Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartlarına 12 Taksit Hangi Ürünlere Geldi?

Kredi Kartlarına 12 Taksit Hangi Ürünlere Geldi?

Kredi Kartlarına 12 Taksit

Kredi kartı kullanımı, günümüzde oldukça yaygınlaşmakla birlikte, kredi kartları kişilerin çok daha rahat bir şekilde alışverişlerini tamamlayabilmesi için oluşturulmuş ürünler olarak görülüyor. Günümüzde birçok kişi nakit olarak da bir ürünü ödeyebilecek birikimi olsa da kredi kartı ile alışverişlerini tamamlayarak taksite böldürmek istiyor. Artık alışveriş noktalarının tamamına yakınında yalnızca kredi kartına taksit seçeneği geçerli oluyor. Eski dönemde kullanılan elden taksit imkânı artık kişilere sunulan bir imkân olmuyor. Bu sebeple de kişiler sürekli olarak yanlarında kredi kartlarını bulundururken birçok farklı alışverişte kredi kartına taksit yaptırarak ödemelerini daha rahat bir şekilde ödüyor.

Bilindiği üzere kredi kartları üzerinden yapılan taksitlendirme işlemlerinde kişiler belirli ek ücretler ödüyorlar. Bazen alışveriş yapılan noktalar taksit sayısı arttıkça ödenmesi gereken bedeli de arttırırken bazı durumlarda da kredi kartlarının fazla taksit için talep ettiği faiz oranında yükselme oluyor. Bu sebeple de kişilerin fazla taksit yapmasının dezavantajları da olabiliyor. Buna ek olarak kişiler küçük ödemeleri daha rahat yapabileceklerinden bolca taksite böldürüyorlar. 6 ay, 9 ay ya da 12 aylık taksitler kişilerin en popüler seçimleri olurken bu teklifler her ürün için kişilere sunulmuyor. Genel olarak yalnızca belli başlı ürünlerde kişiler 12 ay gibi yüksek miktarda ki taksitleri değerlendirebiliyorlar.

Kredi Kartlarına 12 Taksit Hangi Ürünlere Geldi?

Kredi Kartına 12 Taksitle Cep Telefonu Alınabilir mi?

Ülkemizde teknoloji ürünleri arasında en çok talep gören ürün cep telefonu olarak gösteriliyor. Artık herkes bir akıllı telefona sahip olmayı düşünürken kişiler bunun için çok yüksek bedeller ödeyebiliyor. Ancak bu aşamada devlet de bu alışverişleri yaptıktan sonra ödemekte zorluk çeken çok insan olduğunu gördüğü için taksit sayısını düşüyor. Böylece gerçekten bu akıllı telefonları almak için ekonomik gücü yeterli olan kişiler bu alışverişleri gerçekleştiriyorlar. Bu sebeple de şu an da telefonlar için taksit imkânı sunulmuyor. Kredi kartları ile telefon alışverişleri gerçekleşebiliyor olsa da herhangi bir taksit seçeneği sunulmuyor. Kişiler 12 ay taksit yapamamasının yanı sıra 6 ay ya da 3 aylık taksitlerle de akıllı telefonları herhangi bir noktadan satın alamıyor.

Ancak her durumda olduğu gibi bu durumda da tüketiciler ve bankalar farklı çözümler getiriyorlar. Teknoloji firmalarının da bu yönde attığı adımlar ile birlikte artık kişiler telefonlar için kredi çekerek kredileri taksitli olarak ödeyebiliyorlar. Bu aşamada teknoloji firmaları bankalar ile anlaşmalar gerçekleştiriyorlar. Bu doğrultuda bankalar da kredi başvurusu yapan kişilere kolaylık sağlıyor. Böylece kişiler bir mağazadan cep telefonu almaya karar verdiklerinde anlaşmalı bankaya başvuruda bulunuyorlar. Bu başvurular SMS yoluyla yapılırken kısa süre içerisinde kişilere cevaplar geliyor. Bunun sonrasında da rahatlıkla kişiler kredilerini alabiliyorlar. Kendilerine verilen tek kullanımlık kredi kartlarından tek çekim yapan kişiler bu tek çekimi istedikleri kadar taksite böldürerek bankalara elden ödeme ile alışverişi tamamlıyor.

Kredi Kartına 12 Taksit Yapılabilen Ürünler

Geçmiş yıllarda kişilerin yanlış kullanımını engellemek adına kredi kartı taksit sayısı maksimum 9 olarak belirlenirken sonrasında tekrar sınır 12 aya çekildi. Birçok sektör taksit sayısının azalması ile birlikte müşteri sayısının da azaldığından şikayet edince bu uygulama da tekrar geri getirildi. Ancak kredi kartına yapılan 12 aylık taksit imkanı tüm ürünleri kapsamıyor. Genel olarak kişilerin yaşantılarına en iyi şekilde devam edebilmesi için şart olan alışverişlerde bu taksit imkanı devrede oluyor. Şu an da eğitim, mobilya ve beyaz eşya alışverişleri kredi kartına 12 ay taksitle gerçekleşebiliyor. Bunların dışında diğer sektörler bu miktarda taksit yapamıyorlar.

Bilindiği üzere mobilya ve beyaz eşyalar ücretleri yüksek olan ürünler kategorisinde yer alıyor. Buna ek olarak yeni evlenen çiftler tüm mobilya ve beyaz eşyalarını aynı anda satın aldığından büyük zorluk yaşıyorlar. Bu doğrultuda da devlet tarafından 12 aya çıkarılan taksit ile birlikte kişiler artık rahatlıkla alışverişlerini gerçekleştirerek taksite böldürüyorlar. Bu aşamada kredi kartlarının limiti de oldukça önemli oluyor. Kartların sahip oldukları limitlere göre kişiler harcamalarını yaparak bu harcamaları taksitlere böldürüyorlar. Eğitim alanında yapılan alışverişlerde ödenene ücretlerin de 12 aya bölünebiliyor olması genel olarak çocukların eğitime başladığında ailelerin zorlanmaması amacıyla gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda yalnızca lüks olarak belirlenen ürünler bu taksit sayısına tabi tutulmuyor.

Kredi Kartı Erteleme Kampanyalarına dair bilgi almak için > TIKLAYIN

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var? bilgi almak için > TIKLAYIN

 

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.