Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Notu En Yüksek Kaç Olur?

Kredi Notu En Yüksek Kaç Olur?

Türkiye’deki en popüler kredi notu uygulaması Findeks’in kredi notu aralıkları içerisinde sunduğu kredi notları, düşük, orta ve yüksek kümeleri arasında değişiklik göstermektedir. Düşük kümede bulunan en riskli gruplar, herhangi bir biçimde kredi kullanamazlarken ve kısa sürede kara listeye girme ihtimalleri de yüksekken; az riskli gruplar ihtiyaç kredisi çekebilir ve küçük meblağlı kredi kartları talep edebilirler.

Genelde iyi ve çok iyi grubundaki pek çok isimse, bankacılık profilleri oldukça başarılı ve düzenli ödemeler gerçekleştirilmiş kişiler arasında olurlar. Bakıldığında Türkiye’de az riskli grubu genelde en popüler grupken iyi ve çok iyi klasmanındaki kişilere pek az rastlanmaktadır. Kredi notlarının 0 ila 1900 arasında değiştiği Findeks içerisinde 1900, en yüksek puandır.

Kredi notunuzu nasıl yükseltiriz? Öğrenmek için > TIKLAYIN

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar için > TIKLAYIN

Kredi Notu En Yüksek Kaç Olur?

1700 ila 1900 arasında kredi notu bulunan herhangi bir kimse, rahatlıkla kredi çekebilirken aynı zamanda taşıt ve konut gibi yüksek meblağlı kredilerden de rahatlıkla yararlanabilir. Elbette, farklı koşullar ve teminatlar talep edilebilir ancak bu tür kredi notu sahiplerine kredi verilmemesi neredeyse imkansızdır. Kredi notu en yüksek, 1900 olur ve Türkiye’de bu nota erişebilen hemen hiç kimse yoktur. 1900 Civarındaki kredi notuyla, kredi kartı limitinizi arttırma talebinde bulunabilir, pek çok krediden rahatlıkla yararlanabilir ve dönem dönem kişiye özel neredeyse sıfır faizle kredi teklifleri alabilirsiniz. Özel bir müşteri olmakla eşdeğer olan tavan nottaki kredi notuna sahip olan bireyin kısacası bankada alamayacağı pek az ürün var.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.