Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartıyla Araba Nasıl Alınır?

Kredi Kartıyla Araba Nasıl Alınır?

İnternette ufak bir araştırma yapıldığında bu konunun en güncel versiyonu şüphesiz, büyük haberlere konu olan “kredi kartıyla porsche alan adamın hikayesi”. Aslında yıllardır tartışılagelen ve mümkünatı da bu düzeyde sorgulanabilen bir konu bu. Kredi kartı ile araba satın almak legal midir? ve benzeri pek çok soru 2000’li yıllardan beri soruluyor. Biz de hepimizin merak ettiği bu soruyu sizler için araştırdık.

Kredi Kartıyla Araba Almak

Ancak bu hikayenin realiteye uyarlanışının mümkünatı maddi durumu müthiş olmayanlar için pek yok… En azından, Porsche satın alamayacağınızın garantisini verebiliriz ancak kredi kartı ile araba almak, belli koşullarda mümkün. Ayrıca, oldukça yüklü bir bonus yahut kredi kartı puanı kazandıracağı da aşikâr. Bu koşullar ise aşağıdaki şekilde özetlenebilir.

Kredi kartıyla araba nasıl alınır?

Limitiniz Yüksek Olmalı

Öncelikle kredi kartınızın limiti; kullanabilmeniz açısından yüksek olmak durumunda. Elbette bu yüksek kavramı, alacağınız arabaya göre de değişiklik gösterebilir. Örneğin, 25 Bin Lira değerinde bir araba için kredi kartı ile satın alım seçeneğinin aktif olması; 25 Bin Lira limitli bir kredi kartınızın olmasına bağlı. Varsa, rahatlıkla tek çekim yöntemiyle arabayı satın alabilir, üzerine bolca puan da kazanıp yine bu puanlarla bir şeyler satın alabilirsiniz.

Limitiniz Yüksek Değilse?

Kredi kartınızın limiti yeterince yüksek değilse araba almak, yine de kredi kartı ile mümkün olabilir. Bu da, elinizdeki nakitle ilgili bir mesele. Elinizde örneğin 10 Bin TL nakitiniz ve 15 Bin TL’lik bir kredi kartı limitiniz mevcutsa; 10 Bin TL’yi direkt kredi kartınıza yatırarak, limiti kendi ellerinizle yükseltebilirsiniz. Böylece, yine kredi kartı ile araba satın alma eylemi gerçekleşmiş olur ve kredi kartı puanları rahatlıkla kredi kartınıza yansıyabilir.

Kredi Kartı ile Araba Alımında Taksit Mümkün mü?

En çok sorulan sorulardan bir diğeri de bu. Yasal olarak, bu durumun imkansızlığı var ancak pek çok galeri özellikle ikinci el araba satışlarında kredi kartına taksit yapabiliyor. Elbette, bunları belli maskeler altına almak durumunda kalabiliyorlar ancak nihayetinde siz kredi kartına taksitle araba sahibi olabiliyorsunuz. Sonuçta önerilmeyen bir yöntem olan bu illegal yol dışında, kredi kartına taksitle araba satın alma şansınız yok denecek kadar az.

Kredi kartıyla araba satın almak, kesinlikle hayal ürünü bir eylem değil. Bir ay sonra gelecek paranızın ışığında tek çekimle alabileceğiniz bir arabanın borcunu; bir ay sonra gelecek paranızla gayet rahat bir biçimde kapatabilirsiniz. Yeterince limitiniz yoksa, zamanla düzenli ödemeler yaparak bu limiti yükseltebilmeniz de mümkün. Ek olarak belirtmemiz gerekir ki; tek çekimle alacağınız bir araba, tarafınıza kredi kartı puanından öte; limit arttırma teklifleri de getirecektir ve bu limit arttırma teklifi genelde 300-500 TL ile sınırlı olmayacaktır. Siz de, bir Porsche sahibi olamayabilirsiniz ancak teorikte de, pratikte de bu durumun olabileceğini belirtmekte yarar var.

Hangi Araçlar İçin Taşıt Kredisi Alınabilir > TIKLAYIN

Peşinatsız Araba Kampanyaları > TIKLAYIN

Peşinatsız Araba Kredisi Veren Bankalar > TIKLAYIN

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.