Kredilog.com

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Kredi Notu Kaç Olmalı

Bankaların sunmuş olduğu kredi imkânlarından kuşkusuz birçok kişi faydalanmıştır. Gerek ihtiyaç amaçlı, gerekse yatırım amaçlı çekilen kredilerin geri ödemesi de oldukça önemlidir. Çektiğiniz kredinin taksitlerini düzenli ödemeniz halinde, hem banka notunuzu yüksek tutar hem de ekstra faizleri ödemek zorunda kalmazsınız. Banka, kredi kullanmak isteyen tüketicilerin ilk aşamada kredi notuna bakacağından kişilerin bu ödeme hususunda hassasiyet göstermesini tavsiye ederiz.

Kredi kullanmak isteyen kişilere bankalar, çeşitli kriterler belirlemektedir. Gelir belgesi başvuru yapmanızda istenen önemli bir detaydır. Tüm evraklarını tamamlamış hemen her kişinin kredi talebi alınmaktadır. Fakat onaylanması konusunda daha titiz bir çalışma yapılmaktadır. Çünkü bankalar büyük oran da ödemelerine sadık kişilerin kredilerine onay vermektedir. Kredi notu düşük olan yani geçmiş zamanda taksitlerini zamanında ödememiş ya da yasal süreçlerden geçmiş kişilere kredi vermek hayli zordur. Kredi notlarınızı düşürmek ya da yükseltmek tabi ki sizin elinizdedir.

Kredi Çekebilmek İçin Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Kredi kullanmak için öncelikle yasal takip sürecinde olmamanız gerekmektedir. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse kredi notunuzun belirli baremlerin altında olmaması gerekir. Bankaların kredi notlarına göre belirledikleri kategoriler; riskli, orta riskli, az riskli ve risk yok şeklinde adlandırılmıştır. Az riskli ve risk yok grubunda olanların kredi çekmeleri son derece kolay olacaktır, fakat riskli ve orta riskli kişiler için biraz uğraştırıcı olabilmektedir. Belirlenen kategorilerin puanlandırılması bankalar arasında esneklik gösterdiğinden ortalama değerler; riskli 1000 e kadar olan bölüm, 1000 ve 1300 arası orta riskli, 1300 ve 1600 arası az riskli olarak belirlenirken 1600 ve üstü risksiz olarak kabul edilmektedir.

Riskli grubuna dâhilsiniz ve kredi kullanmak istiyorsanız bu durum mümkün müdür?

Öncelikle bankaların kara listesinde olmamanız gerekmektedir. Eğer böyle bir engeliniz yoksa gelirinizin, çekeceğiniz kredi ödemelerine orantılı olması gerekmektedir. Her iki aşamada da sorun yoksa kredi çekmek için sorun olmayacaktır. Eğer riskli gruba dâhil olup kredi çekmek istiyorsanız da kefil ya da ipotek göstererek kredi çekebilirsiniz. Bu durumda krediniz büyük olasılıkla onaylanacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.