Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar 2018Kredi Notu Düşüklere Kredi

Bankalar artık kredi almak isteyen kişiler çok kolay bir başvuru aşaması sunarken kendi belirledikleri standartlara göre de kişilerin kredi notlarını ortaya çıkarıyorlar. Bu doğrultuda kişiler herhangi bir yöntem ile bankalara kredi için başvuruda bulunursa bu krediler ilk olarak kredi notu üzerinden değerlendiriliyor.

Ayrıca BakınızKredi Notu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Eğer kişilerin kredi notları yüksekse diğer birkaç şart kontrol edildikten sonra krediler onaylanıyor. Aksi halde krediler kısa süre içerisinde reddedilirken bu sistem bankalara çalışan ve zaman yönünde büyük bir kazanç sağlıyor. Sistem otomatik olarak kredi başvurularını onaylayabiliyor ya da reddedebiliyor.

Bu aşama kredi notu düşük olan kişiler kredi ihtiyacı duyduklarında büyük bir çaresizliğin içerisinde kalıyorlar. Daha öncesinde çektikleri kredileri doğru bir biçimde ödeyemeyen kişiler her ne kadar olumsuz şartlardan kendilerini uzaklaştırmış olsalar da bu krediyi düzenli bir biçimde ödeyeceklerine bankaları ikna edemiyorlar. Bu sebeple birçok kişi kredi çekmek isterken kredi notunun düşük olması sebebiyle çekemiyor. BkzKredi Notu Neden Düşer?

Bu aşamada kişilerden bazıları kredi notunu belirli bir süre içerisinde arttırma yoluna giderken böylece kredileri çekmeye başlamak istiyor. Bunun için de yılların geçmesi beklenebilirken kişiler yeni aldıkları kredileri en iyi şekilde ödeyerek kredi notlarını da arttırabiliyor. Bu doğrultuda kredi notu düşük olan kişiler notu düşük olsa dahi kullanıcısına kredi veren bankalar yöneliyorlar.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Başvurusu ve Şartları

Bankalar kişilerin bu durumdan mustarip olduğunu bildiği için çeşitli şartlar altında kullanıcılara kredi vermeyi kabul etmektedir. Bu aşamada kişiler telefon ya da internet bankacılığından yaptıkları başvurularda genellikle ret yanıtı alırlar. Bu sebeple de özel olarak tasarlanmış olan bu krediyi almak için şubelere gitmeleri gerekecektir.

Şubeye giden kişiler burada müşteri temsilcileri ile görüşerek durumlarını anlatırlar ve bankaların kredi notu düşüklere özel verdikleri kredileri kullanmak istediğini belirtirler. Bu aşamada kişilerin kimlik bilgileri ve gelir düzeylerini gösteren belgeler ile başvuruları kabul edilmektedir.

Bankalar kredisi düşük olan kişilere kredi vereceği zaman ekstra teminatlar talep etmektedir. Bu aşamada eğer kişiler ipotek edecekleri bir malları ya da kefil olabilecek bir kişileri varsa bankalardan puanları düşük olsa da kredi çekebilirler.

İlgili Yazıİpotekli İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bazı bankalar bu şartları aramıyorken çok yüksek faizler ile birlikte kredi vermektedir. Bu sebeple de borçlarını düzgün bir şekilde ödeyebileceğini düşünen bankaların en çok kullanılan kamu bankaları ve özel bankalardan kredilerini normal faizler ile çekmesi ve mallarını ipotek ettirmesi önerilir.

Kredi Notu Düşükler İçin Gerekli Evraklar

Kredi notu düşük olan kişilerin normal başvurularda talep edilen evraklara ek olarak çok fazla bir belge getirmesine gerek yoktu. Bankalar kişilerin kredi puanı düşükken dahi kredi vereceklerse mevcut gelir düzeylerine bakarlar.

Eğer kişiler gelir düzeylerini en iyi şekilde belli edecek belgeler varsa bu belgelerin tamamını kredi başvurusunda getirmelidir. Kişiler bir işyerinde çalışmasının yanında belirli dönemlerde yaptığı yatırımlar ile ev almış ve buradan kira alıyorsa kira kontratını da getirerek bu geliri de aylık gelirleri arasına eklemelidir. Böylece kişiler gelirlerini net bir şekilde bankalara göstermiş olurlar.

Buna ek olarak bankalar düşük puanlı kişilere kredi sağlayacağı zaman ipotek ve kefil isteyecektir. Eğer kişilerin ipotek edebilecekleri bir evleri varsa tapusunu ya da araçları varsa ruhsatlarını getirerek ipotek işlemini de rahatlıkla gerçekleştirirler.

Kişiler kefil göstererek kredi çekecekler ise kefil olacak kişinin de yanlarında gelmesi ve gerekli onayı bankaya sunması gerekmektedir. Bu belgeler ve kişiler ile birlikte kişiler kredi başvurularını çok rahat bir biçimde gerçekleştirebilirler.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi

Ülkemizde çok sayıda yerli ve yabancı kaynaklı banka müşterilerine hizmet vermektedir. Bu aşamada krediler bankalar için çok büyük bir öneme sahipken en önemli gelir kaynaklarından birisidir. Bu sebeple de bankalar olabildiğince fazla kredi vermek isterler. Ancak verilecek olan bu kredilerin geri ödenmesi işleminde bankalar da ödeme planında aksamaları istemez.

Her ne kadar faiz sebebiyle daha fazla kazanacak olsa da hem müşterisinin düştüğü durum hem de banka tarafından da takip işlemleri gibi işlemler ile uğraşılması olumsuzluklar doğurmaktadır. Bu sebeple de bankalar kredi verirken kredi notlarına dikkat ederler.

Ancak eğer kişilerin kredi notları kötüyse de farklı şartlar altında bankalar kredi verir. Bu aşamada ülkemizin en büyük bankaları da farklı talepler ile müşterilerinin kredi başvurularını onaylayabilirler.

Ziraat Bankası Düşük Kredi Notluya Kredi

Ziraat Bankası hiç kuşkusuz ülkemizin en büyük bankalarından birisidir. Özellikle müşteri sayısına bakıldığında birçok büyük bankayı geride bırakan Ziraat Bankası yılın her döneminde müşterilerine kredi vermeyi amaçlar.

Bu doğrultuda ilk olarak kişiler Ziraat Bankası’na krediler için başvurduklarında kredi notları düşükse banka tarafından kredileri şartlı şekilde onaylanır. Bu şart kişilerin ipotek edecek mallarının bulunması ya da kefil getirmeleri olacaktır. Talep edilen miktara göre ipotek edilecek olan malın değeri ve kefil sayısı artabilir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Halkbank Düşük Kredi Notluya Kredi

Halkbank da Ziraat Bankası gibi kredilerinde düşük not sorunu ile karşılaştığında ipotek talebinde bulunan bankalardan birisidir. Buna ek olarak kişiler kefil göstermeyi de tercih edebilirler. Kefil gösterilecek olan kişi için de belirli şartlar bulunmaktadır.

Eğer bu şartlar yerine getiriliyorsa bankalar kişiyi kefil olarak kabul ederler. İlk olarak bankalara kefil olarak gösterilecek kişinin düzenli gelirinin olması gerekir. Bu sebeple de memurlar, işçiler, emekliler ya da ticaret odasına bağlı esnaflar ve tüccarlar kefil olarak bankaya sunulmaktadır. Bu şekilde yapılan bir başvuru kabul edilir.

Vakıfbank Düşük Kredi Notluya Kredi

Kamuya bağlı bankalar arasında büyük bir yere sahip olan Vakıfbank da kredi notu düşük olsa da kişilere kredi sağlamaktadır. Bunun için kişilerin başvurularını şubelerden yapması gerekirken bu başvurularda kişiler ipotek edecek mallarını da beyan edebilecekleri belgeleri yanlarında getirirler.

Böylece kişilerin kredi başvuruları için de hiçbir engel kalmaz. Ancak kişiler kredi notu düşük bir halde başvuruda bulunsalar ve ipotek gösterseler de istedikleri tüm kredileri alamazlar. Bu aşamada aylık gelirlerinin %50’sini geçmeyen krediler bankalar tarafından onaylanmaktadır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Denizbank Düşük Kredi Notluya Kredi

Denizbank kredi notu düşük olan kişilere farklı bir uygulama ile gelen bankalardan birisidir. Kişilerin kredi notları düşük olsa da ipotek göstermeden Denizbank üzerinden yaptıkları kredi başvuruları onaylanabilir. Ancak bunun için kişilerin eğitim düzeylerinin ve gelir düzeylerinin iyi olması gerekir.

Eğer bir kişinin lisans eğitimi varsa ve geliri de iyi bir düzeydeyse banka geçmiş dönemde ödenmeyen borçları belirli aksiliklere bağlar ve şuan ki durumda bu aksiliklerin olmayacağını varsayar. Böylece de kişiler normal bir kredi çekme şansı elde edebilirler. Ancak bu şartları sağlayamıyorlarsa kredi alamazlar.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

İş Bankası Düşük Kredi Notluya Kredi

İş Bankası’ndan kredi almak isteyen kişilerin kredi notları istenilen seviyede değilse kişiler maaşlarını ipotek ederek kredilerini alabilirler. Özellikle emekliler ve kamuda çalışan kişiler maaşlarını ipotek ettirmek şartı ile İş Bankası’ndan kredi alabilmektedirler.

Buna ek olarak diğer bankalarda olduğu gibi kişiler evlerini ya da araçlarını da ipotek olarak gösterip banka kredileri için başvuruda bulunurlarsa bu başvurular onaylanacaktır. Ayrıca kefil sistemini kullanmak isteyen kişiler de İş Bankası’ndan bu şekilde kredi alabilirler.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Garanti Bankası Düşük Kredi Notluya Kredi

Garanti Bankası da Denizbank gibi kişilerin gelir düzeylerine ve eğitim düzeylerine bakan bankalardan birisidir. Kişilerin geçmişte yaşanmış olan olaylardan dolayı kredi notları düşükse ve başvuruda bulunuyorlarsa bu başvurular kişilerin eğitim durumuna ve gelirine göre incelenir.

Eğer kişilerin mevcut gelirleri yeterli ise krediler onaylanabilir. Bunun için kişilerin gelir düzeylerini gösteren belgeleri eksiksiz bir biçimde kredi başvurularında getirmesi gerekir. Böylece krediler de kısa süre içerisinde onaylanabilir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Yorum yap