Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Notu Sorgulama Akbank

Kredi Notu Sorgulama Akbank

Akbank Kredi Notu Sorgulama

Bankacılık sektörü her geçen gün daha da gelişmekte ve ihtiyaçlar ile oluşan teknoloji ürünleri bu sektöre hızlı bir şekilde entegre edilmektedir. Bazı gelişmeler ise finans kurumlarının uzun yıllardır uygulamasına rağmen tüketicilere yeni yeni duyurulmaktadır. Kredi notu sorgulama da bu hizmetlerden birisidir.

Kredi notu olarak adlandırılan bu sistem, tüm bireysel kredilerle banka hesap hareketlerinin veri olarak bir yerde toplanılması sonucu oluşturulan puanlama sistemidir. Son yıllarda pek çok kişinin kredi ve kredi kartı gibi kredili ürünlere ihtiyaç duyması sebebiyle kredi notu kavramı yayılmaya başladı.

Kredi notu sorgulama hizmeti sayesinde artık bireylerde istedikleri zaman puanını öğrenerek, bankaya yaptığı başvurularda olumlu ya da olumsuz cevap alacağını değerlendirebilmektedir.

Akbank Aracılığıyla Kredi Notunu Öğrenmek

Bankada aktif olarak işlem yaptıran, bankacılık ürünlerinden sık sık yararlanan müşteriler Akbank aracılığıyla kredi notunu öğrenerek hangi puan aralığında yer aldığını hesaplamaktadır. Çünkü banka, bir kimsenin kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunduğu an, bu nota bakarak kişiye olumlu ya da olumsuz yanıt vermektedir.

Buna bağlı olarak bu tür ihtiyaçlarda finansal kuruma başvuru yapmadan önce müşteri, Akbank aracılığıyla kredi notunu öğrenerek sonuca göre hareket edebilir. Peki, Akbank kredi notu öğrenme servisleri hangileridir? Hangi kanallar üzerinden banka sorgulama hizmeti vermektedir?

Cep Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

İhtiyacınız olduğu zaman Akbank cep şubesinden kredi notunu öğrenmek inanılmaz kolay. Direkt Mobil uygulamasına sahip olduktan sonra Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım bölümünden, Risk Raporu sekmesine tıklayarak anında geçmiş kredi ve kredi kartı ödeme bilgilerinizin göz önüne alınmasıyla hesaplanan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankanın mobil uygulamasına sahip olmak isteyenler indirme linkini Akbank web sitesi adresinde bulabilirler. BSMV dahil olmak üzere bu işlem mobil uygulama aracılığı ile gerçekleştiğinde 8 TL işlem ücreti tahsil edilecektir. Cep şubesinden kredi notunu öğrenebilmeniz için giriş parolası edinmeniz gerektiğini de unutmayınız…

İnternet Şubesinden Kredi Notunu Öğrenmek

Akbank Direkt İnternet kanalıyla birçok müşterisine online hızlı bankacılık hizmeti vermiş oluyor. Bu hizmet sayesinde müşterileri internet şubesinden kredi notunu öğrenmek için vakit kaybetmiyor. Giriş bilgileri ile kısa sürede internet bankacılığına giriş yaparak, ilgili menüden Findeks risk raporlarına ulaşabiliyorlar.

Bankanın mobil uygulaması kadar kolay kullanılabilir bir platforma sahip olduğu için bireyler zorlanmadan işlemlerini halledebiliyor. Direkt İnternet üzerinden KKB risk raporu alındığında hizmet bedeli 8 liradır.

Bu bedele BSMV dahildir fakat banka istediği zaman ürün ve hizmetlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır. Akbank SMS ile kredi notunu öğrenmek ise henüz mümkün değil ancak Akbank Şubelerinden ücret karşılığında kredi notu sorgulama işlemi yaptırmanız mümkün.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.