Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Krediye ihtiyacınız olduğunda ve bir bankaya gidip bu konu ile ilgili başvuru yaptığınızda ilk olarak kredi notunuz ele alınıyor ve buna göre değerlendirme yapılıyor. Kredi notunuz düşükse eğer kredi almanız neredeyse imkansız ve bankaların bu konuda katı kurallara sahip olduklarını da belirtmek gerekiyor. Eğer ki kredi notunuz düşük ise işiniz epey zorlaşacaktır. Dilerseniz kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinize ve kredi başvurularınızı ne şekilde olumlu sonuçlandırabileceğinize hep birlikte göz atalım…

Kredi notu nasıl yükseltilir?

Borçlarınızı Yapılandırabilirsiniz

Ödemelerinizi düzenli yapma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ve bu yüzden borçlarınız her geçen gün biraz daha artıyorsa sizler de borçlarınızı yapılandırarak daha kolay bir ödeme yöntemi belirleyebilir ve en azından bankaların gözünde değer kazanabilirsiniz. Borçlarınız devam ettiği sürece kredi notlarınız düşecek ve ödeme gecikmeleri ile birlikte bu not dibe vuracaktır. Yapılandırma işlemi ile birlikte en azından borçlarınızı düzenli bir şekilde ödeme fırsatı bulacak ve bankaların gözünde yeniden aranan müşteri profili oluşturacaksınız.

Ayrıca bkz: Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Ödemelerinizi Belirleyin

Sahip olduğunuz düzenli maaşa göre aylık ödemelerinizi belirlemeniz sizleri daha profesyonel bir müşteri haline getirecektir. Masraflarınızın dışına çıkmamaya gayret edin ve bu sayede borç sahibi olmadan hayatınızı devam ettirebilir ve bankaların peşinde koştuğu müşteri profilleri arasında yerinizi alabilirsiniz.

Düşük Limitli Kredi Kartları

Bankalar, kredi kartı kullanıcılarını daha fazla seviyor. Ödeme yapabileceğiniz bir limit belirleyin ve aylık düzenli ödemeler ile birlikte sizler de kredi notunuzu belli oranda yükseltin. Kredi kartını kullandığınız banka işlem hareketlerinizi takip ediyor ve sizin güvenilir bir müşteri olduğunuza kanaat getirdiği andan itibaren kredi konusunda da sizlere yardımcı oluyor ve zaten düzenli kredi kartı borcu ödemesi ile birlikte kredi puanlarınız da belli oranda yükselecektir.

Otomatik Ödeme Talimatı

Bankalar, profesyonel ve bilinçli müşterileri daha çok seviyor. Faturalarınızı otomatik ödeme talimatı ile yönlendirdiğiniz takdirde bankaların gözünde düzenli ödeme yapan bir müşteri profiline sahip oluyorsunuz ve bu da kredi notunuzu belli oranda yükseltiyor. Düzenli ödemeler her zaman sizi bir adım öne taşıyacak ve sahip olduğunuz kredi notunun da yükselmesine yardımcı olacaktır. Otomatik ödeme talimatı verdiğiniz bankanın kısa süre sonra sizinle iletişime geçmesi mümkündür ve tabii ki ekstra borcunuz ve ödemeleriniz yoksa bu durum gerçekleşecektir.

Kredi Sahibi iseniz Takibe Düşmesinden Kaçının

Kredi borçlarınızı düzenli ödemeniz sizleri bir adım öne taşıyor ancak ödemelerinizi geciktirmeye başladığınız andan itibaren ne yazık ki kara listedeki yerinizi alıyorsunuz. Kredi borcunuz varsa eğer yapılandırmayı tercih edebilir ve ödeme alternatiflerini seçebilirsiniz aksi takdirde takibe düşecek ve ve bankaların gözünde güvenilmez bir müşteri profiline sahip olacaksınız. Kredi notunuzu büyük ölçüde olumsuz etkileyen durumlardan bir tanesidir ve ne yapıp ne edip takibe düşmemeye özen göstermeniz gerekiyor çünkü kara listeye girdiğiniz andan itibaren o listeden çıkmanız da bir hayli zaman alıyor.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.