeninin bir yansıması olan kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler, bu işlemi Garanti Bankası aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Bankanın sağladığı bu hizmet ve kolaylık sayesinde isteyen herkes zaman kaybetmeden kredi notunu sorgulatabilir.

Garanti Bankası aracılığıyla kredi notunu öğrenmek isteyenlere özel oluşturduğumuz bu yazıda, bankanın kredi notu sorgulama için kullanılabilir kanallarını sizlerle paylaştık.

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Garanti Bankası cep şubesinden kredi notunu öğrenmek oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için izlemeniz gereken yol; Garanti Cep Şubesi’ne giriş yapmak, Başvurular menüsünden KKB raporları sekmesine tıklamak ve kredi notunuzu sorgulatmaktır.

Cep şubesi aracılığıyla işlem yapabilmek için öncesinde bankaya ait herhangi bir kredi kartınızı ya da Paracard’ınızı kullanarak parola almanız gereklidir. Size uygun seçenekle parolanızı hemen alarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Garanti Bankası’nın internet şubesi aracılığıyla sadece birkaç dakikalık zaman diliminde kredi notunuzu öğrenmeniz mümkün. Bunun için internet adresi üzerinden öncelikle giriş yapmanız gerekmektedir.

Sonrasında şu yönergeleri takip etmelisiniz: İnternet şubesinde yer alan “Hesaplar ve Ürünler” bölümüne tıklanır. İşleme devam ederek “KKB Raporlarım” seçeneğine tıklanır.

Normal şartlar altında bu bölümde kredi notunuz görüntülenmektir ancak daha önce kredi bilgileriniz bu sisteme ulaşmamış ya da herhangi bir kredi girişinde bulunmamışsanız, bu bölümde “KKB Raporunuz Bulunmamaktadır” uyarısı ile karşılaşabilirsiniz.

Böyle bir durumda internet şubesinden kredi notunuzu sorgulamak için ekranda yer alan “Başvur” butonunu kullanarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Garanti internet şubesinden bu şekilde kredi notunuz öğrenebilirsiniz fakat SMS ile kredi notunu öğrenmek ne yazık ki şimdilik mümkün değil.

Banka bu işlem için SMS kanalını kullandırmaya başladığında, yazımız güncellenerek SMS ile kredi notu nasıl öğrenilir sizlere aktarılacaktır…

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.