Devlet Destekleri | Hibeler | Bankalar

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Zaman zaman hepimiz küçük meblağlarda nakite sıkışabiliyoruz. Nakit konusunda sıkıntı yaşadığımız anlarda ise bir çoklarımız kredi kartlarına başvuruyor ve hazır para niteliği taşıyan bu kartlar sayesinde nakit ihtiyaçlarımıza da sorunsuz bir şekilde yanıt alabiliyorsunuz. Her bankanın sizlere sunduğu fırsatlar mevcut ve son dönemde daha popüler hale gelen nakit avans alternatifi de yine sunulan ayrıcalık ve hizmetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Bankaların büyük bir kısmı nakit avans hesabı tanımlamanız için sizlerden izin istiyor ancak bazıları da aktif hesap ile birlikte sunum yapmaya devam ediyorlar. Nakit avans nedir ve nasıl çekilir gibi sorulara dilerseniz birlikte yanıt arayalım ve bu konu hakkında sizleri de bilgi sahibi yapmaya çalışalım.

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit Avans Nedir?

Taksitlendirme işlemlerinin yanı sıra nakit ihtiyaçlarınıza yanıt almanızı sağlayan ekstra hesap türüdür. Sizin için belirlenen belli bir limit vardır ve bu limiti de nakit para olarak çekebilirsiniz. Kullanımı arttırmak ve hesaplarınızı daha aktif hale getirmek adına bankaların sunduğu nakit desteğine verilen addır. Ödeme işlemi ise taksit şeklinde yapılır ancak faiz oranlarının yüksek olması birçok kullanıcıyı nakit avansa karşı ön yargılı olmaya mahkum ediyor. Çok acil durumlarda sizler de bu hizmetten faydalanabilirsiniz ancak az önce de söylediğimiz gibi faiz oranlarından haberdar olmanızda fayda var.

Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit avans çekme işlemini müşterisi olduğunuz bankanın ATM’lerinden saniyeler içerisinde yapabiliyorsunuz. Kredi kartınızı ATM’ye soktuğunuzda karşınıza çıkan menüde ‘’Nakit Avans Çekme’’ gibi bir buton yer alıyor ve bu butona tıklayarak sizler de nakit avans limitinizi görüntüleyebiliyor ve çekme işlemi için talep verebiliyorsunuz. Ayrıca bu bölüme ne kadar limitinizin kaldığı da sizlere sunuluyor.

Nakit Avansın Artıları

Acil nakit ihtiyaçlarınıza hızlı bir şekilde yanıt almanız için en ideal tercihlerden bir tanesi olacaktır. Herhangi bir şekilde bekleme ya da onay süreci gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer hesaplarınıza tanımlı bir nakit avans hizmeti mevcutsa sizler de saniyeler içerisinde nakit para sahibi olabiliyor ve ihtiyaçlarınıza yanıt alabiliyorsunuz.

Nakit Avansın Eksileri

Nakit avans limitleri genellikle yüksek olmuyor ve ödeme planları da kredi kartı taksitlendirmesine göre daha az esnek! Faiz oranlarının yüksek olması öyle zannediyoruz ki bu hizmetin en önemli eksilerinden bir tanesidir. Özellikle ödeme gününü geçirdiğiniz takdirde can sıkacak rakamlar karşınıza çıkıyor bu yüzden ödemelerinizi zamanında yapmanız kesinlikle sizlerin lehine olacaktır.

Taksitli Avans

Nakit avansın belki de en güzel alternatiflerinden bir tanesidir. Çekeceğiniz parayı ödemek için, daha doğrusu tamamını ödemek için kısa süreli bir ödeme planı yerine uzun vadede bir ödeme planı sunuluyor ve 12 aya varan taksitler karşınıza çıkıyor. Bu sayede sizler de yüksek rakamlar çektiğinizde ödeme konusunda sıkıntı yaşamıyor ve taksitli olarak borcunuzu ödeyebiliyorsunuz. Her bankanın belirlediği bir limit var ya da kullanımlarınıza bakarak bu limiti belirlediklerini söylemek daha doğru olacaktır.

Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası hizmetlerinden bir tanesi olan Maximum kart için belirlenen nakit avans faiz oranı güncel olarak 1.84 olarak belirlenmiş durumda. Finansbank ise bu aşamada nakit avans tutarının %3.5’i ve artı 6 lira gibi bir oran ile karşımıza çıkıyor. Elbette bu rakamlar ve oranlar değişiklik gösterebiliyor ancak güncel olarak bankaların sitelerinde yer alan faiz oranları bu şekilde. Bu oranlar da aslında faiz oranlarının ne kadar yüksek olduğunu ve temkinli davranmak gerektiğini net bir şekilde gösteriyor ve nakit avans kullanımında dikkatli davranmanız adına örnek teşkil ediyor.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.