Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Notu Kaç Yılda Temizlenir

Kredi Notu Kaç Yılda Temizlenir

Kredi notu, genelde hemen herkes için varsayılan bir aralıkta gelir ve bankacılık profili artı yahut eksi yönde ilerleyip, gerilediği sürece ait olduğunuz küme yahut aralık da değişiklik gösterebilir. Puana bağlı olarak yapılan bu değişiklikler ertesinde, her kümede farklı krediler alabilirsiniz.

Örneğin, kırmızı renge sahip kümeler çok riskli olarak bilinirler ve genelde krediler de bu tür kümelerde olan banka müşterilerine verilmezler. Kredi notu düşük olan insanların bulunduğu riskli kümelerden çıkışsa, elbette kredi notunuzun yükselmesiyle mümkün olmaktadır.

Genele bakıldığında pek çok insanın ortalama bir kümede bulunduğu görülebilmektedir ancak kredi notu çok riskli olan ve kara listede bulunan bir banka müşterisinin kredi notu kaç yılda temizlenir? Sorusu kendisinin çabalarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu sorunun cevabını sizler için araştırdık; keyifli okumalar dileriz.

Kredi Notu Kaç Yılda Temizlenir

Örneğin, ödemelerini kredi notu düşükken sürekli düzenli bir biçimde yapmaya başlayan ve avukatlık olan borcunu da temizleyen bir müşteri, kısa sürede kredi notunu temizleyebilir ve kendisine yeni bir sayfayı yavaş yavaş açabilir. Bunun yanında, başta küçük meblağlı ihtiyaç kredileri ertesinde, taşıt ve konut kredisine de eğer borçlarını düzenli ödüyorsa başvurmasında herhangi bir problem olmayacaktır. Kredi notu yükseltme yöntemlerini düzgün bir şekilde uygulayan her müşterinin kredi ve banka geçmişinin temizlendiğini görebiliyoruz.

Siz de, banka açısından sorunlu bir müşteriyseniz ve kredi notunuz yeniden düzenlenmeye muhtaçsa, kredi notu yükseltme yöntemlerini uygulayarak şahsen yapılandırmaya gidebilirsiniz.

Ayrıca Kredi Notu Nasıl Yükselir? başlıklı yazımızı okumak için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.