Kredilog.com

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2019

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Bilindiği üzere bankalar, nakit para ihtiyacı olan insanlar için kredi vermektedirler. Fakat bunu her önüne gelene yapmayan bankalar, aksine bazı sınırlamalar koymuştur. Örneğin kredi notu değerlendirmesi bunlardan birisidir.

Kredi notunuz kadar kredi çekme seçenekleriniz artmaktadır. Bazı bankalar kredi notu çok düşük kişilere kredi vermeyi reddetse bile bazı bankalar kredi notu yetersiz veya düşük olan kişilere bile kredi vermeyi kabul ediyor. Bu yazımızda o bankalardan ve kredi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Ayrıca BakınızKredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eğer kişilerin kredi notları yüksekse diğer birkaç şart kontrol edildikten sonra krediler onaylanıyor. Aksi halde krediler kısa süre içerisinde reddedilirken bu sistem bankalara çalışan ve zaman yönünde büyük bir kazanç sağlıyor. Sistem otomatik olarak kredi başvurularını onaylayabiliyor ya da reddedebiliyor.

Bu aşama kredi notu düşük olan kişiler kredi ihtiyacı duyduklarında büyük bir çaresizliğin içerisinde kalıyorlar. Daha öncesinde çektikleri kredileri doğru bir biçimde ödeyemeyen kişiler her ne kadar olumsuz şartlardan kendilerini uzaklaştırmış olsalar da bu krediyi düzenli bir biçimde ödeyeceklerine bankaları ikna edemiyorlar. Bu sebeple birçok kişi kredi çekmek isterken kredi notunun düşük olması sebebiyle çekemiyor.

BkzKredi Notu Neden Düşer?

Bu aşamada kişilerden bazıları kredi notunu belirli bir süre içerisinde arttırma yoluna giderken böylece kredileri çekmeye başlamak istiyor. Bunun için de yılların geçmesi beklenebilirken kişiler yeni aldıkları kredileri en iyi şekilde ödeyerek kredi notlarını da arttırabiliyor. Bu doğrultuda kredi notu düşük olan kişiler notu düşük olsa dahi kullanıcısına kredi veren bankalar yöneliyorlar.

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Çeşitleri

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri sorusuna yanıt vereceğimiz yazımıza, öncelikle kredi çeşitlerini tanıtmak ile başlayalım. Puanı düşüklere kredi veren bankaların bazı kısıtlamaları bulunuyor.

Bu bankalar kredi puanı düşüklere kredi, düşük notla kredi vermektedir fakat yalnızca bazı kredi çeşitleri için geçerli bu yazdıklarımız. Alt başlıklarımızda bu kredi çeşitlerinden bahsedeceğiz.

Kredi Notu Düşükler İçin İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi, kredi çeken kişinin tüm ihtiyaçlarını kapsayabilen bir kredi türüne verilen isimdir. Kredi notu düşüklere ihtiyaç kredisi verilmektedir. İhtiyaç kredisi, kredi notu düşük olan insanlara verilebilen bir kredidir.

Bunun sebebi yüksek miktarda olmaması ve kısa vadeli olması olabilir. İhtiyaç kredisi alma şartları ise şöyle devam eder, 18 yaşını doldurmuş olmak, gelir belgesi veya kaynağı gösterebilmek, kredinin nasıl kullanılacağı veya gelir getirip getirmeyeceği belgelerle ispatlanır.

Kredi Notu Düşükler İçin Taşıt Kredisi

950 puana kredi veren bankalar, aynı zamanda taşıt kredisi de verebilmektedir. Taşıt kredisi denilen olgu, her türlü taşıtı satın almak için verilen kredidir. Kredi miktarına göre düşük kredi notu ile çekilip çekilemeyeceği değişmektedir. Düşük miktar ve kısa vadeli olan krediler genelde kredi notu düşük insanlara da verilmektedir.

Taşıt kredisi almanın şartları şöyle listelenebilir, 18 yaşını doldurmuş olmak, gelir belgesi gösterebilmek ve benzer rutin işlerin yanında taşıt kredisi için özel olan şartlar bulunmaktadır.

Krediyi öderkenki sürede, aracınız bankaya ipotek edilmiş bir durumda olmaktadır. Bunun dışında 50.000 TL bir araç için araç değerinin %70’i oranında bir kredi, 50.000 TL üstü bir araç için araç değerinin %50’si kadar bir kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Düşükler İçin Konut Kredisi

Kredi notum düşük kredi alabilir miyim, gibi sorular soran insanlar genellikle konut kredisi almak isteyenler olabiliyor. Sonuçta en güvenli yatırım aracı olan konut yani gayrimenkul, aynı zamanda büyük bir nakit para isteyebilmektedir.

Bunun için kredi çekilmesi ve taksit olarak ödenmesi gayet mantıklı bir harekettir. Çoğu banka kredi notu düşük kişilere konut kredisi vermeye sıcak bakmasa da, aşağıdaki bankaların skoru düşüklere kredi verip vermediğini açıklayacağız.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Başvurusu ve Şartları

Bankalar kişilerin bu durumdan mustarip olduğunu bildiği için çeşitli şartlar altında kullanıcılara kredi vermeyi kabul etmektedir. Bu aşamada kişiler telefon ya da internet bankacılığından yaptıkları başvurularda genellikle ret yanıtı alırlar. Bu sebeple de özel olarak tasarlanmış olan bu krediyi almak için şubelere gitmeleri gerekecektir.

Şubeye giden kişiler burada müşteri temsilcileri ile görüşerek durumlarını anlatırlar ve bankaların kredi notu düşüklere özel verdikleri kredileri kullanmak istediğini belirtirler. Bu aşamada kişilerin kimlik bilgileri ve gelir düzeylerini gösteren belgeler ile başvuruları kabul edilmektedir.

Bankalar kredisi düşük olan kişilere kredi vereceği zaman ekstra teminatlar talep etmektedir. Bu aşamada eğer kişiler ipotek edecekleri bir malları ya da kefil olabilecek bir kişileri varsa bankalardan puanları düşük olsa da kredi çekebilirler.

İlgili Yazıİpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bazı bankalar bu şartları aramıyorken çok yüksek faizler ile birlikte kredi vermektedir. Bu sebeple de borçlarını düzgün bir şekilde ödeyebileceğini düşünen bankaların en çok kullanılan kamu bankaları ve özel bankalardan kredilerini normal faizler ile çekmesi ve mallarını ipotek ettirmesi önerilir.

Kredi Notu Düşükler İçin Gerekli Evraklar

Kredi notu düşük olan kişilerin normal başvurularda talep edilen evraklara ek olarak çok fazla bir belge getirmesine gerek yoktu. Bankalar kişilerin kredi puanı düşükken dahi kredi vereceklerse mevcut gelir düzeylerine bakarlar.

Eğer kişiler gelir düzeylerini en iyi şekilde belli edecek belgeler varsa bu belgelerin tamamını kredi başvurusunda getirmelidir. Kişiler bir işyerinde çalışmasının yanında belirli dönemlerde yaptığı yatırımlar ile ev almış ve buradan kira alıyorsa kira kontratını da getirerek bu geliri de aylık gelirleri arasına eklemelidir. Böylece kişiler gelirlerini net bir şekilde bankalara göstermiş olurlar.

Buna ek olarak bankalar düşük puanlı kişilere kredi sağlayacağı zaman ipotek ve kefil isteyecektir. Eğer kişilerin ipotek edebilecekleri bir evleri varsa tapusunu ya da araçları varsa ruhsatlarını getirerek ipotek işlemini de rahatlıkla gerçekleştirirler.

Kişiler kefil göstererek kredi çekecekler ise kefil olacak kişinin de yanlarında gelmesi ve gerekli onayı bankaya sunması gerekmektedir. Bu belgeler ve kişiler ile birlikte kişiler kredi başvurularını çok rahat bir biçimde gerçekleştirebilirler.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Yukarıda açıkladığımız kredi notu düşük kişilere verilebilen kredi türlerini inceledikten sonra, şimdi hangi bankaların düşük skorlu kişilere kredi vermeye sıcak baktığını açıklayacağız.

Ülkemizde çok sayıda yerli ve yabancı kaynaklı banka müşterilerine hizmet vermektedir. Bu aşamada krediler bankalar için çok büyük bir öneme sahipken en önemli gelir kaynaklarından birisidir. Bu sebeple de bankalar olabildiğince fazla kredi vermek isterler. Ancak verilecek olan bu kredilerin geri ödenmesi işleminde bankalar da ödeme planında aksamaları istemez.

Her ne kadar faiz sebebiyle daha fazla kazanacak olsa da hem müşterisinin düştüğü durum hem de banka tarafından da takip işlemleri gibi işlemler ile uğraşılması olumsuzluklar doğurmaktadır. Bu sebeple de bankalar kredi verirken kredi notlarına dikkat ederler.

Ancak eğer kişilerin kredi notları kötüyse de farklı şartlar altında bankalar kredi verir. Bu aşamada ülkemizin en büyük bankaları da farklı talepler ile müşterilerinin kredi başvurularını onaylayabilirler.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Ziraat bankası kredi notu düşüklere kredi verebilmektedir. Fakat bunun için bazı şartları bulunmaktadır. Eğer düzenli bir işte bulunuyorsanız ve sigortanız son 6 aydır ödeniyorsa kredi alma şansınız vardır.

Bu tür bankalar kredi notundan daha çok, bankanın verdiği kredi kartı ve borçlarını düzenli ödemeye önem vermektedir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Halkbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Halk Bankası, yalnızca gerekli belgelere sahip ve düzenli geliri olan kişilere kredi ödemektedir. Kredi notunuz hem düşük, hem de işiniz yok ise kredi çekmeniz hayal gibi görünüyor.

Vakıfbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi notunuz, geçmiş kredi ödemelerinizin tarihine ve zamanına, kredi kartı borcu ödemelerinize ve bankacılık ile ilgili her türlü borç ve fatura ödeme işlemlerinize göre belirlenmektedir.

Vakıfbank’ta Findeks Risk Raporu’na göre işlem yapmaktadır. Kredi notunuz düşükse, küçük miktarlarda ve kısa vadeli kredileri Vakıfbank’tan çekebilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Denizbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Denizbank kredi notu düşük olan kişilere farklı bir uygulama ile gelen bankalardan birisidir. Kişilerin kredi notları düşük olsa da ipotek göstermeden Denizbank üzerinden yaptıkları kredi başvuruları onaylanabilir. Ancak bunun için kişilerin eğitim düzeylerinin ve gelir düzeylerinin iyi olması gerekir.

Eğer bir kişinin lisans eğitimi varsa ve geliri de iyi bir düzeydeyse banka geçmiş dönemde ödenmeyen borçları belirli aksiliklere bağlar ve şuan ki durumda bu aksiliklerin olmayacağını varsayar. Böylece de kişiler normal bir kredi çekme şansı elde edebilirler. Ancak bu şartları sağlayamıyorlarsa kredi alamazlar.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

İş Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi çekmeden önce, 5 yıllık kapanmış kredi raporlarınızı içeren Findeks Risk Raporu’nu bankanız aracılığıyla almanız gerekmektedir. Eğer kredi notunuz yüksekse kolayca kredi çekebilirsiniz fakat düşük ise büyük miktarda kredi çekemezsiniz.

İş Bankası kredi notu düşüklere kredi sağlamaktadır fakat detaylı bilgi için şube ile görüşmeniz önerilir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Garanti Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Garanti Bankası kimlere kredi verir gibi sorular gelmektedir. Garanti Bankası sigortanız yoksa ve kredi notunuz düşükse size kredi vermeyecektir.

Eğer bir işteyseniz ve sigortanız yoksa yine de kredi çekemezsiniz. Sigortanızın olması ve düzenli ödenmesi halinde, banka ile beraber bir ödeme planı çıkartarak kredi çekme imkânı kazanabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.