Kredilog.com

Kredi Kartsız Cep Telefonu Almanın 3 Yolu

Kredi Kartsız Cep Telefonu Almanın Yolları

Günümüz bankacılık ürünlerinin en popüleri şüphesiz kredi kartı; ancak geçtiğimiz yıllarda gelen kısıtlamalar sayesinde maalesef teknolojik cihazlar ve daha pek çok ürün taksitle alınamaz hale geldi. Bunun en büyük sebebi toplu parayla ekonomiyi kalkındırmak ve piyasaya sıcak para akışını sağlamak olsa da; halk tarafından bu durumun tepkilerle karşılandığını söylememiz mümkün. Zira pek çok insan kredi kartını doğru kullanması halinde, çoğu teknoloji ürününü elinde toplu nakit parası bulunmadığı için taksitle alabiliyor ve aylık rahat bir biçimde, ev ekonomisine de zeval vermeden ödeyebiliyordu. Hal böyle olunca, hem teknoloji marketlerinin satışları düştü hem de pek çok yönden toplum alışveriş yapamaz oldu. Günümüzde ise bankalar ve teknoloji marketleri aracılığı ile bu duruma çözüm bulundu. Bugünkü yazımızda, kredi kartsız cep telefonu almanın en avantajlı 3 yoluna değineceğiz. Siz de, cep telefonu satın almak istiyor ancak taksitsiz bunu toplu parayla yapamıyorsanız; aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini izleyerek rahatlıkla taksitli cep telefonu satın alabilirsiniz.

Kredi Kartsız Cep Telefonu Almanın 3 Yolu

Banka Kredisiyle Kredi Kartsız Cep Telefonu Almak

Türkiye’nin en büyük teknoloji mağazalarında kullanılan yöntemlerden bir tanesi, banka kredisiyle teknolojik ürün satmaktan geçiyor ve bu durum uygun taksitlerle birkaç dakika içerisinde sağlanabiliyor. Türkiye’de yeni bir pencere açan ödeme yöntemlerinden banka kredisiyle teknolojik ürün satın alma yöntemi; şüphesiz faizi biraz yüksek olsa da en kesin yollardan bir tanesi gibi görünüyor zira pek çok insana kolay bir biçimde kredi çıkarılabiliyor.

Türkiye’de büyük teknoloji mağazalarından herhangi birine giderek, cep telefonunuzu seçiyor ve bunu almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Ancak kredi kartınızın bulunmadığı durumlarda, bu cep telefonunu alacak toplu paranız da olmadığından personel size kredi yöntemini tavsiye ediyor. Mağazanın anlaşmalı bulunduğu bankayla ufak bir görüşme yaparak, krediyi mağaza aracılığı ile tarafınıza tanımlayabiliyor ve bu kredi miktarınızın direkt olarak mağazaya gitmesini de orada dakikalar içerisinde onaylıyorsunuz. Bu süreçten hemen sonra yapmanız gereken herhangi bir işlem kalmıyor. Siz, tıpkı taksit öder gibi her ay kredinizi aldığınız bankaya ödüyorsunuz. Her teknoloji mağazasının anlaşmalı olduğu banka farklıyken, faiz oranları da yine alacağınız ürüne ve elbette mağazaya göre değişiklik gösteriyor. Bazı mağazalar, özel dönemlerde faizsiz kredi seçeneğini dahi sunabiliyorlar ve bu tür teklifleri kaçırmamanız halinde komisyonsuz, kredi kartsız cep telefonu satın alabiliyorsunuz.

Ev Dizme Mağazalarından Kredi Kartsız Cep Telefonu Almak

Günümüzde bu türevde pek çok büyük mağaza var. Yerel yahut global fark etmeksizin “evinizi kurar” sloganlarıyla açılan bu mağazalar, kredi kartsız ve kredisiz cep telefonu seçeneğini sizlere sunuyorlar. Türkiye’de bu minvalde açılan Evdiz, Evkur gibi mağazalar mevcut ve bunların herhangi birine giderek, telefon sahibi olabiliyorsunuz ancak çoğu zaman insanlar bu yöntemle telefon sahibi olmayı istemiyorlar. Zira oldukça yüksek bir faiz oranı mevcutken aynı zamanda bu tür mağazalar sizleri kısa süre içerisinde sizleri mahkemeye de verebiliyorlar.

Kredi almadan telefon sahibi olmak isterseniz; yahut kara listede olduğunuz için kredi alamıyorsanız bu yöntem genelde işe yarayabiliyor. Herhangi bir ev dizme mağazasına girip telefonunuzu beğendikten sonra başvurunuzu gerçekleştiriyor, ev adresinizi ve benzeri bilgileri verip öncelikle bir hesap açıyorsunuz. Bu hesabı açtıktan hemen sonra yapacağınız herhangi bir işlem yok çünkü mağaza sizin hesabınızı onaylamak için kontrollerde bulunuyor. Birkaç hafta süren bu kontrollerden sonra, bu mağazalardan onay geliyor ve siz gidip telefonunuza sahip olabiliyorsunuz. Dilediğiniz kadar taksit yapan mağazada taksit arttıkça, faiz oranının da arttığını belirtelim. Kredi kartsız cep telefonu sahibi olmanın bir başka yolu da bu.

Operatörlerden Kredi Kartsız Cep Telefonu Almak

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone olarak bilinen Türkiye’nin üç büyük GSM şirketinden de rahatlıkla telefon satın alabiliyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda oldukça çetrefilli işleyen bu sistem, kredi kartlarının engellenmesiyle birlikte biraz daha kolay hale getirildi ve insanlar artık teknolojik ürünlerini tarifesine ek olarak alabiliyorlar. Siz de, kredi kartsız cep telefonu satın almak istiyorsanız, en yakın operatör mağazasına giderek bu iştirak için şube görevlileriyle görüşebilirsiniz.

Şube görevlileri, öncelikle sizin numaranızı alacak ve ne zamandır bu operatörde olduğunuzdan; faturalarınızı ne kadar düzenli ödediğinize kadar pek çok yönden otomatik sistemle düzenlenmiş bir yerden sorgulamasını gerçekleştirecektir. Sorgulama sonrasında, bazı operatörün sorgu sisteminin verdiği puana göre alabileceğiniz telefonlar listelenecektir. Bu telefonları, operatörün de kattığı komisyonla beraber, 24 yahut 36 aya varan vade seçenekleri ile satın alabiliyorsunuz. Elbette, burada dikkat etmeniz gereken en önemli etmen telefonların taksit sayısının arttıkça faiz oranının da artmasıdır. Bu sebepten, 24 ay taksitten yukarı çıkmamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi durumda, telefona ek olarak epey yüklü bir komisyonu da birkaç ay ödemek durumunda kalabilir ve telefonu piyasa fiyatından çok yükseğe satın alabilirsiniz.

Kredi kartsız cep telefonu almanın en avantajlı yolu günümüzde şüphesiz teknoloji marketlerinden satın alma yoluna gitmek. Bu sayede, kredilere binaen küçük bir faiz dışında, telefona piyasa fiyatına; taksitle sahip olabiliyorsunuz. Ayrıca, güvenli ve herhangi bir biçimde aksaklık yaratmayacak bir ödeme planı da tarafınıza çıkarıldığından kredi kartıyla satın almış gibi bir hisse de kapılabilirsiniz. Zira pek farkı yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.