Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Merkez Bankası tarafından sizlere her yıl periyodik aralıklarla sağlanan kredi notları, kredi alabilmeniz için kullanılan ana not sistemi olarak biliniyor ve pek çok banka kredi notunu baz alarak tarafınıza yardımcı oluyorlar. Gerek ihtiyaç kredileri, gerekse taşıt kredilerini alabilmek için iyi bir kredi notuna ihtiyaç duyan pek çok insan; kredi taleplerine göre bu notlarını şekillendirmek durumunda kalabiliyorlar. 0 ila 1900 Arasında yapılan kredi notu puanlamasında örneğin yüklü bir taşıt kredisi istiyorsanız ve sıfır araç satın alacaksanız, kredi notunuzun ortalama düzeyde, yani en azından 1000 puan düzeyinde olması gerekiyor.

Konut kredisi içinse bu notların tabiri caizse kusursuz olması gerek. Peki kusursuz olmayan kredi notu kaç ayda yükseliyor? Kaç ayda daha iyi bir hale geliyor? Bunun için pek çok belirsiz etmen mevcut ancak belli taktiklerle kredi notunu çok kısa sürede yükseltmeniz mümkün.

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Örneğin, bu yollardan bir tanesi düzenli ödemeler yapmaktan geçiyor. Düzenli kredi ve kredi kartı ödemeleri sayesinde, rahat bir biçimde kredi notunuz iki, üç ay içerisinde yükselebilir. Genelde, Merkez Bankası tarafından aylık yapılan bu güncellemeler zaman zaman üç ayda bir yahut iki ayda bire de esnetilebiliyor. Dolayısıyla, kredi notu kaç ayda yükselir sorusu, kesin cevabı bulunan bir soru değil. Merkez Bankası’na bağlı olarak dönemsel olarak değişen bu sistemde siz de gerekli kredi notu yükseltme yöntemlerini uygulayarak kredi notunuzu birkaç ay içerisinde yükseltebilirsiniz.

Kredi notu nasıl yükseltilir? öğrenmek için > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.